تویوتا پس از فراخوان – DL-IT به فروش شاسی بلند الکتریکی bZ4X ادامه خواهد داد


توکیو – تویوتا بالاخره راه حلی برای جلوگیری از افتادن چرخ ها از کراس اوور تمام الکتریکی جدید bZ4X خود دارد، نقصی شرم آور که بزرگترین خودروساز جهان را مجبور به فراخوانی خودرو تنها دو ماه پس از فروش آن کرد و انتقال این شرکت به یک خودروی الکتریکی را متوقف کرد. وسیله نقلیه.

ماساهیکو مائدا، مدیر ارشد فناوری تویوتا، اعلام کرد که تولید bZ4X اورهال شده قرار است روز پنجشنبه از سر گرفته شود. فروش از ۲۶ اکتبر در ژاپن از سر گرفته می شود.

مائدا گفت که فروش در ایالات متحده به زودی بازگشایی خواهد شد، بدون اینکه جدول زمانی مشخصی ارائه کند. در بازارهای خارج از کشور، از جمله ایالات متحده، ما به فروش در مرحله ادامه خواهیم داد.

تویوتا در ماه ژوئن، تنها دو ماه پس از عرضه bZ4X، فراخوان خود را اعلام کرد. این فراخوان سوبارو سالترا را نیز تحت تاثیر قرار می دهد، نسخه الکتریکی فروخته شده توسط شریک تویوتا.

در سراسر جهان، حدود ۲۷۰۰ واحد از bZ4X و ۱۶۰۰ واحد از Solterra تحت تأثیر قرار گرفته اند.

Solterra به تولید خود همراه با bZ4X ادامه داد.

این تصادف باعث اختلال در راه اندازی اولین خودروی الکتریکی تویوتا در بازار انبوه شد، در زمانی که این شرکت به دلیل عدم اتکا به باتری های الکتریکی خالص مورد انتقاد فزاینده ای قرار دارد. همچنین برنامه‌های این شرکت برای طیف وسیعی از خودروهای الکتریکی دارای نشان bZ را مخدوش کرد و به عنوان عدم اطمینان در مورد معرفی آینده لکسوس RZ، همتای ممتاز bZ4X تلقی شد.

میدی گفت: “خجالت آور است که بگوییم ما ارزیابی های زیادی انجام دادیم اما نتوانستیم مشکل را ببینیم زیرا ارزیابی هایی را بر اساس این فرض که کیفیت تایر در طول فرآیند ارزیابی بسیار پایین خواهد بود انجام ندادیم.” ضرر تویوتا با bZ4X.

ما برای بازگرداندن اعتماد به ایمنی خودروهای تویوتا قاطعانه پاسخ خواهیم داد.»

تولید هر دو bZ4X و Solterra در کارخانه مونتاژ تویوتا موتوماچی به حالت تعلیق درآمده است، در حالی که شرکت تویوتا موتور به حالت تعلیق درآمده است. دوید تا راه حلی برای مشکل پیدا کند.

این عیب به دلیل عدم رعایت گشتاور بالای تولید شده در چرخ ها توسط موتور تمام برقی خودرو رخ می دهد. چرخ ها با پیچ و مهره های محوری متصل می شوند. اما حتی با مسافت پیموده شده کم، تایرها ممکن است در اثر رانندگی سنگین آسیب ببینند – مانند پیچیدن سریع در پیچ یا ترمز شدید.

این مشکل با وزن اضافی بسته باتری لیتیوم یونی خودروی الکتریکی تشدید شده است.

مائدا گفت که سطح اصلی تایر بسیار ناهموار است و تنوع زیادی در کیفیت هندلینگ دارد.

این تعمیر شامل افزودن واشر به پیچ‌های محور و بهبود اصطکاک سطح چرخ‌ها بود.

مائدا گفت این استراتژی برای سایر خودروهای الکتریکی در برنامه تولید تویوتا اعمال خواهد شد. این شامل لکسوس RZ، یک کراس اوور تمام الکتریکی است که قرار است در نیمه اول سال ۲۰۲۳ وارد ایالات متحده شود.

مائدا گفت تویوتا برای معرفی این ویژگی بسیار طول کشید زیرا مهندسان باید عملکرد و ایمنی آن را در شرایط مختلف از جمله پیچ‌ها، ترمزگیری و شتاب آزمایش می‌کردند.

مائدا از مشخص کردن هزینه فراخوان برای تویوتا یا تعداد واحدهای تولید bZ4X تخریب شده خودداری کرد. او همچنین افزود که این شرکت به موضوع پرداخت بازپرداخت سوبارو رسیدگی نکرده است. تویوتا ۲۰ درصد سهام سوبارو را در اختیار دارد.

تویوتا گفت که اولین گزارش میدانی خود را از یک مشکل از تایوان در اواخر ماه مه دریافت کرده است، زمانی که چرخ جلوی چپ خودرو جدا شد. به دنبال آن دو گزارش از ایالات متحده منتشر شد

در ایالات متحده، تویوتا به مالکان و اجاره کنندگان یک bZ4X 2023 در ماه آگوست، از جمله گزینه فروش مجدد وسایل نقلیه خود، پیشنهاد داد. پرونده فراخوان تویوتا نشان می دهد که احتمالاً ۲۵۸ خودرو bZ4X در ایالات متحده وجود دارد. مشخص نیست چه تعداد از مشتریان خودروهای خود را پس داده اند.

سوبارو سولترا ۲۰۲۳ تولید تویوتا در ژاپن به همراه bZ4X نیز در فراخوان و توقف فروش در ژوئن نام برده شد. درخواست اولیه تویوتا برای فراخوان در ایالات متحده حاکی از آن است که حدود ۴۰۳ خودروی سولترا تحت تأثیر قرار گرفته اند. اما Solterra هنوز به مشتریان تحویل داده نشده است.

bZ4X در اواخر بهار به عنوان اولین خودروی الکتریکی تویوتا پس از RAV4 EV که با مشارکت تسلا در سال ۲۰۱۴ توسعه یافت در ایالات متحده به فروش رفت. تویوتا می خواهد تا سال ۲۰۳۰ سالانه ۳.۵ میلیون وسیله نقلیه الکتریکی تحت برندهای تویوتا و لکسوس بفروشد. لکسوس تا سال ۲۰۳۰ تنها در اروپا، ایالات متحده و چین به یک برند الکتریکی تبدیل خواهد شد، زمانی که قصد دارد سالانه ۱ میلیون خودروی الکتریکی بفروشد.

پس از آن، لکسوس تا سال ۲۰۳۵ چیزی جز خودروهای الکتریکی در سراسر جهان عرضه نخواهد کرد.

با این حال، سرمایه گذاران و حامیان محیط زیست از تویوتا به دلیل کندی در تولید خودروهای الکتریکی انتقاد کرده اند، زیرا همچنان از هیبریدی های بنزینی-الکتریکی به عنوان جایگزینی سازگار با محیط زیست استفاده می کند.