بررسی Findmypast – 7 حقیقتی که باید بدانید [MARCH 2022]


خلاصه مرور Findmypast

Findmypast یک سایت تبارشناسی ژنتیکی برای افراد انگلیسی و ایرلندی است که می توانند رکوردها را پیدا کنند و یک شجره نامه بسازند. در بررسی Findmypast ما بیشتر بیاموزید!

Fiyin Ebemidyo، BS

خلاصه

Findmypast دسترسی به سوابق شجره نامه را برای افراد انگلیسی و ایرلندی ارائه می دهد که اغلب در جای دیگری یافت نمی شوند. مشاوره شجره شناس متخصص نیز همراه با قیمت است. برخی از کاربران خاطرنشان کرده اند که ویژگی نکات سایت در صورت عدم بررسی دقیق می تواند گیج کننده یا گمراه کننده باشد.

۸ مارس ۲۰۲۲

۷ واقعیت از بررسی Findmypast ما

 1. محل: لندن، انگلستان
 2. محصولات: تاریخچه جستجوی شجره نامه خانواده از طریق آزمایش DNA برای افراد با اصل و نسب بریتانیایی و ایرلندی
 3. هزینه: دو سطح اشتراک مختلف، Essential و Ultimate. Essential 15 دلار در ماه یا ۱۲۹ دلار در صورت انتخاب پرداخت سالانه هزینه دارد. هزینه نهایی ۲۰ دلار در ماه یا ۱۷۹ دلار در سال است. آپلود داده ها رایگان است و آزمایش DNA 89 دلار هزینه دارد.
 4. گزارش ها: دسترسی به سوابق برای کمک به شما در ایجاد شجره نامه
 5. چگونه کار می کند: هنگامی که یک حساب Findmypast ایجاد کردید، یک ردیف اشتراک را انتخاب کرده و داده های DNA خود را آپلود می کنید. اگر داده های آزمایش ژنتیکی ندارید، ممکن است نیاز به سفارش کیت آزمایش DNA داشته باشید
 6. دسترسی به داده های خام: آره
 7. محصولات جایگزین: Nebula Genomics 30X Whole Genome Sequencing تمام اطلاعات ژنوم شما را رمزگشایی می کند. Nebula بیش از شش میلیون موقعیت را روی ژنوم شما می خواند تا نتایج قابل اعتمادی را در اختیار شما قرار دهد که می تواند با مشورت یک متخصص پزشکی مورد استفاده قرار گیرد.

Findmypast مقدمه

Findmypast یک سرویس تبارشناسی ژنتیکی است که اجداد را از جزایر بریتانیا ردیابی می کند. این شرکت می تواند برای مردم در سراسر جهان مفید باشد زیرا مهاجرت ساکنان و فرزندان آنها را در سراسر جهان گسترش داده است. در حالی که سایر شرکت‌های آزمایش DNA مانند AncestryDNA روی سوابق آمریکای شمالی تمرکز می‌کنند، Findmypast به کسانی که منشأ آن‌ها در جزایر بریتانیا هستند، پاسخ می‌دهد.

Findmypast سابقه ای به سال ۱۹۶۵ دارد، زمانی که شرکت معروف به “Title Research” تأسیس شد. از آنجایی که هیچ رکورد اینترنتی وجود نداشت، اطلاعات باید ثبت می شد و در میکروفیلم بازیابی می شد. این کار تا سال ۲۰۰۳ ادامه یافت، زمانی که این شرکت اولین وب سایت خود را به نام ۱۸۳۷online.com راه اندازی کرد. این نام از سالی گرفته شده است که ثبت نام مدنی در انگلستان و ولز برای ثبت تولد، مرگ و ازدواج آغاز شد. این شرکت در سال ۲۰۰۶ با نام Findmypast تغییر نام داد و پس از آن توسط DC Thompson در سال ۲۰۰۷ خریداری شد.

بررسی Findmypast

این شرکت یک سرویس شجره نامه ژنتیکی است که به مشتریان کمک می کند سوابق اجداد خود را در جزایر بریتانیا جستجو کنند. با خدمات مختلف موجود، می توانید خانواده خود را ردیابی کنید، از نسب شناسان مشاوره بگیرید و به سوابق تاریخی دسترسی داشته باشید.

سوابق موجود

۱۸۳۷online با سوابق ثبت مدنی انگلیسی و ولز شروع به کار کرد تا اینکه رکوردهای بیشتری اضافه کرد و به Findmypast تغییر نام داد. از جمع آوری سوابق فقط تولد، ازدواج و مرگ، این شرکت شروع به فهرست کردن سایر سوابق مانند سرشماری، سوابق نظامی و مهاجرت کرد. در حال حاضر، Findmypast یک پایگاه داده حاوی میلیاردها رکورد در سراسر جهان دارد.

