توانمندسازی، کارآفرینی و اشتغال از مهم ترین موضوعات مطرح شده از سوی هیات مدیره مجمع خیرین کشوری است.


توانمندسازی، کارآفرینی و اشتغال از مهم ترین موضوعات مطرح شده از سوی هیات مدیره مجمع خیرین کشوری است.

دیدارنیوز: دویست و پنجاه و سومین جلسه هیئت مدیره نیکوکاران کشور در تاریخ دوم آذرماه گذشته در ستاد ملی نیکوکاران، مهمانان جلسه این هفته هیئت مدیره خیرین کشور برگزار شد. مهدی مرتضوی عضو هیأت علمی و رئیس مرکز مطالعات دانشگاه تربیت به همراه دو تن دیگر از اساتید این دانشگاه است.

نیمی از جلسه هیأت مدیره به ارائه طرح برنامه محور، جزئی برنامه محور و عام المنفعه «مدارس کسب و کار» توسط مهمانان جلسه اختصاص داشت و در همین راستا مرتضوی با اشاره به سیل کارگری. مهاجرت به کشورهای دیگر، مزایای اجرای «طرح کلان مدیریت بازرگانی» در میان مباحث آکادمیک و نظری صحبت‌های مرتضوی، شاخص‌های مهمی از جمله نسبت دانشجویان تحصیل کرده و ماهر در رشته‌های مختلف با فرصت‌های شغلی موجود و اهمیت آن بود. حفظ و ایجاد این تعادل. بحث های دیگر شامل استفاده از بسترهای مناسب و استفاده بهینه از نیروی کار از راه دور به منظور بهره وری بیشتر بود.

همچنین بر علاقه مسئولان کشوری از یک سو و تشویق و راهنمایی بیشتر موسسات خیریه برای درک اهمیت توانمندسازی، کارآفرینی و اشتغال در این موضوع تاکید شد. از دیدگاه وی، کار در زمینه کارآفرینی و اشتغال در صورت همکاری خیرین کشور با سایر خیرین علاقه مند به اجرای این طرح، تأثیر بسزایی در آموزش فنی و حرفه ای و تولید نیروی انسانی متخصص دارد. به دنبال آن رشد اقتصادی و شکوفایی کشور و جلوگیری از ضایعات.. و نیروی جوان خواهد بود.

موضوع این طرح با استقبال تمامی اعضای انجمن مواجه شد و در این راستا اشکان تقی پور به دعوت معاون آموزشی وزارت علوم و حضور وی در جلسات قبلی مجمع خیرین کشور اشاره کرد. درخواست تشکیل مجدد کارگروه لازم جهت برنامه ریزی و اجرای جدی تر. وی پس از سخنان دکتر مرتضوی موضوع تاسیس رشته هایی را در دانشگاه هایی که بازار کار در جامعه دارند و با مشکل جدی مواجه هستند را مطرح کرد. کمبود نیروی انسانی متخصص یا ماهر که مورد توجه هیئت مدیره قرار گرفته است.

موضوع مهم دیگری که در این نشست مطرح شد، پایش آموزش، برآورد توان مورد نیاز کشور و برنامه ریزی برای رشد فردی و اجتماعی هر ایرانی بر اساس استعداد، علاقه، توانایی و ویژگی های فردی و اجتماعی بود. ولی مدیر عامل مجمع خیرین کشوری در تکمیل جلسه از مرتضوی خواست موارد مذکور را در قالب پیشنهاد برای مطالعه بیشتر آماده کند. پورپور همچنین به وجود مجمع خیرین حامی دانشگاه تربیت مدرس اشاره کرد و به مرتضوی و همکارانش یادآور شد که با این انجمن بیشتر ارتباط برقرار کنند.

در پایان مقرر شد کارگروهی متشکل از مرتضوی، ولی فقیه، رحمانوست و سیلاجی موضوع را بررسی و راهکارهای اجرایی را از طریق مراجع ذیصلاح پیگیری کنند. رحمان دوست با در نظر گرفتن تجربیات ارزنده خود در دو حوزه قانون گذاری و مسئولیت در انجمن مشمولان استخدامی، مسئولیت پیشبرد اهداف این کارگروه را پذیرفت.

همچنین پیشنهاد شد با همکاری سازمان بهزیستی و کمیته امداد جامعه هدف در اجرای طرح اولویت با این دو نهاد باشد.

