رژیم لاغری سریع

جرود کارمایکل “در شمارش سه” کمدی را از تاریکی می سازد – Raft25 news


کریستوفر ابوت (l) و جرود کارمایکل عکس های آناپورنا

آسایش هرگز بیشتر از آن احساس ناراحتی نکرده است در شمارش سه، یک کمدی عمیق جدید درباره خودکشی، سلامت روان، افسردگی، و تلاش های پوچ ما برای کمک به افراد عجیب و غریبی که دوستشان داریم.


در شماره سه ★★★★ (۴/۴ ستاره)
مدیریت شده توسط: جرود کارمایکل
نوشته شده توسط: آری کاچر و رایان ولش
در نقش اصلی: جرود کارمایکل، کریستوفر ابوت، تیفانی هادیش، لاول کرافورد، جی بی اسموو، هنری وینکلر
زمان اجرا: ۸۳ دقیقه


اولین کارگردانی به کارگردانی کمدین جرود کارمایکل (که همچنین بازیگر است) و نویسندگی رایان ولش و آری کاچر (که با کارمایکل کمدین کمدین NBC را ساخته اند. ظاهر کارمایکل)فیلم با صداقت و شوخ طبعی، مضاعف و سخاوتمندانه، با نوعی افسردگی ناامیدکننده روبرو می شود که بسیاری از ما به نوعی با آن مواجه بوده ایم، اما به ندرت صدایی خارج از مطب درمانگر خود ارائه می دهیم.

ترکیبی نرم اما با کالیبر بالا از سارتر و وس اندرسون موشک بطری، فیلم کارمایکل ناصادقانه، جدی و عمیقاً غم انگیز است به گونه ای بسیار صمیمانه که نتیجه غیرممکن آن ارتقاء روحی است.

این فیلمی است که در ذهن هر کسی که به اندازه کافی خوش شانس است که اولین نمایش آن در ساندنس را در سال گذشته ببیند، گیر کرده است، این فیلمی است که احساس نمی‌کند آنقدر که از قلب تاریک کارمایکل ساخته شده است، ساخته شده است. چیزی که سرانجام در پایان استندآپ ویژه کارمایکل از HBO به سینماها رسید. روتانیل و نوبت پیروزمند او به عنوان میزبان مستقیم شنبه شبچیزی شبیه تاج گذاری همراه با ظاهر شیطانی که در همه ما زندگی می کند احساس می کند.

در شمارش سه داستان یک روز از زندگی و شاید مرگ دو دوست صمیمی از دوران کودکی را روایت می کند – وال کارمایکل، در تصویری که یک غم و اندوه را به قدری از بین می برد که برداشتن آن به یک بیل نیاز دارد، و کوین که در یکی از بهترین ها بازی کرد. برجسته ترین و فهیم ترین نمایش هر فیلمی که امسال توسط کریستوفر ابوت، ستاره اقتباسی وزارت Hulu 2019 منتشر شد. Catch-22 و HBO دختران

فیلم در ساعات پایانی بامداد با این زوج شروع می‌شود که در کوچه یک باشگاه استریپ‌کلاب اقدام به خودکشی می‌کنند و به این سو و آن سو سفر می‌کنند.

این ایده وال است. دور از پدرش (جی بی اسموو)، که اخیراً به دوست دخترش (تیفانی هادیش) شبح شده بود و شغل بیل‌زنی او را تحقیر می‌کرد، احساس هدف و توانایی خود را برای تصور شادی از دست داده است. ناامیدی ولی اساساً موقعیتی است، اما همانطور که کارمایکل آن را تجسم می کند، بسیار بیشتر را ثبت می کند، گویی بدبختی فعلی او نگاهی اجمالی به پوچی بی دریغ جهان به او داده است.

کوین در موقعیت متفاوتی قرار دارد. او که در حال حاضر به دلیل اقدام اخیر خودکشی در نهادینه شده است، مادام العمر از بیماری روانی و افسردگی رنج می برد که هر دو با آسیب های دوران کودکی که از طریق آزار جنسی توسط پزشک اطفال خود (هنری وینکلر) تجربه کرده و آزار و اذیت جسمی و روانی توسط همکلاسی ها همراه است.

