بزرگترین اتحادیه راه آهن آمریکا با این توافق مخالف است و خطر اعتصاب را افزایش می دهد


واشنگتن / لس آنجلس – بزرگترین راه آهن آمریکا برای کارگران اتحاد. اتصال. مخاطب این کشور به توافق چارچوبی که در ماه سپتامبر به دست آمد رای منفی داد و احتمال ضربه ای که در پایان سال می تواند به اقتصاد ایالات متحده وارد شود را افزایش داد. محموله های مهم غذا، اتومبیل و سوخت ناپدید شدند.

اعضای اتحادیه بین‌المللی خدمات ریلی و موتوری ورق‌های فلزی، هوایی، ریلی و حمل‌ونقل (SMART-TD) به شدت این معامله را رد کردند. این اتحادیه که شامل کادرهای موسیقی، ترمزداران و سایر کارگران است، با سه اتحادیه دیگر در رد این معامله که از طریق یک کمیته انجام شد، می‌پیوندد. جو بایدن رئیس جمهور آمریکا.

ست هریس، استاد دانشگاه نورث ایسترن که در روزهای اولیه همه‌گیری کووید-۱۹ جریان کالاها را حفظ کرد، گفت: «خشم زیادی در مورد مرخصی استعلاجی با حقوق در میان اعضا وجود دارد.

راه آهن نیروی کار و سایر هزینه ها را برای افزایش سود کاهش داد و به شدت با افزودن انعطاف پذیری مرخصی استعلاجی که مستلزم استخدام کارمندان بیشتری بود مخالفت کرد. این اپراتورها شامل Union Pacific، BNSF Railway و CSX Corp. گفته می شود که سخاوتمندانه ترین بسته دستمزدی را در نزدیک به ۵۰ سال مذاکرات ملی راه آهن دارد.

جو براک، مدیر Reliant Labor Consultants، رئیس محلی سابق Teamsters، گفت: “اتحادیه باید قبل از کنگره جدید این کار را انجام دهد زیرا مشارکت آنها احتمالا برای آنها بهتر نخواهد بود.”

جمهوری‌خواهان که از لحاظ تاریخی از شرکت‌ها بر اتحادیه‌ها حمایت می‌کردند، در اوایل این ماه کنترل مجلس نمایندگان آمریکا را از ژانویه به دست آوردند.

براک گفت: «من شاهد بهبود جزئی در پرداخت هزینه بیماری و فشار زیادی از سوی دولت (بایدن) برای پذیرش این توافق هستم.

اما راه آهن نیز برای تکمیل مذاکرات تحت فشار است. گروه های صنعتی بزرگ ایالات متحده شکایت دارند که کاهش هزینه ها در صنعت راه آهن به خدمات آسیب رسانده است. روز دوشنبه، بایدن و کنگره بارها خواستار اقدام سریع برای جلوگیری از اعتصاب یا تعطیلی کارفرمایان قبل از فصل تعطیلات شدند.

یکی از مقامات کاخ سفید گفت: «تعطیلی به دلیل آسیب‌هایی که به مشاغل، خانواده‌ها، مزارع، مشاغل و جوامع در سراسر کشور وارد می‌کند غیرقابل قبول است.

احتمال تسویه حساب “بدون ضربه” وجود دارد.

تعطیلی راه‌آهن می‌تواند تقریباً ۳۰ درصد از وزن بار در ایالات متحده را تعطیل کند، سوخت را افزایش دهد و مشکلات حمل‌ونقلی را ایجاد کند که بر بخش‌های انرژی، خودرو، کشاورزی، مراقبت‌های بهداشتی و حمل‌ونقل تأثیر می‌گذارد. خرده فروشی ایالات متحده تحت تأثیر قرار می گیرد که هزینه آن ۲ میلیارد دلار در روز است.

هفته گذشته، اتاق بازرگانی ایالات متحده گفت که کنگره باید برای جلوگیری از هر گونه اختلال اقدام کند و هشدار داد که این امر برای اقتصاد فاجعه بار خواهد بود.

جنرال موتورز این سازمان گفته است که تعطیلی آن باعث می شود تا حدود یک روز تولید برخی از کامیون ها را متوقف کند.

اتحادیه ها از سیاست های مرخصی استعلاجی و حضور و غیاب راه آهن و نبود مرخصی استحقاقی برای بیماری های کوتاه مدت انتقاد کردند.

جرمی فرگوسن، رئیس SMART-TD در بیانیه ای گفت: “همه اینها را می توان از طریق مذاکره و بدون اعتصاب حل کرد.”

کمیته کنفرانس ملی حاملان (NCCC) که نماینده خطوط ریلی باری کشور در مذاکرات است، گفت: “تهدید مستمر و کوتاه مدت “اعتصاب” مستلزم آن است که خطوط ریلی بار و مسافر به زودی برای ایمن سازی شبکه اقدام مسئولانه ای انجام دهند.” قبل از هر مهلتی.”

راه آهن هیچ نشانه ای از تمایل به از سرگیری مذاکرات نشان نداد و گفت: “کنگره ممکن است مانند گذشته برای جلوگیری از اختلال در سیستم ریلی کشور مداخله کند.”

درگیری بین اپراتورهای راه آهن ایالات متحده و کارگران اتحادیه آنها در ماه سپتامبر جریان مواد خطرناک مانند مواد شیمیایی مورد استفاده در کودها را مختل کرد و خدمات ریلی مسافری آمتراک در ایالات متحده را در حالی که راه آهن برای تعطیلی احتمالی آماده می شد مختل کرد.

اتحادیه‌ها، از جمله یک واحد مذاکره جداگانه که بیش از ۱۰۰۰ مدیر در کارخانه کشتی‌سازی SMART-TD را پوشش می‌دهد، ۹ قرارداد از ۱۳ قرارداد را که حدود نیمی از ۱۱۵۰۰۰ کارگر تحت تأثیر مذاکرات را پوشش می‌دهند، تصویب کرده‌اند.

این قرارداد شامل افزایش ۲۴ درصدی حقوق طی پنج سال از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۴ و پنج پرداخت سالانه به صورت یکجا به مبلغ ۱۰۰۰ دلار است.

سه اتحادیه دیگر که قبلاً این توافق را رد کرده بودند، موافقت کردند که اعتصاب را تا اوایل دسامبر تمدید کنند.

از ۹ دسامبر، SMART-TD مجاز به اعتصاب خواهد بود یا راه آهن اجازه خواهد داشت تا کارگران را تعطیل کند، مگر اینکه کنگره مداخله کند.

اخوان مهندسان قطار و راه‌آهن (BLET) و سایر اتحادیه‌های راه‌آهن که این توافق‌نامه‌ها را تصویب کرده‌اند متعهد شده‌اند در صورت اعتصاب هر یک از اتحادیه‌هایی که به این توافق رای منفی دادند، به ستون‌ها احترام بگذارند.

دولت بایدن با سازماندهی مذاکرات لحظه آخری قرارداد در وزارت کار در ماه سپتامبر که منجر به یک قرارداد موقت شد، به جلوگیری از قطعی برق کمک کرد.