ترامپ از دادگاه عالی می‌خواهد اسناد محرمانه ضبط شده از مار-آلاگو را بررسی کند


دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا روز سه شنبه درخواست تجدیدنظر اضطراری به دیوان عالی داد و از قضات خواست تا بخشی از حکم دادگاه تجدید نظر مربوط به اسناد طبقه بندی شده که در اوایل ماه اوت از خانه وی در فلوریدا مصادره شده بود، بررسی کنند.

این درخواست تجدیدنظر چند روز پس از آن صورت می گیرد که هیئتی متشکل از سه قاضی دادگاه استیناف ایالات متحده برای حوزه یازدهم در آتلانتا اعلام کرد که بازرسان می توانند اسناد طبقه بندی شده را به عنوان بخشی از تحقیقات جنایی نگهداری و بررسی کنند. دادگاه استیناف استدلال کرد که این اسناد متعلق به دولت است نه ترامپ.

اگرچه سه قاضی دستیار در دوران حضور وی در کاخ سفید – نیل گورسوش، برت کاوانا و امی کانی بارت – نامزد شدند، اما سابقه ترامپ در دیوان عالی در بهترین حالت خود بوده است. دیوان عالی بارها تلاش های طرفدار ترامپ برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات ۲۰۲۰ را رد کرده است.

مرور: دادگاه به وزارت دادگستری اجازه دسترسی به اسناد محرمانه ترامپ را می دهد

منطقه: قاضی استاد خصوصی را برای بررسی اسناد ترامپ مار-آ لاگو تأیید کرد

این شکایت ناشی از تفتیش اف‌بی‌آی در ۸ آگوست از باشگاه مار-آ-لاگو ترامپ در فلوریدا به عنوان بخشی از تحقیقات فدرال در مورد ادعاهایی است که او اسناد طبقه‌بندی شده را از کاخ سفید دریافت کرده است. دادگاه منطقه ای مقامات را از بررسی ۱۱۰۰۰ سند منع کرده و مدیر ویژه ای را برای ارزیابی اینکه آیا ترامپ برخی از اسناد را از دست دولت دور نگه می دارد منصوب کرده است.

رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ در یک راهپیمایی در 5 اوت 2022 در Waukesha، ویسکانسین سخنرانی می کند.

رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ در یک راهپیمایی در ۵ اوت ۲۰۲۲ در Waukesha، ویسکانسین سخنرانی می کند.

دادگاه استیناف بخش محدود اما قابل توجهی از این حکم را مسدود کرد و حکم داد که بازرسان جنایی می توانند به بررسی – و نیازی به مراجعه به یک استاد خصوصی – حدود ۱۰۰ سند علامت گذاری شده ادامه دهند.

دو قاضی از سه قاضی دادگاه تجدیدنظر توسط ترامپ نامزد شده اند. سومین نفری که از سوی باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا نامزد شد. تصمیم به اتفاق آرا بود.

از آنجایی که پرونده در برنامه اضطراری دادگاه عالی قرار دارد، قضات می توانند اختلاف را نسبتاً سریع حل کنند – شاید ظرف چند روز.

این مقاله در ابتدا در USA TODAY منتشر شد: ترامپ از دادگاه عالی می‌خواهد در مبارزه با اسناد طبقه‌بندی شده حکم صادر کند.