بیمارستان ها پر از کودکان مبتلا به ویروس های تنفسی – dl-it


افزایش موارد عفونت ویروسی تنفسی در کودکان

موارد ابتلا به ویروس تنفسی کودکان در سراسر کشور رو به افزایش است

۰۳:۰۳

بیمارستان ها در ۳۳ ایالت با افزایش قابل توجه رنج کودکان مواجه هستند ویروس تنفسی را ویروس سنسیشیال تنفسی می نامند (RSV). تعداد موارد در ۲۵ ایالت دو برابر شده است و فشار بیشتری بر بیمارستان‌ها وارد می‌کند – برخی از مراکز آنقدر شلوغ هستند که تخت‌هایشان تمام می‌شود.

در بیمارستان کودکان کنتیکت، پزشکان گفتند که شاهد افزایش موارد ابتلا به ویروس سنسیشیال تنفسی بوده‌اند. دکتر. جان برانکاتو به CBS News گفت که هر اینچ از اتاق اورژانس پر است و بیمارستان در نظر دارد چادری را در چمن جلویی برای مقابله با سرریز ایجاد کند.

کانکتیکات حتی در حال بررسی یک گارد ملی است.

برانکاتو گفت: «ما بیماران روی تخت‌های سالن داریم. ما از اتاق ارتوپدی خودمان استفاده می کنیم. ما تا حد امکان از اتاق های درمانی دیگر برای مراقبت از همه استفاده می کنیم.»

موارد RSV معمولاً از دسامبر تا فوریه افزایش می یابد، اما بیمارستان کودکان در این ماه بیش از هر بیماری تنفسی دیگری از جمله COVID-19 موارد RSV دارد.

در جنوب، نزدیک به نیمی از تخت های مراقبت های ویژه در بیمارستان کودکان کوک در فورت ورث، تگزاس، مملو از بیماران مبتلا به RSV است.

دکتر دانیل گوزمن که در بیمارستان کار می کند به سی بی اس گفت: «زمستان سختی خواهد بود. منظورم این است که ما شاهد افزایش سرسام آور تعداد ما در چند هفته گذشته با بیش از ۵۵۰ مراجعه به اورژانس در روز بوده ایم.

والدین زوئی و جف گرین گفتند دختر چهار ماهه آنها لیندی در مراقبت های ویژه با RSV است. آنها او را به یک کلینیک مراقبت های اورژانسی بردند زیرا نگران بودند که او فقط سرما نخورده باشد.

علائم RSV مثل سرما هستنداما پزشکان می‌گویند والدین باید مراقب علائم ناراحتی تنفسی باشند، اگر سوراخ‌های بینی فرزندانشان هنگام نفس کشیدن باز می‌شود یا پوست روی دنده‌هایشان مسدود می‌شود.

پزشکان همچنین انتظار دارند که فصل فعال آنفولانزا باشد. آن‌ها از مردم می‌خواهند هم‌اکنون واکسن آنفولانزا را دریافت کنند – اگرچه این واکسن شما را از ابتلا به آنفولانزا باز نمی‌دارد، اما می‌تواند به اندازه کافی علائم را کاهش دهد تا از مراجعه به اورژانس اجتناب کنید.