تورم در سپتامبر همچنان بالا بود – dl-it


دو سوم ایالت های آمریکا در حال اتخاذ تدابیر مالیاتی هستند

دو سوم ایالت های ایالات متحده در بحبوحه افزایش تورم اقدامات مالیاتی انجام می دهند

۰۱:۵۴

وزارت کار پنجشنبه اعلام کرد که تورم در ماه سپتامبر بر آمریکایی‌ها غلبه کرد و شاخص کلیدی رشد قیمت در ماه گذشته به بالاترین حد خود در ۴۰ سال گذشته رسید.

تورم اصلی که میانگین افزایش قیمت‌ها را بدون احتساب قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی اندازه‌گیری می‌کند، در ۱۲ ماه گذشته ۶.۶ درصد افزایش یافته است که بالاترین نرخ از سال ۱۹۸۲ است.

حتی نگران کننده تر، تغییرات قیمت ماهانه نشان می دهد که فشار هزینه ها در حال افزایش است. قیمت ها در سپتامبر ۰.۴ درصد افزایش یافت که سریعتر از ماه اوت بود، در حالی که تورم اصلی ۰.۶ درصد افزایش یافت، همان سرعتی که ماه قبل داشت.

کایلین برچ، اقتصاددان واحد اطلاعات اکونومیست گفت: بر اساس ماهانه، تورم اصلی ۰.۶ درصد افزایش یافت که یکی از سریع ترین نرخ ها در سال جاری بود. همچنین نسبت به سال قبل به ۶.۶ درصد افزایش یافت. در یک یادداشت علمی

دولت اعلام کرد که افزایش قیمت مسکن و خدمات بهداشتی باعث افزایش قیمت ها شده است. قیمت خودرو و لباس کارکرده کاهش یافته است.

منابع اصلی تورم شامل غذا، مسکن، حمل و نقل و خدمات درمانی است. آدام کریساوولی، تحلیلگر وال استریت در Vital، گفت که شاخص اجاره معادل مالک ۰.۸ درصد در ماه افزایش یافت که بزرگترین افزایش ماهانه شاخص از ژوئن ۱۹۹۰ است. دانش در یادداشت گنجانده شده است.

قیمت‌های کلی، از جمله مواد غذایی و سوخت، در ماه گذشته ۸.۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت که نشان می‌دهد قیمت‌ها به تعدیل ادامه می‌دهند، البته به کندی. شاخص بهای مصرف کننده در تیر و مرداد به ترتیب ۸.۵ و ۸.۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.

فدرال رزرو در تلاشی برای مهار داغ ترین تورم در دهه های اخیر، نرخ های بهره را به شدت افزایش داد، اقدامی که نرخ وام مسکن را به بالاترین حد در ۱۶ سال گذشته رساند و به رساندن بازار سهام به پایین ترین سطح از سال ۲۰۲۰ کمک کرد.

سهام پس از گزارش روز پنجشنبه کاهش یافتS&P 500 1.2% و Dow 0.7% در معاملات اولیه سقوط کرد زیرا سرمایه گذاران ارقام تورم را به عنوان نشانه هایی از افزایش بیشتر نرخ بهره می خواندند.

رابرت فریک، اقتصاددان اتحادیه اعتباری فدرال نیروی دریایی، گفت که میزان بالاتر از حد انتظار ماه سپتامبر “به طور موثر تضمین می کند که فدرال رزرو در ماه آینده ۷۵ واحد پایه و حداقل ۵۰ واحد در دسامبر افزایش خواهد داد.” ما باید خود را برای اخبار بد بیشتری در ماه های اکتبر و نوامبر آماده کنیم، زیرا قیمت های بالای نفت احتمالا دوباره از تورم پایین تر به تورم بالاتر تغییر خواهد کرد.

بسیاری از آمریکایی ها همچنان با افزایش هزینه های زندگی دست و پنجه نرم می کنند. در یک نظرسنجی اخیر توسط مرکز تحقیقات عمومی آسوشیتدپرس NORC، حدود ۴۶٪ از مردم گفتند که وضعیت مالی شخصی آنها ضعیف است، در مقایسه با ۳۷٪ در ماه مارس. این نظرسنجی نشان داد که تنها ۳۶ درصد با عملکرد بایدن در اقتصاد موافق هستند، در حالی که ۶۳ درصد مخالف هستند.