تا زمانی که اشغالگران اوکراینی مجازات نشوند، با غرب مذاکره نمی کنیم


تا زمانی که اشغالگران اوکراینی مجازات نشوند، با غرب مذاکره نمی کنیم

دیدارنیوز:
* جمعه ۲۰ مارس ۱۴۰۰
مثل هر جمعه منتظر بودم که حرف آقازاده های شهرهای مختلف برسد و بعد ناهار را خوردم. اما خیلی قبل از ظهر سخنان احمد بزرگ مشهد را خواندم که انگار مال امروز نیست. نصیحت خوبی کرد. چون از این پس همه فساد و فساد در خیابان های تهران در ساحل به چشم می خورد، عوام باید به زنان بی حجاب اعتراض کنند که با میل و رغبت محجبه می شوند. باید به شدت اعتراض کرد. در جای خود ماندن هیچ اشکالی ندارد. در عوض، فساد از بین می رود. ظاهراً احمد این هشدارها را به برادر شوهرش ابراهیم نیز داده است. به نفع ابراهیم است که گوش کند. ظاهراً یک شرکت آمریکایی به نام متا که مالک فیس بوک و اینستاگرام است، اعلام کرد که اجازه انتشار محتوای خشونت آمیز علیه ولادیمیر و سربازان روسی را می دهد. به عنوان مثال، مرگ در ولادیمیر را می توان در اینستاگرام و فیس بوک نوشت. این واقعا شرم آور است و آزار و اذیت ولادیمیر و ارتش روسیه را نشان می دهد. ما باید کمپین نقاشی دیواری “مرگ در هوا” را راه اندازی کنیم. عصر بازی فوتبال بانوان ایران و ازبکستان را در شبکه ورزش تاجیکستان تماشا کردم. این دیدار بدون تماشاگر برگزار شد اما خوشبختانه یک تماشاگر ایرانی در ورزشگاه حضور داشت که به تنهایی تیم را تشویق می کرد. شاید این یک ملک در تاجیکستان بود زیرا تماشاگران اجازه ورود به ورزشگاه را نداشتند. خبر تعلیق مذاکرات را در وین شنیدم. اصلا مهم نیست و حتی بهتر است. ما با غربی هایی که از اشغالگران اوکراینی حمایت می کنند مذاکره نخواهیم کرد. ما باید این پیام را بفرستیم که تا زمانی که از روسیه عذرخواهی نکنند و اراضی اشغالی اوکراین را به روسیه برنگردانند، مذاکره نمی کنیم. گزارشی از دزدی سنگ قبر در جنت الزهرای تهران خواندم. این خوبه. سنگ ها برش خورده و دوباره استفاده می شوند. این یک مثال بسیار خوب از صرفه جویی در منابع است. آخر شب صحبت های آقای سردار درباره ممنوعیت فروش وسایل پیشگیری از بارداری در فضای مجازی را خواندم. این درسته. یکی از مهم ترین راه های محافظت از عموم مردم در فضای مجازی، جلوگیری از باردار شدن عموم است. حتی باید راه‌هایی پیدا کرد که مردم بتوانند در فضای مجازی از خود دور شوند. یادمه یه بار از اینترنت گیگابایت دانلود کردم.

* شنبه ۱۲ مارس ۲۰۱۴
یادداشتی در روزنامه بودجه درباره کاترین خواندم. مثل هر چیز دیگری در روزنامه، روشنگر بود. و معلوم است که روزنامه بودجه هم به این نتیجه رسیده که بی بی سی فارسی در زمان ابراهیم خوب بوده است. کاترین در مصاحبه ای با بی بی سی اعتراف کرد که جاسوس نبوده است. روزنامه بودجه بسیار منطقی نوشت و ثابت کرد که کاترین جاسوس نیست و زن خوبی است که ممکن است نظرش را عوض کند، اما این به معنای جاسوس بودن او نیست. عکس هایی از یک مهمانی در استادیوم دیدم. خوشبختانه این مسابقه فوتبال نبود. زیرا خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب وجود نداشت و عموم مردم می توانستند حرف یکدیگر را بشنوند و خطر فساد وجود نداشت و زنان زیادی در میدان حضور داشتند. چه خوب که مسابقات فوتبال را تعطیل کنند و به جای آن کارهای دیگری در زمین انجام دهند. تمام مشکلات مربوط به ورزشگاه ها برطرف شده است. من در اخبار شنیدم که در یک روز ۸۱ نفر در عربستان اعدام شدند. این خوبه. شاه و ولیعهدش باید صلاح دیدند. اگرچه خود عربستان سعودی همیشه غربی و طرفدار غرب بوده است، اما نباید اجازه داد غربی ها در چنین موقعیت هایی جاسوسی کنند. پیام رضا را دیشب در صفحه اینستاگرام دیدارنیوز خواندم. او گفت ما نباید نگران روسیه باشیم. نگران این است که آمریکا با نفت ۱۳۰ دلاری دچار مشکل شود. وی در پایان به همه ما توصیه کرد که هوای استادمان را بگیریم. به نظر من رضا خاطرات من را خوب نمی خواند. چون از اول نوشتم که ما نگران نیستیم و برادران روسی عزیزمان بهتر است نگران نباشند. ما تمام تجربیات خود را به اشتراک می گذاریم. البته رضا در مورد مشکلات آمریکا با نفت ۱۳۰ دلاری درست می گفت. به هر حال، ما همچنین بسیار نگران این هستیم که آمریکا پس از نفت ۱۳۰ دلاری در جایی که هست بماند. باید به طور کامل نابود شود. فقط قسمت آخر رو متوجه نشدم خوشبختانه من و بقیه مردم عادی سال هاست که از قید و بند نظام ارباب و بنده رها شده ایم اما رضا گویا از جایی پیام داده که عوام هنوز ارباب دارند. خدا خیرشان بدهد.