نمونه سند سرشماری انگلستان و ولز
نمونه سند سرشماری انگلستان و ولز

البته لازم به ذکر است که تقریباً نیمی از رکوردهای موجود از جزایر بریتانیا هستند. بنابراین، Findmypast یک گزینه عالی برای افراد با اصل و نسب ایرلندی است زیرا این وب سایت دارای سوابق ایرلندی بیشتری نسبت به سایر وب سایت های تبارشناسی است.

با استفاده از این سرویس می توانید به سوابقی که بیش از هزار سال قدمت دارند و به قرن ۹ میلادی بازمی گردد دسترسی پیدا کنید. شما همچنین به آرشیو روزنامه های بریتانیا با صفحاتی از بیش از ۲۰ کشور مختلف دسترسی دارید.

سوابق نظامی ایالات متحده و بریتانیا در دسترس است که قدمت آنها به ۱۷۰۰ باز می گردد. Findmypast همچنین خانه برخی از سوابق کمیاب مانند گواهی های کارآموزی، ثبت نام کارگاه، و حتی لیست پذیرش مدرسه است. فهرست های مهاجرت به همراه سوابق مربوط به غسل ​​تعمید، ازدواج و سوابق محله برای تدفین از قرن شانزدهم نیز موجود است.

رکوردها برای سهولت استفاده در ۸ دسته اصلی دسته بندی می شوند. این دسته بندی ها عبارتند از:

 • نیروهای مسلح و درگیری
 • سرشماری، زمین و بررسی
 • کلیسا و دین
 • فهرست راهنماها و تاریخچه اجتماعی
 • تحصیل و کار
 • موسسات و سازمان ها
 • رویدادهای زندگی (BDM)
 • سفر و مهاجرت

همچنین یک دسته بندی ویژه برای صفحات روزنامه و نشریات معمولی وجود دارد.

دسته بندی های موجود در Findmypast
دسته بندی های موجود در Findmypast

Findmypast تنها مکانی است که علاوه بر آرشیو ملی، می‌توانید سوابق ثبت سال ۱۹۳۹ را در آن بیابید. این برای کسانی که به دنبال اطلاعات در مورد اجداد بریتانیایی خود از اوایل قرن بیستم بودند، اهمیت دارد، زیرا سوابق سرشماری سال ۱۹۳۱ از بین رفت در حالی که در سال ۱۹۴۱ به دلیل شروع جنگ، سرشماری وجود نداشت.

این شرکت چیزی بیش از سوابق سابقه خانوادگی ارائه می دهد. عضو شدن، دسترسی به وبینارها و سایر مطالب آموزشی و راهنماها را باز می کند تا به شما کمک کند تا حد امکان شجره نامه خود را به دقت دنبال کنید.

سازنده درخت خانواده

مانند سایر سایت های شجره نامه، Findmypast به شما امکان می دهد شجره نامه خود را بسازید. برای دسترسی به این ویژگی نیازی به اشتراک پولی ندارید.

همانطور که شجره نامه خود را می سازید، Findmypast نکاتی را بر اساس سوابقی که در اختیار دارد به شما کمک می کند تا درخت خود را بسازید. البته لازم به ذکر است که این نکات همیشه صحیح نیستند و قبل از پذیرش باید آنها را به دقت بررسی کنید. نکات به صورت عددی در کنار نام جد شما نشان داده می‌شود که نشان می‌دهد چه تعداد سوابق شامل فردی همنام با آنهاست. نکات را می توان مستقیماً روی درخت یا از یک برگه راهنمایی جداگانه مشاهده کرد که از آنجا می توانید آنها را مشاهده کنید و سپس تصمیم بگیرید که کدام یک را می خواهید قبول یا رد کنید.

ساختن یک شجره نامه
ساختن یک شجره نامه

برای شروع ساختن شجره نامه خود، تنها کاری که باید انجام دهید این است که نام کامل خود را به همراه جنسیت، تاریخ و محل تولد وارد کنید. سپس می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید شجره‌نامه‌تان عمومی شود یا دوست دارید آن را برای خود نگه دارید. اگر قبلاً با استفاده از وب سایت یا نرم افزار شجره نامه دیگری یک شجره نامه ایجاد کرده اید و نمی خواهید همه چیز را از ابتدا شروع کنید، Findmypast به شما امکان می دهد شجره نامه خود را با استفاده از فرمت GEDCOM آپلود کنید. با این حال باید توجه داشته باشید که ویژگی نکات در درختان خانوادگی که از سرویس های دیگر آپلود می کنید کار نمی کند.