از دیگر طرح های پیشنهادی مرتضوی؛ طرح سم زدایی محصولات کشاورزی با هدف کاهش بیماری ها از جمله سرطان، طرح تغییر اکوسیستم زندان با هدف کاهش مجرمان و تسهیل آزادی آنان و طرح اهدای غذای اضافی خانواده ها به نیازمندان و پس از ارائه پیشنهاد و نحوه اجرای آن جهت بررسی به مراجع ذیربط ارائه و اجرا خواهد شد.

در زیر پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی در خصوص لایحه طرح تعیین پشتوانه اجرایی بانک زمان مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد هدف این طرح از بازنشستگان تامین اجتماعی به جامعه و پس از آن تغییر یابد. به فراکسیون ذینفعان مجلس نمایندگان ارائه خواهد شد.

موضوع طرح «روزی به یاد دیروز» در حوزه مدرسه سازی با دعوت از دانش آموختگان مدارس پیشرو پس از مصوبات قبلی مورد بررسی قرار گرفت. اشکان تقی پور از اعضای هیئت مدیره انجمن خیریه دولتی و دانش آموخته دانشکده پزشکی است. دبیرستان البرز در ساخت دو مدرسه مفتخر به اتمام موفقیت آمیز این پروژه شد. در اختیار موسسه خیریه نکجمان که توسط و عضو قانونی نیکوکاران کشور اداره می شود به نام مدارس “یاران البرز” از جمله مدرسه متوسطه ششم دخترانه در روستای مرزی اشکیلوی خداورین شرق. آذربایجان و دبستان سوم دبستان یاران البرز در روستای مرزی زوران شهرستان مریوان منطقه کردستان سال های گذشته در همین راستا تجربیات موفق بورپور و رحمان دوست نیز احتمال موفقیت این تفریح ​​را افزایش می دهد. طرح گرا

تقیبور افزود: با هماهنگی ایرجی نماینده ویژه وزیر آموزش و پرورش در زمینه آموزش بازماندگان زن، با اصرار هیئت مدیره خیرین کشور، این طرح مجدداً مورد فراخوان دانش آموختگان البرزی قرار گرفت. قرار است یک مدرسه در تهران و یک دبیرستان قدیمی در استان گیلان که هم اکنون در حال برنامه ریزی است احیا و گزارش آن در هفته آینده به اعضای هیئت مدیره گزارش شود.

همچنین مقرر شد اجرای طرح «روزی به یاد دیروز» با همکاری سازمان نوسازی مدارس همکار و حامی این طرح از طریق مجمع خیرین استان تهران تسریع شود.

موضوع مهم دیگر اعطای نشان عضویت انجمن نیکوکاران کشور به موسسات و سازمان های پذیرفته شده و اعضای قانونی انجمن نیکوکاران کشور است که با اکثریت مجمع عمومی برای عضویت تصویب شده است. این طرح توسط ولی پیشنهاد شد که با موافقت رئیس هیات مدیره انجمن و اعضای هیات مدیره به تصویب رسید.

ولی مدیرعامل وعضو هیئت مدیره مجمع خیرین کشور پیگیری های انجام شده توسط وزارت کشور در خصوص موارد درخواستی انجمن از جمله ارائه برنامه زمانی بانک و نظر کارشناسی را تشریح کرد. ، که قرار است در جلسه شورای اجتماعی کشور ارائه شود. مقرر شد تا حصول نتیجه پیگیری ادامه یابد. پیگیری های مربوط به طرح اهدای تخصص با توجه به وضعیت فعلی سازمان نظام پزشکی تهران و رایزنی های انجام شده در این مورد با توضیحات ریاضی توسط خراسان رضوی، عضو هیئت مدیره انجمن خیریه خراسان و دبیر اجرایی تشریح شد. پروژه اهدای تخصصی انجمن.

سایر اعضای هیات مدیره انجمن نیز نظرات کارشناسی خود را در خصوص موضوعات مطرح شده از زوایای مختلف بیان کردند.

توانمندسازی، کارآفرینی و اشتغال از مهم ترین موضوعات مطرح شده از سوی هیات مدیره مجمع خیرین کشوری است.

توانمندسازی، کارآفرینی و اشتغال از مهم ترین موضوعات مطرح شده از سوی هیات مدیره مجمع خیرین کشوری است.

توانمندسازی، کارآفرینی و اشتغال از مهم ترین موضوعات مطرح شده از سوی هیات مدیره مجمع خیرین کشوری است.