* یکشنبه ۱۲ مارس ۲۰۱۴
گزارش ها حاکی از اصابت چند فروند موشک شب گذشته به شهر اربیل عراق بود. من اخبار را دنبال کردم. موشک ها از شرق عراق آمدند، اما یکی از شبه نظامیان گفت ما شلیک نکردیم. قاعدتاً حق با اوست. حادثه دیگری رخ نداده است. حتی یک هواپیما هم سقوط نکرد. خوشبختانه هم آمریکا و هم اسرائیل آسیب دیدند. خیلی خوشحال شدم. آهنگ مبارکه این پیروزی رو دانلود کردم و چندین بار گوش دادم. آقای گلریز باید دوباره داستان ها را بخواند. البته من در غروب شنیدم که برادران ما مسئولیت حمله را بر عهده گرفتند. دستشون درد نکنه این دقت و نقطه گذاری مایه مباهات است. دوباره همون آهنگو گوش کردم گزارش نظرسنجی را خواندم. از هر سه ایرانی دو نفر اگر شرایط مساعد باشد نمی خواهند مهاجرت کنند. آمار خوب است. اگر یک نفر برود بهتر است. دو نفر باقی مانده سعی می کنند جمعیت را احیا کنند و یک نفر را پشت سر بگذارند و چهار نفر را اضافه کنند. شب میخواستم صفحه اینستاگرام دیدارنیوز رو چک کنم ببینم هیچکدوم از همیشگی ها پیغام جدیدی داده یا نه. صفحه را پیدا نکردم. متوجه شدم که اینستاگرام صفحه را از دسترس خارج کرده است. اصلاح طلبان ممکن است از دفاع هفته گذشته از من و عیسی ناراحت باشند که به روسیه قول دادم به آنها در دور زدن تحریم ها کمک کنم و از اینستاگرام خواستم صفحه را ببندد. این خوبه. گفت علی رضا [سردبیر دیدارنیوز] من پیشنهاد کرده ام که به اینستاگرام اولتیماتوم بدهد که یا صفحه ما را ظرف ۴۸ ساعت ورق بزند یا با کمک ویژگی هایش، نی را ببندد. بالاخره حفاظت را یاد می گیریم.