چه بخواهید شجره نامه خود را خصوصی یا عمومی نگه دارید، می توانید شجره نامه سایر کاربرانی را که انتخاب می کنند شجره نامه خود را عمومی کنند، مشاهده کنید. مشاهده شجره نامه های دیگران می تواند اطلاعات ارزشمندی را برای ساختن درخت شما در اختیار شما قرار دهد. با این حال، مانند سیستم راهنمایی، باید مراقب اطلاعاتی که در درختان دیگران پیدا می کنید باشید، زیرا همه در ساخت درختان خود دقیق نیستند.

بررسی انجام تست ژنتیک Findmypast

اگرچه اگر در جای دیگری آزمایش ژنتیکی انجام داده اید، می توانید نتایج آزمایش DNA را در وب سایت آپلود کنید، Findmypast آزمایش های DNA را برای کسانی که نتایج آزمایش قبلی را ندارند ارائه می دهد. قیمت کیت تست ۸۹ دلار است. پس از سفارش تست، با وارد کردن کد منحصر به فرد ارسال شده برای شما، آن را فعال خواهید کرد. در مرحله بعد، یک نمونه سواب گونه بردارید و کیت آزمایش را برگردانید. نتایج آزمایش DNA شما طی ۶ تا ۸ هفته در دسترس قرار می گیرد.

تست DNA Findmypast
تست DNA Findmypast

بررسی Findmypast Cost

برای دسترسی به ویژگی‌های ردیابی شجره نامه، باید یک طرح اشتراک خریداری کنید. دو سطح اشتراک وجود دارد: Essential و Ultimate. Essential برای مورخان خانوادگی که تازه شروع به کار کرده اند توصیه می شود و به شما امکان دسترسی به تمام سوابق موجود در پایگاه داده Findmypast را می دهد.

سطح نهایی برای کسانی است که می خواهند عمیق تر در اصل و نسب خود کاوش کنند و شامل مطالب آموزشی و محتوای اضافی است. Essential در ایالات متحده ۱۵ دلار در ماه یا ۱۲۹ دلار سالانه هزینه دارد در حالی که Ultimate ماهانه ۲۰ دلار یا سالانه ۱۷۹ دلار هزینه دارد. همچنین برای کسانی که از پرداخت اشتراک برای سرویسی که فقط گهگاه از آن استفاده می کنند ناراحت نیستند، گزینه پرداخت پرداخت در حین حرکت وجود دارد. برای دسترسی به سوابق با استفاده از گزینه pay as you go، اعتبار خریداری می‌کنید و سپس تعداد ثابتی اعتبار را برای رکوردهای مختلف خرج می‌کنید. شماهر وقت که خواستید می توانید اشتراک خود را لغو کنید.

اگر در مورد طرح‌های اشتراک مطمئن نیستید، همیشه می‌توانید با استفاده آزمایشی رایگان ۱۴ روزه دسترسی رایگان داشته باشید.

قیمت کیت تست DNA 89 دلار است.

بررسی Findmypast Privacy

این شرکت ادعا می کند که حفاظت از اطلاعات شخصی شما یک اولویت است. این سرویس با Living DNA برای ارائه آزمایش‌های DNA شریک می‌شود و قول می‌دهد داده‌های شما را خصوصی نگه دارد. شما بر نحوه استفاده یا اشتراک گذاری داده های خود کنترل دارید و اطلاعات شما در سرورهای امن و رمزگذاری شده ذخیره می شود. نتایج آزمایش DNA شما فقط برای یافتن اصل و نسب شما استفاده می شود و هرگونه استفاده اضافی از اطلاعات شما باید توسط شما مجاز باشد. همچنین می توانید درخواست کنید که داده ها و نمونه ژنتیکی شما از بین برود.

سایر نظرات Findmypast

این شرکت دارای ۳.۱ از ۵ ستاره با بیش از ۱۰۰۰ بررسی در Trustpilot است. بسیاری از مشتریانی که به این سرویس نظرات کمی دادند، نقل کردند که حتی با وجود پرداخت اشتراک، سوابق سرشماری جدید ۱۹۲۱ فقط با هزینه های اضافی قابل دسترسی است. بازبین‌ها به‌ویژه از پرداخت به ازای هر سند متنفر بودند.

منتقدان فیس بوک به طور مشابه با تقریباً ۳۰۰ بررسی، ۳.۳ از ۵ ستاره را به این شرکت می دهند. مشتریانی که نظرات بالایی ارائه کردند، توجه داشته اند که نسب شناس که با آنها کار می کردند بسیار آگاه و مفید بود. مانند بازبینان Trustpilot، بسیاری از مردم خاطرنشان کردند که این مدل قبل از داده‌های سرشماری ۱۹۲۱ بهتر بود، که هزینه‌های اضافی زیادی را دریافت می‌کند.

بررسی های اضافی در دسترس است، مانند این مورد در toptenreviews. نویسنده خاطرنشان می کند که این یک مکان عالی برای افرادی با اجداد شناخته شده بریتانیایی و ایرلندی است اما هیچ پشتیبانی از میراث های دیگر نیست.