مسخره به نظر می رسد، درست است؟ کارمایکل و دو فیلمنامه نویس او به نوعی می توانند از این ساختار ناامیدکننده برای تضعیف کمدی هر ماده معدنی، از طعنه آمیز گرفته تا قابل اشتعال، استفاده کنند، که همگی با نرمی ظاهری ایجاد شده توسط دو اجرا کننده که عمیقاً با یکدیگر هماهنگ هستند، تأکید می کنند. پس از اینکه یکی از وظایف لحظه آخری آنها به طرز وحشتناکی اشتباه شد، به وال کوین می گوید: «از اینکه با اتوی لاستیک به سر پدرم زدی متشکرم. “تو یک دوست خوبی هستی.”

قدرت کارمایکل بازیگران پشتیبانی پرواز را توضیح می دهد. با زمان محدود نمایش، حدیش در هر دو صحنه خود کاملاً می کشد. داشتن یک شخصیت زن با نیازها و دیدگاه او و نه به عنوان محوری برای رشد عاطفی مرد اصلی، شاداب کننده است. بریکینگ بدلاول کرافورد، که نقش صاحب یک پیست موتورسواری را بازی می‌کند که این زوج به عنوان پسر در آنجا کار می‌کردند و در آنجا برای آخرین سواری برمی‌گردند، به زیبایی نشان دهنده نوع پدر تصادفی است که جوانان با دوران کودکی شکسته در زندگی خود جمع می‌کنند.

اما این ابوت است که شگفت زده می کند. از جیمز وایت بازیگر دستش را لمس می کند خار و وصف ناپذیری با درک دقیقی از روشی که تروما بر توانایی ما برای پردازش دنیای اطرافمان تأثیر می گذارد و این کار را با حس شگفتی و کشفی انجام می دهد که کمدی تاریک انسانی فیلم را روشن می کند. نمایشنامه ای است که باید هم در دانشکده های پزشکی و هم در کلاس های نمایش در سال های بعد مطالعه شود.

طناب تونال تقریباً غیرممکنی که فیلم موفق به ساخت آن با کمک بسیار می شود، به شدت از موسیقی متن آهنگساز و ویولونیست کانادایی نامزد اسکار اوون پالت (به همراه همکاران Arcade Fire) برای کارش بر روی موسیقی متن اسپایک جونز کمک می کند. آی تی. خواه بی وزنی چرخش دوچرخه الکترونیکی باشد یا تنش یک آسانسور سواری به ساختمان پزشکی که می تواند منجر به قتل شود، ارکستراسیون های نادر پالت به شکنجه ربوده شده شخصیت ها لحن و رنگ می بخشد.

این فیلم به قدری در هدایت موضوع دشوار در مرکز خود خوب است که تقریباً مطمئناً چیزهای هوشمندانه و ضروری آن را در مورد کنترل اسلحه، نژاد یا حتی همجنس گرایی (موضوعی در مرکز ویژه استندآپ کارمایکل) از دست خواهید داد. اما این فیلمی در مورد خودکشی و معنای آن است که در آن نقطه ای که این فرصت به نظر آرامش بخش است، واقعیتی که کنار آمدن با فیلم را دشوار و نادیده گرفتن آن را غیرممکن می کند.

اگر به اندازه کافی عمر کرده اید، احتمالاً فردی را می شناسید که بر اثر خودکشی مرده است. من ۵۰ ساله هستم و سه نفر را می شناسم که دارند؛ من به هر یک از آنها حداقل یک بار در هفته فکر می کنم، اگر نه بیشتر. تماشای و مرور فیلم فوق‌العاده کارمایکل به من این فرصت را داد تا بر سر آنها فریاد بزنم، با آنها بخندم و به شکل کامل‌تری بفهمم که آنها چه می‌گذرانند.

اصولاً با دوست داشتن این فیلم، فرصت دیگری داشتم تا به آنها بگویم که من هم آنها را دوست دارم.

اگر شما یا شخصی که می شناسید با افکار خودکشی یا سلامت روانی دست و پنجه نرم می کنید، با خط ملی پیشگیری از خودکشی به شماره ۸۲۵۵-۲۷۳-۸۰۰ تماس بگیرید تا با یک مشاور آموزش دیده تماس بگیرید یا به آن مراجعه کنید. سایت NSPL.


نقدهای ناظر، نقدهای منظم سینمای جدید و مهم است.