* دوشنبه ۲۳ مارس ۱۴۰۰
من شرایط و اطلاعات تسهیلات پرداخت یک بانک را برای کارکنان آن بررسی کرده ام. خیلی خوب و راحت بود دقیقاً همان نگرشی بود که آنها برای مشتریان تبلیغ می کردند. تفاوت کوچک این است که آنها به مشتریان می گویند و آنها نمی کنند، اما به کارمندان خود می دهند. طبیعی هم هست. از این گذشته، کارمندان برای نگه داشتن پول مشتریان زحمت می کشند و نیازی به نگرانی زیادی در مورد هزینه مسکن، کالا، خودرو، درمان و سایر ملزومات ندارند. بانکداری هم کار خوبی است. شنیده ام که محمد باقر با همه دغدغه ها و کشمکش ها، بودجه سال ۱۴۰۱ را برای احمد آقا و دوستانش فرستاد تا بررسی و تصحیح کنند. انشاءالله به زودی تصویب می شود چون به بند فروش نفت در آن تکیه کرده ام. خوشبختانه امکان فروش نفت به ملک یا مشاع خاص در بودجه پیش بینی شده است. من هم دولتی و خصوصی هستم. بالاخره جوری آب درست کرد تا خاطراتم را با تمرکز بیشتری بنویسم. ظاهراً ۱۱ هزار میلیارد و ششصد میلیون تومان به صدا و سیما اختصاص داده شده است تا بتواند فضای مجازی را رصد کند. سال گذشته که رقم دو هزار میلیارد تومان بود، زنگ زدم که بودجه را بگیرند. با این شماره باید به فکر یک اسم جدید باشم. این دیگر فقط شکار نیست. البته واقعاً کارهای سخت و مهمی انجام می دهند. بالاخره ما مردم عادی باید از این طریق محافظت کنیم. من صحبت های عیسی مسیح را در مورد استفاده از پیام رسان های درونی خواندم. او دوندگی خوب و مطمئنی داشت. سرویس های امنیتی فقط می توانند داده های عمومی را بخوانند و در صورت صلاحدید آنها را در پیام رسان ها نمایش دهند. بسیار مهم و خوب است. در موارد دیگر، آنها هیچ ارتباطی با داده ها ندارند. فقط امیدوارم وقتی صلاح دیدند داده ها را ببینند، جلوی او بگویند یا حداقل شلوارمان روی پایمان باشد. به هر حال، ما هنوز کمی سر به سر داریم. قبل از اینکه بخوابم، در یک جلسه فیلم کوتاهی از راس خواص الدوله در خراسان شمالی را تماشا کردم. او با خونسردی نگرانی خود را از افزایش حضور زنان در همه جا ابراز می کرد. من نمی توانم در این نسخه از دفتر خاطراتم در این مورد موضع گیری کنم. چون عموم مردم می خوانند. در آن یک نسخه از آن را خواهم نوشت.

* سه شنبه ۴ اسفند
امروز روزی است که در رسانه های بودجه از آن به عنوان آخرین سه شنبه سال یاد می شود اما در فرهنگ و زبان عامه به چهارشنبه سوری معروف است. توییت محمود را درباره آنجلینا خواندم. وی در سفر به یمن مورد تقدیر قرار گرفت. محمود به همه مردم عادی در سراسر جهان اهمیت می دهد. او می داند چگونه قلب زنان را به دست آورد. حوالی ظهر شنیدم که مجلس شورای ملی قانون تغییر ساعت ملی را لغو کرده است. این یک کار انقلابی بزرگ و ماندگار است. از دوران مرحوم اکبر، غربی ها این قانون را تصویب کردند. یک بار در زمان محمود منسوخ شد. اما هکرها او را بازگرداندند. حرکت دادن ساعت به عقب و جلو هر شش ماه یک بار منطقی نیست. آنها در مورد نقش تغییر ساعت در مدیریت مصرف انرژی بهانه های نادرستی می آورند، اما با این کار الگوهای خواب افراد را به هم می ریزند. لغو این قانون گام بزرگی در جهت رفع مشکلات مختلف جامعه است. ما باید از محمد باقر و تمام پول های خدا تشکر کنیم. غروب خبر وحشتناکی شنیدم. الیاس یکی از اصلاح طلبان نامه ای به مهدی نوشت و در آن گفت که دیگر نمی خواهد دبیرکل حزب باشد و می خواهد از سنگر فعالیت حزبی به دژ رسانه های کامل مهاجرت کند. فعالیت. متن تکان دهنده بود اگرچه این کار سنگر فعالیت حزبی را کاملاً از بین می برد، اما سنگر فعالیت رسانه ای بسیار قوی خواهد بود. پیامش را با چشمانی اشکبار و لبخندی روی لبم خواندم. سعید، یکی دیگر از مصلحان بسیار خنده دار و باهوش دیگری که آن مصاحبه معروف را با جواد انجام داد، گفت که با وجود ممنوعیت کار، ممنوع الخروج بودن و تدریس در زمان ابراهیم، ​​از موضع ابراهیم در مورد عملیات نظامی ویژه روسیه حمایت می کند. تقصیر آمریکاست این سخنان نشان می دهد که هنوز می توان به برخی از این اصلاح طلبان امیدوار بود. خوب است که ابراهیم این کلمات را بخواند و برخی از آنها را ببخشد. جواد جوان زیر پنجاه سال اصلاح طلب پاسخ های منطقی و خوبی به کسانی داد که در چند روز گذشته علیه شورای اصلاح، بهزاد و حسین غوغا کردند. به گفته جواد، این اصلاحی است که این شورا انجام می دهد. همه نمی خواهند ملاقات کنند و بروند و شورای خود را ایجاد کنند. او حق ندارد خود را اصلاح کند، زیرا این نام متعلق به کسانی است که اکنون یا در شورای اصلاحات هستند یا آن را قبول دارند. این درسته. هر اصلاح و اصولی باید همان باشد که انقلابیون باستان از ابتدا می گفتند. دیگران هنوز تجربه کافی ندارند و نمی دانند که می توانند نظر بدهند یا کاری انجام دهند. از غروب تا آخر شب صدای انفجار از مناطق مختلف شنیده می شد. پیام مهمی برای آمریکایی ها دارد. ما آماده ایم و از بمب و موشک نمی ترسیم. صدای ما بسیار بلندتر است. من در برخی مناطق فیلم های ناراحت کننده را تماشا کردم. متأسفانه برخی از مردم در خیابان صدای بلند موسیقی را شنیدند و یکصدا زانوهای خود را بالا انداختند. باید با جدیت پیگیری شود. اگر سه شنبه آخر سال جلوی این حرکات خطرناک را نگیریم، در سیزده سال اول باید جلوی آنها را بگیریم.

