تگزاس از ورود به سقط جنین در اوکلاهاما پس از ممنوعیت ایالتی خودداری کرد


اوکلاهاما، ایالتی که به عنوان پناهگاه سقط جنین در تگزاس عمل می کرد، لایحه ای را برای ممنوعیت سقط جنین تصویب کرد.

بسیاری از تگزاسی‌ها در پاسخ به این واقعیت که تگزاس سقط جنین را در سپتامبر ۲۰۲۱ محدود کرد و پس از شش هفته بارداری این عمل را ممنوع کرد، به کلینیک‌های سقط جنین در اوکلاهاما گریختند. اما روز سه‌شنبه، اوکلاهاما لایحه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن سقط جنین در صورتی که جان مادر را نجات ندهد، جرم محسوب می‌شود و انجام این کار را برای هر دو ایالت دشوار می‌کند.

به گزارش آسوشیتدپرس، مجلس نمایندگان تحت کنترل اوکلاهاما با ۷۰ رای موافق در برابر ۱۴ رای به ارسال این لایحه به فرماندار جمهوری خواه کوین، که قبلا گفته بود هرگونه لایحه ضد سقط جنین روی میز خود را امضا خواهد کرد، رای مثبت داد. . پس از امضای این لایحه، سقط جنین غیرقانونی می شود و مجازاتی تا ۱۰ سال زندان و ۱۰۰ هزار دلار جریمه دارد.

امیلی ولز، رئیس موقت و مدیرعامل Planned Parenthood که این کلینیک ها را اداره می کند، گفت: «اوکلاهاما از وضعیت پناهندگی که در آن به پناهندگی نیاز داشتیم به کشوری که تصمیم گرفت شهروندان خود را پناهجو بسازد، در حال گذار است. اوکلاهاما، آرکانزاس، کانزاس و میسوری.

سقط جنین ممنوع است
اوکلاهاما لایحه ای را برای ممنوعیت سقط جنین تصویب کرد. در بالا، دبرا ورلد در حالی که به دیگران برای تظاهرات حقوق باروری در ۱ سپتامبر ۲۰۲۱ در مرکز شهر بروکلین، نیویورک جمع می‌شوند، لوح یادبودی در دست دارد.
گتی ایماژ

از زمانی که تگزاس این ممنوعیت را تصویب کرد، ساکنان سایر ایالت‌ها، از جمله اوکلاهاما، آرکانزاس و می‌سی‌سی‌پی، برای سقط جنین کمک دریافت کرده‌اند. طبق مطالعه پروژه ارزیابی سیاست تگزاس در دانشگاه تگزاس در آستین، بین سپتامبر تا دسامبر سال گذشته، ۱۳۹۱ تگزاسی خارج از ایالت مجموعاً ۱۳۳۰ تا ۱۴۸۵ سقط جنین در ماه داشتند.

تقریبا نیمی از تگزاسی هایی که برای سقط جنین این ایالت را ترک کردند به اوکلاهاما رفتند. این مطالعه گزارش می دهد که تعداد ارجاعات در تگزاس به چهار کلینیک سقط جنین در این ایالت بیش از دو برابر میانگین ماهانه تمام بیمارانی است که در سال ۲۰۲۰ سقط جنین کرده اند.

“لایحه ۸ سنا نیاز به مراقبت از سقط جنین در تگزاس را کاهش نداد. در مقابل، دسترسی به ایالت ها را به میزان قابل توجهی کاهش داد و هزاران تن از تگزاسی های باردار را مجبور کرد برای دسترسی به مراکز سقط جنین در سایر ایالت ها مسافت های طولانی را طی کنند. به معنای دست کشیدن از حمایت عاطفی، لجستیکی – و حتی پزشکی – است که می توان در نزدیکی خانه پیدا کرد.

نمایندگان Planned Parenthood استدلال می کنند که ممنوعیت سقط جنین در اوکلاهاما نه تنها یک مشکل ایالتی است، بلکه یک مشکل ملی است، زیرا بسیاری از بیماران از ایالت های دیگر هستند.

لایحه اوکلاهاما در همان روزی تصویب شد که بیش از ۱۰۰ نفر در حمایت از سقط جنین در نزدیکی کاخ ایالتی اوکلاهاما راهپیمایی کردند.

ولز گفت: «این قانونگذاران به حملات بی امان خود علیه آزادی های ما ادامه می دهند. “این محدودیت ها برای بهبود ایمنی کاری که ما انجام می دهیم نیست. آنها در مورد شرمساری و انگ زدن به افرادی هستند که نیاز به سقط جنین دارند یا سزاوار آن هستند.

نیوزویک برای نظر دادن به والدین و وضعیت برنامه ریزی شده مراجعه کنید.