بوهلی سووپز لس آنجلس داجرز، باشگاه فوتبال چلسی – Raft25 news


کنسرسیومی به رهبری تاد بولی، مالک مشترک لس آنجلس داجرز، با خرید باشگاه فوتبال چلسی موافقت کرده است.

قرارداد ۴.۲۵ میلیارد پوندی (تقریباً ۵.۲ میلیارد دلار) به رقابت پرحجم برای خرید یک باشگاه لندنی پایان می دهد که مالک سابق آن رومن آبراموویچ توسط حمله ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به اوکراین تحریم شده است.

در بیانیه ای، چلسی اعلام کرد که شرایط خرید گروهی به رهبری بوهلی، کلیرلیک کپیتال، مارک والتر و هانسیورگ ویس به پایان رسیده است.

سرمایه گذاری کنسرسیوم شامل ۲.۵ میلیارد پوند (۳.۱ میلیارد دلار) برای خرید سهام باشگاه “به قصد اهدای ۱۰۰٪ به امور خیریه، همانطور که رومن آبراموویچ تایید کرد” است.

مالکان جدید پیشنهادی ۱.۷۵ میلیارد پوند (۲.۱۵ میلیارد دلار) در سرمایه گذاری “به نفع باشگاه” از جمله ورزشگاه، استمفورد بریج و آکادمی که بازیکنان جوان و تیم های زنان را توسعه می دهد، متعهد خواهند شد. این قرارداد همچنین شاهد ادامه بودجه از سوی بنیاد خیریه چلسی خواهد بود.

اکنون این فروش باید توسط خزانه داری بریتانیا تایید شود و چلسی می گوید انتظار می رود این فروش تا پایان ماه می نهایی شود.

باشگاه اضافه کرد: انتظار داریم پس از دریافت کلیه تاییدیه های نظارتی لازم، فروش تا پایان ماه می تکمیل شود.

یک هفته پس از حمله پوتین به اوکراین، آبراموویچ باشگاهی را که از سال ۲۰۰۳ در اختیار داشت در ۲ مارس فروخت، اما این الیگارش به زودی توسط دولت بریتانیا به دلیل رابطه اش با رئیس جمهور روسیه تحریم شد.

آبراموویچ روز پنجشنبه گفت که مایل است پس از اتمام فروش، بدهی ۱.۵ میلیارد پوندی چلسی را بپردازد. بر اساس شرایط تحریم او، بدهی قابل استهلاک نیست، اما انتظار می رود پس از تکمیل فروش، مسدود شود.

بوهلی یک تاجر ۴۸ ساله است که به گفته فوربس دارایی خالص شخصی او ۴.۵ میلیارد دلار است. او یکی از مالکان شرکت سرمایه گذاری Eldridge Industries است که در سال ۲۰۱۵ پس از اینکه قبلاً از سال ۲۰۰۱ برای Guggenheim Partners کار کرده بود، آن را تأسیس کرد.

او همچنین سهام کوچکی در لس آنجلس لیکرز NBA و لس آنجلس اسپارکس WNBA دارد و تلاش کرد در سال ۲۰۱۹ چلسی را به مبلغ ۳ میلیارد دلار خریداری کند، اما آبراموویچ نپذیرفت.

بولی و گروهش مبارزه خود را برای باشگاه سخت در کنسرسیومی به رهبری سر مارتین بروتون، رئیس سابق لیورپول و بریتیش ایرویز و استفان پاگلیوکا، مالک بوستون سلتیکس آغاز کردند.

پیشنهاد نهایی همچنین شامل مالک شیکاگو کابز، خانواده Ricketts بود که از دور مقدماتی حذف شدند.

تاد بوهلی، یکی از بنیانگذاران، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل، الدریج
تاد بوهلی، یکی از بنیانگذاران، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل الدریج، در ۲ می ۲۰۲۲ در بورلی هیلز، کالیفرنیا عکس می گیرد. او رهبری کنسرسیومی را برای خرید باشگاه فوتبال چلسی بر عهده دارد.