تعجب! اقتصاد بدتر از چیزی است که فکر می کردید – DL-it


داده های وزارت بازرگانی ایالات متحده در روز پنجشنبه نشان داد که اقتصاد ایالات متحده ضعیف تر از حد انتظار اولیه در نیمه اول سال بوده است.

تولید ناخالص داخلی ۱.۶ درصد در سه ماهه اول ۲۰۲۲ و ۰.۶ درصد در سه ماهه آوریل تا ژوئن کاهش یافت که نشان دهنده دو فصل متوالی انقباض است.

کسانی که استدلال کرده اند که اقتصاد در رکود واقعی نبوده است، می توانند به نرخ پایین بیکاری و معیاری از اقتصاد معروف به درآمد ناخالص داخلی اشاره کنند که در سه ماهه اول ۱.۸ درصد و در سه ماهه دوم ۱.۴ درصد رشد داشته است. .

وزارت بازرگانی روز پنجشنبه اصلاحاتی را در برآوردهای تولید ناخالص داخلی و تولید ناخالص داخلی منتشر کرد. برآورد تولید ناخالص داخلی بدون تغییر باقی ماند، اما برآوردهای تولید ناخالص داخلی برای نیمه اول سال به طور قابل توجهی کاهش یافت. در سه ماهه اول، GDI با نرخ سالانه ۰.۸ درصد رشد کرد و در سه ماهه دوم، رشد GDI تنها ۰.۱ درصد بود.

میانگین تولید ناخالص داخلی و تولید ناخالص داخلی توسط بسیاری از اقتصاددانان به عنوان نشانه ای از سلامت اقتصاد در نظر گرفته می شود. قبل از اصلاحات، به نظر می رسید میانگین نشان می دهد که اقتصاد ایالات متحده در نیمه اول سال در حال رشد است و این ادعا را تایید می کند که اقتصاد ایالات متحده در رکود نیست. پس از بررسی، میانگین درآمد ناخالص داخلی نشان داد که اقتصاد در سه ماهه دوم ۰.۳ درصد و در سه ماهه اول ۰.۴ درصد کاهش یافته است.

کمیته دوستیابی چرخه تجاری دفتر ملی تحقیقات اقتصادی، داور رسمی زمان شروع و پایان رکود، از میانگین به همراه سایر شاخص های اقتصادی برای تعیین این موضوع استفاده خواهد کرد. این اصلاحات احتمال اینکه کمیته تصمیم بگیرد اقتصاد ایالات متحده در سال ۲۰۲۲ وارد رکود شود را افزایش می دهد.

برآوردهای تولید ناخالص داخلی و تولید ناخالص داخلی توسط اداره آمار اقتصادی، واحدی از وزارت بازرگانی تهیه می شود. تولید ناخالص داخلی به عنوان ارزش کالاها و خدمات نهایی تعریف می شود و در سمت تولید اندازه گیری می شود. GDI با اضافه کردن دستمزد، سود، پرداخت بهره و سرمایه گذاری اندازه گیری می شود. در تئوری، هر دو باید یکسان باشند زیرا هر دو رشد یا کاهش فعالیت اقتصادی را اندازه‌گیری می‌کنند.

با این حال، در عمل، تولید ناخالص داخلی و تولید ناخالص داخلی اغلب با هم مطابقت ندارند، به ویژه در برآوردهای اولیه. در نتیجه این همه‌گیری، تفاوت‌ها به‌ویژه آشکار شده‌اند که نشان‌دهنده خطا در یک یا هر دو اندازه‌گیری است. اقتصاددانان بر این باورند که توقف و شروع ناگهانی اقتصاد و حجم انبوه مشوق‌های دولت، سنجش فعالیت‌های اقتصادی را دشوار کرده است. قبل از بررسی روز پنجشنبه، GDI 773 میلیارد دلار بالاتر از تولید ناخالص داخلی بود. پس از اصلاحات این اختلاف به ۱.۳ درصد کاهش یافت.

دولت همچنین تولید ناخالص داخلی را برای سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ اصلاح کرد، عمدتاً به این دلیل که هزینه‌های مصرف‌کننده و صادرات بالاتر از پیش‌بینی‌های اولیه بود. این بدان معناست که ضعف اقتصادی ناشی از همه‌گیری به همان اندازه که ابتدا انتظار می‌رفت بد نبوده است و بهبودی که در دوره ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ آغاز شد قوی‌تر بوده است. همچنین توضیح می‌دهد که چرا کمک‌های مالی دولت بایدن به بالاترین نرخ تورم در دهه‌های اخیر کمک کرده است. اقتصاد – به‌ویژه هزینه‌های مصرف‌کننده – قبلاً در مسیر بهبودی کامل قرار داشت و محرک‌های اضافی تقاضا بسیار زیاد بود.