مزایا و معایب

حرفه ای

 • بزرگترین مجموعه رکوردهای انگلیسی، اسکاتلندی، ولزی و ایرلندی
 • سوابقی مانند ثبت ۱۹۳۹ که در هیچ جای دیگری یافت نمی شود
 • مجموعه بزرگی از روزنامه ها و نشریات
 • نسب شناس متخصص مفید در دسترس است
 • به شما امکان می دهد شجره نامه قبلی خود را از سرویس های دیگر آپلود کنید

منفی

 • شما به اندازه سایر وب سایت های شجره نامه ای از پوشش ایالات متحده برخوردار نیستید.
 • سیستم راهنمایی روی درختان خانوادگی آپلود شده کار نمی کند مگر اینکه شروع به اضافه کردن به آنها کنید
 • نکات اگر به دقت بررسی نشود ممکن است گمراه کننده باشد

ژنومیک سحابی

Nebula Genomics یکی از جامع ترین آزمایشات DNA است که برای اطلاعات سلامتی و اجداد موجود است. با استفاده از توالی یابی کل ژنوم ۳۰ برابر، قادر است ۱۰۰ درصد از داده های ژنتیکی شما را با دقت بالایی رمزگشایی کند. توالی یابی کل ژنوم Nebula Genomics نه تنها بسیار دقیق است، بلکه با قیمت ۲۹۹ دلار یا کمتر نیز مقرون به صرفه است.

با تعیین توالی DNA خود، تمام داده های خام خود را در نوک انگشتان خود دارید. گزارش ها به طور منظم بر اساس آخرین اکتشافات علمی به روز می شوند، به این معنی که شما مادام العمر به اطلاعات جدید در مورد ژنوم خود دسترسی دارید.

Findmypast ژنومیک سحابی
روش آزمایش DNA آزمایش DNA زنده توالی یابی کل ژنوم (۳۰ برابر پوشش)
آزمایش نسب تحقیق تبارشناسی و ردیابی سوابق گزارش نسب عمیق با کروموزوم Y کامل و توالی یابی mtDNA با همکاری FTDNA
آپلود DNA رایگان آره آره
گزارش ها سازنده شجره خانواده و دسترسی به سوابق تاریخی گزارش های ژنتیکی منظم بر اساس آخرین تحقیقات و داده ها
هزینه ۸۹ دلار برای آزمایش DNA. برنامه ضروری: ۱۵ دلار در ماه یا ۱۲۹ دلار در سال. طرح نهایی: ۲۰ دلار در ماه یا ۱۷۰ دلار در سال ۰ دلار، ۹۹ دلار، ۲۹۹ دلار
Findmypast در مقابل Nebula Genomics

آیا بررسی Findmypast ما را دوست داشتید؟ می‌توانید بررسی‌های بیشتر را در وبلاگ ما بخوانید و راهنمای کامل ما را برای بهترین کیت تست DNA و سایر آزمایش‌های خانگی بررسی کنید.

همچنین ممکن است به بررسی دیگر شرکت‌های نسب‌شناسی ژنتیکی و اجداد علاقه‌مند باشید:

 • ۲۳andMe (نسب، نسبی یاب و سلامتی)
 • تبار آفریقایی (آزمایش نسب مختلف برای نوادگان آفریقایی)
 • AncestryDNA (نسب، نسبی یاب و سلامت)
 • ژنتیک CRI (تست نسب تا ۵۰ نسل)
 • مشاوران DNA (قومیت های خاص)
 • DNA Land (بارگذاری DNA رایگان برای تجزیه و تحلیل صفات و اجداد)
 • DNA Painter (نمایه اول رایگان است و اشتراک برای دیگران در دسترس است)
 • GedMatch Genesis (آپلود DNA رایگان برای شجره نامه ژنتیکی و گزینه های پیشرفته پولی)
 • HomeDNA اجداد (سابقه مهاجرت بر اساس استخرهای ژنی)
 • iGenea (درصد ریشه ها، اقوام، قبایل باستانی و افراد مشهور)
 • DNA زنده (آپلود رایگان برای اصل و نسب)
 • MyHeritage (آزمون نسب، اشتراک های اضافی برای دسترسی به ابزار شجره نامه)
 • WeGene (برای اجداد آسیایی)

اگر می‌خواهید روی دودمان مادری و/یا پدری خود تمرکز کنید، می‌توانید به Genovate، YFull یا YSeq مراجعه کنید، سرویس‌هایی که mtDNA یا کروموزوم Y را برای تعیین هاپلوتیپ‌های دودمانی خاص تجزیه و تحلیل می‌کنند. Full Genomes همچنین توالی و تجزیه و تحلیل کروموزوم Y را ارائه می دهد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر