به گفته دختران وینونا و اشلی جاد، نائومی جاد، برنده جایزه گرمی خانواده جودز، در سن ۷۶ سالگی درگذشت.


نشویل، تنسی – نائومی جاد، خواننده برنده گرمی گروه The Judds، و مادر وینونی و اشلی جاد متولد کنتاکی، درگذشت. مالا ۷۶.

این دختران روز شنبه در بیانیه‌ای به آسوشیتدپرس درگذشت او را اعلام کردند.

در این بیانیه آمده است: “ما خواهران امروز یک فاجعه را تجربه کرده ایم. ما مادر زیبای خود را به دلیل بیماری روانی از دست داده ایم.” ما در هم شکسته ایم. ما غم و اندوه عمیقی را پشت سر می گذاریم و می دانیم که همانطور که او را دوست داشتیم، مردم او را نیز دوست داشتیم. ما در قلمروی ناآشنا هستیم.” بیانیه بیشتر ارسال نشد.

گروه Judds قرار بود روز یکشنبه به تالار مشاهیر موسیقی کانتری معرفی شوند و به تازگی توری را در این عرصه اعلام کرده اند که در پاییز آغاز خواهد شد، اولین تور مشترک آنها در بیش از یک دهه گذشته. آنها همچنین هنگام اجرای مراسم جوایز موسیقی CMT در اوایل این ماه به مراسم اهدای جوایز بازگشتند.

مارن موریس، خواننده، روز شنبه در توییتر نوشت: «من مفتخرم که چند هفته پیش «عشق می‌تواند پل بسازد» را دیدم.

۱۷ فوریه ۲۰۲۱: اشلی جاد توضیح می دهد که چگونه پای خود را در کنگو «تقریباً از دست داده»

تراویس تریت خواننده در توییتر نوشت: “این یک خبر دلخراش است! نائومی جاد یکی از خوب ترین افرادی بود که من تا به حال می شناختم.” او اضافه کرد که او چندین بار روی صفحه نمایش و در طول اجراها با جاد همکاری کرده است.

این مادر و دختر مجری ۱۴ آهنگ شماره ۱ را در طول فعالیتی نزدیک به سه دهه ضبط کرد. هنگامی که آنها به صدر موسیقی کانتری رسیدند، در سال ۱۹۹۱ پس از تشخیص پزشکان به هپاتیت نائومی جاد، کار را ترک کردند. وینونا به حرفه انفرادی خود ادامه داد.

آهنگ‌های جادز شامل «عشق می‌تواند پل بسازد» در سال ۱۹۹۰، «مامان او دیوانه است» در سال ۱۹۸۴، «چرا من نیست» در سال ۱۹۸۴، «آن را شل کن» در سال ۱۹۸۸، «دختران شب بیرون» در سال ۱۹۸۵، «راکین با ریتم باران» در سال ۱۹۸۶ و «پدربزرگ» در سال ۱۹۸۶.

نائومی دیانا الن جاد در اشلند، کنتاکی به دنیا آمد و زمانی که او و وینونا به طور حرفه ای خوانندگی را آغاز کردند، به عنوان پرستار در نشویل کار می کرد. هارمونی منحصربفرد آنها به همراه عناصر موسیقی آکوستیک، بلوگرس و بلوز، آنها را در ژانر آن زمان برجسته کرد.

نائومی جاد پس از اعلام اینکه آنها به موسیقی کانتری تالار مشاهیر خواهند پیوست، به AP گفت: «ما در کاری که می‌خواستیم انجام دهیم چنین ویژگی اصالت داشتیم.

TheJudds بین سالهای ۱۹۸۴ و ۱۹۹۱ شش آلبوم استودیویی و EP منتشر کرد که برنده ۹ جایزه انجمن موسیقی کشور و هفت جایزه آکادمی موسیقی کانتری شد. آنها با هم برنده پنج جایزه گرمی برای آثاری مانند “Why Not Me” و “Give A Little Love” شدند.

یهودیان درباره خانواده، ایمان به ازدواج و فضیلت وفاداری سرودند. از آنجایی که نائومی بسیار جوان به نظر می رسید، این دو در ابتدای کار خود با خواهران خود اشتباه کردند.

آنها ابتدا با آواز خواندن در برنامه صبحگاهی رالف امری در اوایل دهه ۱۹۸۰ توجه را به خود جلب کردند، جایی که مجری آنها آنها را “خواهران صابون” نامید زیرا نائومی گفته بود که خودش صابون درست می کند.

پس از موفقیت «مامان او دیوانه است»، در سال ۱۹۸۴ جایزه Horizon را در جوایز CMA به دست آوردند. نائومی سخنان خود را با این جمله آغاز کرد: «سگ را تف کن و در آتش تف کن!»

دختر اشلی جاد بازیگری است که به خاطر بازی در فیلم هایی مانند «دختران را ببوس»، «مضاعف» و «گرما» شهرت دارد.

همسر و خواننده او لری استریکلند که خواننده پشتیبان الویس پریسلی بود نیز پس از نائومی جاد باقی ماند.

حق چاپ © ۲۰۲۲ توسط آسوشیتدپرس. تمامی حقوق محفوظ است.