بزرگترین اتحادیه راه آهن در ایالات متحده به این قرارداد رای منفی داد و خطر اعتصاب را افزایش داد


واشنگتن / لس آنجلس – بزرگترین کارگران راه آهن در ایالات متحده. اتحادیه کارگری رای مخالف توافق اولیه در ماه سپتامبر به دست آمد. افزایش احتمال اعتصاب در پایان سال که می تواند به شدت برای اقتصاد ایالات متحده آسیب برساند. حمل و نقل ساحلی مواد غذایی، اتومبیل و سوخت های زیستی.

بخش حمل و نقل خودرو و خدمات ریلی عضو انجمن بین المللی کارگران ورق فلز، هوا، راه آهن و حمل و نقل (SMART-TD) به رد این توافق رای داد. این واحد که شامل هادی ها، ترمزداران و سایر کارگران است، به سه اتحادیه دیگر در رد معاملات انجام شده از طریق کمیته های منصوب شده توسط جو بایدن رئیس جمهور آمریکا.

ست هریس، استاد دانشگاه نورث ایسترن، گفت: «خشم زیادی در مورد مرخصی استعلاجی با حقوق بین اعضا وجود دارد، به همین دلیل است که این کالا در مراحل اولیه کمپین معامله می شد. گسترش COVID-19.

راه آهن هزینه های نیروی کار و سایر هزینه ها را کاهش داد. افزایش سود به شدت با افزایش انعطاف پذیری مرخصی استعلاجی مخالف است. این باعث می شود آنها کارمندان بیشتری را استخدام کنند. اپراتورها از جمله Union Pacific، BNSF Railway و CSX Corp. این قرارداد سخاوتمندانه ترین بسته دستمزد را در نزدیک به ۵۰ سال مذاکرات ملی راه آهن ارائه می دهد.

اتحادیه باید قبل از تشکیل مجلس جدید انجام شود. جو براک، مشاور استخدامی Reliant Lab، رئیس پیشین Domestic Team Builders، گفت زیرا مشارکت آنها بعید است منجر به “بهبود” برای آنها شود.

جمهوری خواهانی که در طول تاریخ از کسب و کارها از طریق اتحادیه ها حمایت کرده اند، در اوایل این ماه کنترل مجلس نمایندگان ایالات متحده را به دست آوردند. از ژانویه شروع می شود

من بهبود جزئی در هزینه های پزشکی دیده ام. براک گفت که فشار زیادی از سوی دولت (بایدن) برای پذیرش این توافق وجود دارد.

اما راه آهن برای پایان دادن به مذاکرات تحت فشار قرار گرفت. گروه‌های صنعتی بزرگ ایالات متحده روز دوشنبه از بایدن و کنگره خواستند تا به سرعت برای جلوگیری از اعتصاب یا اعتصاب کارفرمایان در آستانه فصل تعطیلات مداخله کنند.

یک مقام کاخ سفید گفت: «بستن کارخانه ها غیرقابل قبول است. این تأثیر منفی بر مشاغل، خانواده ها، مزارع، مشاغل و جوامع در سراسر کشور خواهد داشت.» وی افزود: بهتر است اتحادیه ها و راه آهن اختلافات را حل کنند.

قادر به حکم “بدون اعتصاب”

تعطیلی راه‌آهن می‌تواند تقریباً ۳۰ درصد از وزن بارهای ایالات متحده را مختل کند، سوخت را افزایش دهد و روزانه ۲ میلیارد دلار به اقتصاد ایالات متحده خسارت وارد کند. با حل مشکلات حمل و نقل که بر بخش های انرژی، خودرو، کشاورزی و بهداشت و درمان تاثیر می گذارد. و خرده فروشی در ایالات متحده است

هفته گذشته، اتاق بازرگانی ایالات متحده گفت که کنگره باید برای جلوگیری از بن بست ها اقدام کند. وی هشدار داد که این امر برای اقتصاد کشور فاجعه بار خواهد بود.

جنرال موتورز این سازمان اعلام کرده است که این اعتصاب منجر به توقف تولید برخی از کامیون ها در مدت حدود یک روز می شود.

این اتحادیه از سیاست های مرخصی استعلاجی و حضور و غیاب راه آهن انتقاد کرد. مرخصی استعلاجی با حقوق برای یک بیماری کوتاه مدت وجود ندارد.

جرمی فرگوسن، رئیس SMART-TD گفت: “همه اینها را می توان از طریق گفتگو و بدون اعتصاب حل کرد.”

کنگره ملی حمل و نقل (NCCC) که نماینده خطوط ریلی باری کشور در مذاکرات است، گفت که “تهدید مستمر کوتاه مدت” اعتصابات “به اپراتورهای ریلی و مسافران اجازه می دهد تا برای حفظ ایمنی و امنیت خود گام های مسئولانه ای بردارند.” شبکه زود هنگام

راه آهن نسبت به از سرگیری مذاکرات ابراز اکراه کرد و گفت که “ممکن است کنگره نیاز به مداخله داشته باشد.” مانند گذشته برای جلوگیری از اختلال در سیستم ریلی کشور.

اختلافات بین اپراتورهای راه آهن و اتحادیه ها در ایالات متحده در ماه سپتامبر جریان مواد خطرناک مانند مواد شیمیایی مورد استفاده در کودها را مختل کرد. در حالی که راه آهن برای تعطیلی احتمالی آماده می شد، آمتراک خدمات قطار شهری ایالات متحده را مختل کرد.

این اتحادیه و همچنین یک نهاد قراردادی جداگانه که بیش از ۱۰۰۰ ناظر میدانی SMART-TD را پوشش می دهد، با ۹ قرارداد از ۱۳ توافق نامه ای که حدود نیمی از ۱۱۵۰۰۰ کارگر آسیب دیده از کشتار را پوشش می دهد، موافقت کرده است.

این توافق شامل افزایش دستمزد مرکب ۲۴ درصدی طی پنج سال از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۴ و پنج پرداخت سالانه یکجا به مبلغ ۱۰۰۰ دلار است.

سه اتحادیه دیگر که این توافق را رد کردند، موافقت کردند که اعتصاب را تا اوایل دسامبر تمدید کنند.

از ۹ دسامبر، SMART-TD مجاز به اعتصاب خواهد بود یا اپراتورهای راه آهن مجاز به اخراج کارگران خواهند بود. مگر اینکه کنگره دخالت کند.

در صورت اعتصاب، هر یک از اتحادیه هایی که به توافقنامه BLET رای دادند، و سایر اتحادیه های راه آهن که این توافقنامه را تصویب کردند، متعهد شدند که به خط حصار احترام بگذارند.

دولت بایدن با برگزاری مذاکرات لحظه آخری قرارداد در ماه سپتامبر در وزارت کار به جلوگیری از قطعی برق کمک کرد. این امر منجر به توافق اولیه در مورد قرارداد شد