تصاویری از پنج کشف شگفت انگیز که دنیا را شوکه کرد! – wsnlab


شعر زری: باستان شناسان در طول سال ها به اکتشافات شگفت انگیزی دست یافته اند. این اکتشافات دیدگاه و تفکر ما را در مورد چگونگی تبدیل شدن گونه ما به تنها گونه انسانی روی این سیاره و همچنین چگونگی پیدایش تمدن ها در سراسر جهان و نحوه شروع تجارت بین المللی تغییر داده است.

بیشتر بخوانید:

راز اتاق های پنهان اهرام مصر را کشف کنید

کرم عجیب و بی ضرری که در یک لحظه تبدیل به مار می شود!

در حالی که جهان صدمین سالگرد یکی از مشهورترین اکتشافات باستان شناسی تاریخ بشر، کشف مقبره توت عنخ آمون در مصر را جشن می گیرد، وب سایت دنیای جدیداو از باستان شناسانی که بر روی مکان هایی در سراسر جهان از یونان تا اندونزی کار کرده اند خواست تا یافته های شگفت انگیزی را که به نظر آنها مهمتر از مقبره توت عنخ آمون در سراسر جهان است، نام ببرند. در زیر با برخی از این اکتشافات آشنا خواهیم شد.

۱- گورستان گرد مکنی

در اواخر قرن نوزدهم، هاینریش شلیمان، باستان شناس، دایره ای متشکل از شش مقبره سلطنتی را در قلعه Mycenae در جنوب یونان حفاری کرد. او در این مکان گروهی از گنجینه های طلایی را پیدا کرد که قدمت آن به قرن شانزدهم قبل از میلاد برمی گردد. C.، از جمله «نقاب آگاممنون»، که اعتقاد بر این است که توسط فرمانروای افسانه‌ای موسینس که در جنگ تروا می‌جنگید، استفاده کرده است. در همین حال، جک دیویس از دانشگاه سینسیناتی، اوهایو، این امر را بسیار بعید می‌داند، اما معتقد است که این کشف درک ما را از تمدن‌های ناشناخته قبلی در مدیترانه و منطقه دریای اژه در ماقبل تاریخ یونان تغییر داده است.

پنج کشف شگفت انگیز باستانی که جهان را شگفت زده کرد

۲- سایت ارتش خاک رس و محوطه تاریخی یانسو

در سال ۱۹۷۴، هنگامی که کارگران در نزدیکی شهر شیان چین مشغول حفاری بودند، به طور تصادفی با مجسمه‌ای گلی در اندازه واقعی یک سرباز آماده برای نبرد مواجه شدند. باستان شناسان به زودی یک ارتش سفالی را در منطقه پیدا کردند که از یک مقبره امپراتوری که قدمت آن به قرن سوم قبل از میلاد باز می گردد، محافظت می کرد. نام او سی شی هوانگ است. روآن فلود از دانشگاه هاروارد خاطرنشان می کند که این مکان همراه با ینسو، آخرین پایتخت سلسله شانگ، از اهمیت زیادی برخوردار بود.

پنج کشف شگفت انگیز باستانی که جهان را شگفت زده کرد

قدمت یینسو به اواخر هزاره دوم قبل از میلاد برمی گردد و بسیار بزرگتر از منطقه ارتش Clay است و با کاخ های فراوان، سیستم کنترل سیل و حتی استخوان های کنده شده (قدیمی ترین شواهد مکتوب شناخته شده) نشان دهنده عصر طلایی فرهنگ اولیه چینی است. ) او ظاهر می شود. چینی) به گفته فیلد، “هر دو مکان کشف چیزهایی بودند که مدت ها فراموش شده بودند”.

۳- تبرهای دستی هوکسن

در سال ۱۷۹۷، جان فرر، باستان شناس، در نامه ای به همکارانش، سنگ های تیز را که توسط کارگران در هوکسن، انگلستان یافت شد، توصیف کرد. این سنگ ها در عمق ۴ متری و در کنار استخوان های حیوانات غول پیکر ناشناخته و لایه های زیرین که به نظر می رسد کف دریا را پوشانده اند، پیدا شده اند. فرر معتقد است که این محورها متعلق به دوران بسیار دور است. حتی خارج از دنیای کنونی.

پنج کشف شگفت انگیز باستانی که جهان را شگفت زده کرد

مایک پارکر-پیرسون از دانشگاه کالج لندن می‌گوید: «طبق دانش ما، این مصنوعات پارینه سنگی برای اولین بار گذشته طولانی و عمیق بشریت و نظریه کتاب مقدس را نشان می‌دهند که جهان از ۴۰۰۴ قبل از میلاد، زمانی که خلق شد، با چالش مواجه بوده است.»

۴- Ulopro

به گفته برندان فولی از دانشگاه لوند سوئد، یک کشتی غرق شده در عصر برنز که در سال ۱۹۸۲ در سواحل ترکیه کشف شد، یکی از شگفت انگیزترین اکتشافات زیر آب است. این کشتی که به عنوان “وال استریت در یک کشتی” توصیف می شود، درک مورخان از دوران را با افشای شبکه ای شگفت انگیز از ارتباطات تجاری تغییر داد. محموله کشتی از حداقل ۱۱ فرهنگ مختلف می آمد و شامل همه چیز از اسلحه و جواهرات گرفته تا تخم شتر مرغ، کشمش، ادویه جات و شمش مس از دوردست هایی مانند مصر، قبرس و آسیا بود.

پنج کشف شگفت انگیز باستانی که جهان را شگفت زده کرد

۵- مرد گل

به گفته آدام بروم از دانشگاه گریفیث در استرالیا، کشف ناگهانی انسان‌های جوانی که زمانی در جزیره فلورس در اندونزی زندگی می‌کردند، لحظه بزرگی برای باستان‌شناسی مدرن بود. به همان اندازه که دانشمندان این رشته هنوز به یاد دارند که با شنیدن این خبر کجا بودند. استخوان های کوچک کشف شده در غار در سال ۲۰۰۳ نشان می دهد که این افراد (به نام هومو فلورسینسیس) ۱ متر قد دارند و در کنار مارمولک های غول پیکر زندگی می کنند. بروم گفت: «این یک کشف تکان دهنده و غیرمنتظره بود.

پنج کشف شگفت انگیز باستانی که جهان را شگفت زده کرد

۵۸۵۸