بیمارستان دکتر پیروز لاهیجان ویران شد؟


بیمارستان دکتر پیروز لاهیجان ویران شد؟

(بخش دوم)

بیمارستان دکتر پیروز لاهیجان به گفته مسئولان دانشگاه علوم پزشکی یکی از مراکز بیمارستانی شرق گیلان است، بنابراین گسترش فضای فیزیکی در کنار افزایش امکانات درمانی یکی از مهمترین خواسته های مردم است.

مالکان زمین های اطراف این مرکز درمانی آمادگی کامل برای واگذاری زمین خود را دارند، از این رو دانشگاه علوم پزشکی می تواند با کمک و مشارکت خیرین امکانات فیزیکی و درمانی را گسترش دهد.

در قسمت اول گزارش به تخریب در و دیوار اتاق های بستری، راهروها و … اشاره ای گذرا شد.

لازم به ذکر است یکی از اقداماتی که باید انجام می شد صفحه رویی (دیوارپوش)، توری محافظ پنجره ها بود که متاسفانه قبل از باز شدن این کار انجام نشده است، بنابراین کثیفی روی دیوارها آشکار و طبیعی است.

مشکل بعدی این است که سقف تهران در معماری این بنا با اقلیم گیلان همخوانی ندارد و به همین دلیل در هنگام بارندگی، ریزش های روی پشت بام در نهایت منجر به تخریب دیوارها و ساختمان می شود.

یک بیمارستان خاص و مرکز ترومای شرق گیلان (دکتر پیروز) فاقد دستگاه ام آر آی است و همراهان بیمار انتظار دارند پس از مراجعه تمامی کارهای درمانی در این مرکز بدون نقص انجام شود.

اینکه بیمارستان دولتی آمبولانسی برای انتقال بیماران نداشته باشد، مشکوک بود، اما مسئولان بیمارستان می گویند برای هر یک از این مشکلات پیگیری های لازم را انجام داده ایم و منتظر تخصیص و تامین اعتبار هستیم. تجهیزات…

نبود تخت مراقبت های ویژه از دیگر مشکلات این مرکز درمانی دولتی است.

در بیمارستان، دکتر. پروز تنها یک بخش مراقبت های ویژه با دوازده تخت دارد که با توجه به حجم مراجعات، این امکانات ناچیز جوابگوی نیاز بیماران نیست.

در بین بیماران ما که یک بار مراجعه کردند، خونریزی مغزی داشتند، با کمبود تخت های آی سی یو مواجه بودند و تیم درمان چاره ای جز مراقبت های ویژه در اتاق ایزوله نداشتند.

ICU مجزا برای بیماران ترومایی با توجه به وجود جراح مغز و اعصاب در بیمارستان الزامی است اما راه دیگری برای ارجاع بیماران به مرکز شهرستان وجود ندارد.

لازم به ذکر است در سال ۱۳۹۶ همزمان با افتتاح بیمارستان دکتر پیروز دو بیمارستان سیدالشهدا و ۲۲ آبان از کار افتادند.

تامین تجهیزاتی از قبیل: دستگاه آنژیوگرافی الزامی است، پیشنهاد مسئولان بیمارستان استفاده از ظرفیت ساختاری این دو مرکز غیرفعال شده برای تامین امکانات جراحی قلب و عروق شرق گیلان…

بیمارستان دکتر پیروز لاهیجان تخریب شده؟

نکته بسیار مهمی که باید در نظر داشت این است که تعداد جراحان بیشتر از اتاق عمل است…

تقویت بیمارستان دکتر پیروز لاهیجان به معنای خدمت رسانی به صدها هزار بیمار مراجعه کننده روزانه به این مرکز است.

عدم تداوم رفع مشکلات این بیمارستان در آینده بسیار نزدیک این مرکز را نابود خواهد کرد.

سید محمد جعفر نژاد