* چهارشنبه ۱۶ مارس ۲۰۱۴
خبر تعطیلی روزنامه ایران اسپید را شنیدم. این اولین روزنامه بریل جهان بود. این خوبه. بودجه باید صرف مهم ترین وظایف سایر روزنامه های بودجه شود. احمد آقا و همراهانش با معافیت سربازی زوجین دارای دو فرزند مخالف بودند. تصمیم درست و عاقلانه است. چون فردی که قبل از سربازی ازدواج کرده و دو فرزند داشته است واقعا باید یکی دو سال در یک محیط کاملا مردانه نگه داشته شود تا به فکر ادامه فرزندآوری باشد. جواد حاکم کشمیر اعلام کرد که آینده جهان در دستان سه قدرت بزرگ است. چین ابرقدرت اقتصادی، روسیه ابرقدرت نظامی و ایران ابرقدرت مذهبی خواهد بود. این درسته. به همین دلیل است که ما، چین و روسیه به یکدیگر کمک می کنیم. روسیه در سه هفته ای که برای آزادسازی سرزمین های اشغالی اوکراین صرف کرد، خود را به عنوان یک ابرقدرت نظامی نشان داد. رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از خریداری ۱۰ فروند هواپیما با میانگین سنی ۱۵ تا ۲۰ سال در سه ماه گذشته خبر داد. این یک دستاورد بزرگ است. ابراهیم و دوستانش در سکوت مشغول انجام کارهای بزرگ هستند. در دوره حسن، آنها به شدت مشغول خرید تعدادی هواپیمای جدید بودند. ابراهیم همچنین در همان زمان اعلام کرد که برجام گلابی به تعدادی هواپیمای جدید تبدیل شده است. خوشبختانه الان گلابی ها را جدا کرده اند و خرید هواپیما را با پرگام مرتبط نکرده اند. در ضمن هواپیمای دست دوم خیلی بهتره. ما خودداری می کنیم و هنگام فروش ضرر زیادی نمی کنیم. غروب خبر آزادی دو تن از جاسوسان ملکه را شنیدم. خیلی ناراحت شدم. امیدوار بودم درست نباشه ولی متاسفانه اینطور بود. بعد از قول به غربی ها شنیدم برای آزادی آنها ۵۳۰ میلیون دریافت کرده ایم. کمی خیالم راحت شد، البته این پول قطعا روی تصمیم ما خیلی تاثیر نمی گذارد و بیشتر به خاطر محبتی که در شب عید در کنار خانواده شان بودیم آنها را آزاد کردیم. اما این پول به ما آسیب می زند. اتفاقاً وقتی حجه می خواست ملک دولتی باشد، می گفت اگر ۳۰۰ میلیون دلار ارز به بازار نشت کند، قیمت دلار به زیر ۱۵ هزار تومان می رسد. خوشبختانه، خود استدلال در حال حاضر یک دارایی دولتی است. او احتمالاً هماهنگ می‌کند تا ۳۰۰ میلیون دلارش را اسپری کند و بقیه را روی زخم‌هایش بگذارد.

* پنجشنبه ۱۷ مارس ۲۰۱۴
یادداشتی را در روزنامه بودجه خواندم درباره دستاوردهای ابراهیم و اموال دولتی. ای کاش قبل از نوشتن با من مشورت می کردند. گفتم فقط یک جمله بنویسند. همه اینها یک دستاورد بود. چرا دیر شده؟ عکس هایی از روستای دیرک چابهار دیدم. درخت خرمایی در ساحل روستا قطع شد و به زمین افتاد. حتما به این نتیجه رسیده اند که زیاده روی کرده و منظره دریا را در عکس ها خراب کرده است. خبرگزاری بودجه عصر خبر خوش را گزارش کرد و از پرداخت حقوق برخی از بازنشستگان خبر داد. آنها واقعاً سخت کار کردند. اکنون کسانی که حقوق دریافت کرده‌اند می‌توانند کسانی را که نگرفته‌اند شناسایی کنند.