تصاویر ارواح پلنگ های برفی را در گذرگاه ممنوعه خیالی کوه اورست نشان می دهد.


عکاس Kittiya Pawlowski تصاویری خیره کننده از یکی از خطرناک ترین شکارچیان جهان به ثبت رساند: پلنگ برفی. پس از ۳۰۰ مایل کوله‌پشتی در هیمالیا، پاولوفسکی سرانجام آنچه را که به دنبالش بود، پیدا کرد.

پاولوفسکی گفت: خسته کننده بود نیوزویک. مثل بالا رفتن از پله ها به مدت هشت ساعت در روز با یک بالش روی صورت.

پایان فصل باران های موسمی با آب و هوای بد و دید ضعیف مواجه شد. بالا، کم، گرم، سرد، باران، آفتاب سوختگی، خستگی، هیجان؛ عبور از سیستم رودخانه ای که از میان هیمالیاهای کوهستانی می گذرد یک برنامه روزمره بود. گنگ.”

پلنگ برفی در کوهستان
عکس کیتیا از پلنگ برفی، یکی از خطرناک ترین شکارچیان جهان.
کاتیا پاولوفسکی

پاولوفسکی تحقیقات خود را در پارک ملی آناپورنا نپال آغاز کرد، جایی که برای اولین بار رد حیوانات را دید. از لوکلا به دره های بالای پارک ملی ساگارماتا رفتم.

هر روز که با لنز تلفن به دره‌ها نگاه می‌کردم تا حرکت کنم، وقتی چند روز پیاده‌روی بعدی را دیدم خیلی هیجان‌زده شدم.

صبح روز مبارزه، پاولوفسکی تقریباً هرگز چادر خود را ترک نکرد: “اکسیژن من به ۶۴ رسیده بود و در ارتفاع ۱۷۰۰۰ پایی سردرد داشتم. می‌خواستم بخوابم اما تصمیم گرفتم به خودم فشار بیاورم و به نگاه کردن ادامه دهم.”

پلنگ های برفی توسط اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت در فهرست در معرض خطر انقراض قرار گرفته اند و ۲۷۰۰ تا ۳۴۰۰ توله بالغ در حیات وحش باقی مانده اند. گربه شبح در کوه های برفی آسیای مرکزی از جنوب روسیه تا شمال هند زندگی می کند.

تغییرات آب و هوایی و گسترش انسان باعث شده است که زیستگاه پلنگ برفی کوچک شود. تعداد آنها همچنین به دلیل شکار غیرقانونی و تجارت غیرقانونی پوست حیوانات و اعضای بدن آنها تهدید می شود.

پلنگ برفی دوردست روی کوه
تصویر یک پلنگ برفی در کمین هیمالیا.
کاتیا پاولوفسکی

پاولوفسکی می گوید: «پلنگ های برفی حیوان مورد علاقه من از کودکی بوده اند. پس از تماشای فیلم اورست چندین سال پیش، تصمیم گرفتم از گربه‌های “ارواح” عکاسی کنم.

“من از یک Nikon D850 و AF-S NIKKOR 500mm f/4E FL ED VR برای شکار در مسیرهای رانندگی هر روز استفاده کردم تا اینکه بالاخره یک پلنگ برفی را در خارج از گوراکشیپ دیدم.”

گوراکشپ یک سکونتگاه کوچک در لبه دریاچه ای یخ زده در نزدیکی کوه اورست است که مشرف به میدانی از برج های یخی به نام کوچه فانتوم است.

پاولوفسکی از سه سالگی عکاسی را تجربه کرد و از هنر خود برای به تصویر کشیدن زیبایی طبیعت استفاده کرد.

او گفت: “امیدوارم کار من الهام بخش مردم برای کشف و مراقبت از زمین باشد.”

برای به اشتراک گذاشتن داستان حیوان یا طبیعت چه چیزی دارید؟ نیوزویک? در مورد پلنگ برفی سوالی دارید؟ در سراسر [email protected] به ما خبر دهید.