رژیم لاغری سریع

بیکر هیوز به رقبای نفتی پیوست تا عملیات روسیه را متوقف کند – DL-IT


نیویورک – شرکت خدمات میدان نفتی آمریکایی بیکر هیوز روز شنبه گفت که یک روز پس از آن که رقبای هالیبرتون سرمایه گذاری های جدید در روسیه را تعلیق کردند. شلمبرگر نیز اقدامات مشابهی را اعلام کرد.

این اقدام شرکت‌های مستقر در هیوستون تگزاس در چارچوب واکنش آن‌ها به تحریم‌های آمریکا به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین صورت می‌گیرد.

بیکر هیوز مستقر در لندن در بیانیه‌ای اعلام کرد که این شرکت از قوانین و مجازات‌های قابل اجرا پیروی می‌کند، همانطور که از تعهدات قراردادی موجود پیروی می‌کند. وی گفت که این اعلامیه پس از تصمیم گیری داخلی با هیئت مدیره و تیم رهبری وی صورت می گیرد.

لورنزو سیمونلی، رئیس و مدیر عامل شرکت بیکر هیوز، گفت: بحران در اوکراین عمیقا نگران کننده است و ما قویاً از راه حل دیپلماتیک حمایت می کنیم.

هالیبرتون روز جمعه اعلام کرد که تجارت آینده با روسیه را به حالت تعلیق درآورده است. هالیبرتون اعلام کرد که تمام محموله‌های قطعات و محصولات مشمول تحریم‌های ویژه به روسیه را چند هفته قبل متوقف می‌کند و امنیت و قابلیت اطمینان را در اولویت قرار می‌دهد زیرا فعالیت‌های باقی‌مانده خود در این کشور را مختل می‌کند.

شلمبرگر گفت که سرمایه گذاری و استقرار فناوری در عملیات خود در روسیه را به حالت تعلیق درآورده است.

اولیویه لو بوش، مدیرعامل شلمبرگر در بیانیه ای گفت: “امنیت و ایمنی هسته اصلی تجارت ما به عنوان یک شرکت است و ما می خواهیم به درگیری ها پایان دهیم و امنیت را به منطقه بازگردانیم.”

با ادامه جنگ، تشدید خشونت های مرگبار و ادامه بحران انسانی، مشاغل باقی مانده تحت فشار فزاینده ای برای خروج هستند.

به گفته جفری سوننفلد، معاون ارشد برنامه های اجرایی در دانشکده مدیریت دانشگاه ییل، بیش از ۴۰۰ شرکت چند ملیتی در ایالات متحده و جاهای دیگر به طور دائم یا موقت روسیه را ترک کرده اند. لیست شرکت های روسیه

شرکت‌های نفتی ExxonMobil، Shell و BP، به همراه برخی از شرکت‌های بزرگ فناوری مانند Dell و Facebook، از اولین شرکت‌هایی بودند که خروج یا تعلیق فعالیت‌های خود را اعلام کردند. بسیاری دیگر از جمله مک دونالد، استارباکس و استی لادر دنبال شدند. حدود ۳۰ شرکت باقی مانده است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز چهارشنبه از کنگره خواست تا بر شرکت‌های آمریکایی که هنوز در روسیه فعال هستند فشار بیاورد تا کشور را ترک کنند و گفت بازار روسیه در خون ما غرق شده است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر