بررسی ژن های تناسب اندام – ۷ واقعیتی که باید بدانید [APRIL 2022]


خلاصه بررسی ژن های تناسب اندام

Fitness Genes یک سرویس آزمایش DNA است که به شما کمک می کند راه درست ورزش را پیدا کنید. در بررسی Fitness Genes بیشتر بخوانید!

ژنومیک سحابی

خلاصه

فیتنس ژنز از اهداف تناسب اندام شخصی و کاهش وزن با گزارش های جامع و قیمت های مقرون به صرفه پشتیبانی می کند.

۷ واقعیت از بررسی ژن تناسب اندام

 1. محل: Bicester، Oxfordshire (دفتر مرکزی) و بورلی هیلز، کالیفرنیا
 2. محصولات: کیت تست FitnessGenes و بارگیری داده های DNA
 3. گزارش هاتوصیه های تناسب اندام بر اساس تجزیه و تحلیل داده های DNA
 4. دسترسی به داده های DNA: آره
 5. حریم خصوصی: مطابق با قوانین حفاظت از داده اتحادیه اروپا
 6. هزینه: ۴۹ دلار برای آپلود داده ها. تا ۱۹۹ دلار برای کیت های تست DNA
 7. جایگزین، گزینه ها: Nebula Genomics (بارگیری رایگان گزارش داده، کم هزینه ترین توالی یابی کل ژنوم)

این بررسی با این هدف نوشته شده است که تا حد امکان بی طرفانه باشد. با این حال، بیانگر نظر فردی بازبین است و بنابراین ذهنی است. علاوه بر این، در Nebula Genomics تلاش می کنیم تا مردم را در مورد مزایای توالی یابی کل ژنوم آموزش دهیم. بنابراین اطلاعات مربوط به آزمایش DNA برای توالی یابی کل ژنوم در بررسی گنجانده شد.

۱۱ آوریل ۲۰۲۲

ویرایش شده توسط کریستینا شمشیرها، Ph.D.

مزایا و معایب ژن های تناسب اندام

موارد مثبت

 • هزینه آن با سایر خدمات آزمایش ژنتیک قابل مقایسه است
 • اطلاعات عمیقی در مورد تناسب اندام و تغذیه ارائه می دهد
 • کاربران می توانند داده های خام را دانلود کنند
 • پشتیبانی گسترده برای کمک به شما برای دستیابی به اهداف ورزشی و رژیم غذایی خود، از جمله دسترسی به کارشناسانی مانند متخصصان تغذیه و مربیان شخصی (با هزینه اضافی)

موارد منفی

 • اگر خارج از ایالات متحده، کانادا و بریتانیا زندگی می کنید، باید هزینه اضافی بپردازید تا کیت آزمایش خود را به آزمایشگاه برگردانید.
 • اطلاعاتی در مورد منشاء DNA، شجره نامه، شجره نامه یا اطلاعات مبدا نام خانوادگی ارائه نمی کند
 • اطلاعات خاصی در مورد بیماری های ژنتیکی وجود ندارد

مقدمه ای بر ژن های تناسب اندام

فیتنس ژنز (FitnessGenes) یک شرکت تست DNA مصرف کننده است که در سال ۲۰۱۳ توسط دکتر سامانتا دیکامپل و دکتر دن رردون راه اندازی شد. این شرکت DNA را تجزیه و تحلیل می کند تا تمرینات سفارشی، برنامه های مبتنی بر برنامه تغذیه و دسترسی به یک تیم آموزشی ژنتیکی و یک جامعه آنلاین حمایتی را ارائه دهد. در بررسی Fitness Genes بیشتر بخوانید!

چگونه شروع کنیم

ابتدا به بررسی مختصر محصولات فیتنس ژنز می پردازیم.

حساب رایگان تناسب اندام ژن

دسته بندی Genes Free Fitness تجزیه و تحلیل ژنتیکی رایگان ارائه نمی دهد. با این حال، نقش ژن ها را در مواردی مانند التهاب روده، جذب ویتامین، خطر چاقی و رشد عضلانی به شما می آموزد.

دانلود Fitness Genes DNA (49 دلار)

ابتدا گزینه دانلود Fitness Genes DNA را بررسی می کنیم. این سرویس به شما امکان می دهد از نتایج آزمایش DNA از ۲۳andMe، AncestryDNA، DNA درخت خانواده، DNA زنده و MyHeritage استفاده کنید.

پس از ثبت و آپلود داده‌های خود، می‌توانید بر اساس ویژگی‌های ژنتیکی خود، توصیه‌های متناسب با نحوه تناسب اندام و پیروی از یک رژیم غذایی مغذی و دستور العمل‌های سفارشی به بازخورد دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این، می توانید به قسمت اعضا نیز دسترسی داشته باشید.

علاوه بر این، می‌توانید برنامه‌های تمرینی و تغذیه‌ای اضافی را خریداری کنید که به‌صورت مهندسی ژنتیک به شما کمک می‌کنند تا چربی بدن خود را کاهش دهید و توده عضلانی بسازید.

تجزیه و تحلیل DNA ژن های تناسب اندام (۱۹۹ دلار)

هنگامی که کیت تجزیه و تحلیل تناسب اندام DNA ژن ها به صندوق پستی شما رسید، یک نمونه بزاق ارائه می دهید و آن را پس می فرستید. این آزمایشگاه DNA را از سلول های نمونه بزاق استخراج می کند و اطلاعات ژنتیکی را تجزیه و تحلیل می کند تا در مورد بیش از ۴۰ ژن مهم برای تناسب اندام و تغذیه گزارش دهد.

الگوریتم TrueTrait از نتایج ژنتیکی، داده‌های سبک زندگی و اهداف تناسب اندام شما استفاده می‌کند تا توصیه‌های شخصی و عملی برای رژیم غذایی و عادات ورزشی بهینه به شما ارائه دهد.

FitnessGenes تجزیه و تحلیل DNA را با برنامه های تمرینی روزانه دقیق و شخصی برای ۴، ۸ یا ۱۲ هفته و برنامه های تغذیه (به ترتیب ۲۲۹، ۲۵۹ و ۲۸۹ دلار) ارائه می دهد. شما می توانید داده های DNA خام خود را دانلود کنید، اما مشخص نیست که آیا این داده ها کاملاً با تجزیه و تحلیل داده های ژنتیکی شخص ثالث سازگار است یا خیر.

بررسی گزارش ژن های تناسب اندام

اینها ژن هایی هستند که با آزمایش ژن تناسب اندام تجزیه و تحلیل می شوند. این سایت جزئیات بیشتری در مورد هر عملکرد و فراوانی ژنوتیپ ها ارائه می دهد.

ژن کار
شوخ تحمل
ACTN3 سرعت، به تکان دادن سریع عضلات کمک می کند
ACVR1B قدرت عضلانی
ADRB2_1 و ADRB2_2 سیگنال های آدرنالین
هشت تنظیم فشار خون
AKT1 پاسخ هوازی
ALDH2 متابولیسم الکل
AMPD1 تولید انرژی
APOA2 چربی های اشباع شده بخورید
APOA5 سطح تری گلیسیرید
BDKRB2 عملکرد عروقی
CKM انرژی ماهیچه ای
ساعت دیواری چرخه خواب
CNTF فعالیت عصبی
CYP1A2 متابولیسم کافئین
صدا زدن اشتها، میل
HERC2 رنگ چشم
HIF1A پاسخ به اکسیژن کم
IGF1، IGF1_2، و IGFBP3 رشد/توسعه منظم
IL15RA اندازه ماهیچه
IL6 التهاب و التیام
IL6R تنظیم فعالیت IL6
LCT عدم تحمل لاکتوز
LPL سطح کلسترول HDL
MC4R پرخوری
MCT1 خستگی
MSTN و MSTNRARE هیپرتروفی / اندازه و قدرت عضلانی غیر معمول
ژن MTHFR و MTHFR_SNP2 متابولیسم فولات
MTR تبدیل اسید آمینه
MTR تولید متیونین
NMB غذای حرام
NOS3 جریان خون
PGC1A انرژی هوازی
PARA سوزاندن چربی
PPARG فرآوری چربی ها و کربوهیدرات ها
SHBG1 و SHBG2 سطح تستوسترون
SLC30A8 سطح گلوکز ناشتا
UCP2 و UCP3 متابولیسم
VDR درمان/فعال‌سازی ویتامین D (آیا می‌دانستید می‌توانید سطح ویتامین D خود را در خانه آزمایش کنید؟ در مقاله ما در مورد آزمایشات ویتامین D بیشتر بدانید)
VDR_Taq پاسخ به ویتامین D
VEGFA تشکیل عروقی

این گزارش به این صورت است:

برخی از ژن هایی که توسط Fitness Genes آنالیز شده اند.
برخی از ژن هایی که توسط Fitness Genes آنالیز شده اند

برای هر ژن، مشخصات ژنتیکی عملکرد ژن، ژنوتیپ و توصیه به شما داده می شود. به عنوان مثال، ژن CLOCK بر چرخه خواب تأثیر می گذارد. بنابراین نتایج DNA ممکن است نشان دهد که کاربر یک جغد شب است. سپس این شرکت عادات خواب بهتر و ورزش را توصیه می کند.

شرح مفصل ژن مورد تجزیه و تحلیل
شرح مفصل ژن مورد تجزیه و تحلیل
فنوتیپ کاربر ژن مورد تجزیه و تحلیل را شرح دهید
فنوتیپ کاربر ژن مورد تجزیه و تحلیل را شرح دهید
توصیه های ژن های تناسب اندام شخصی
توصیه های ژن های تناسب اندام شخصی

مروری بر حریم خصوصی ژن های تناسب اندام

آیا داده های شما محرمانه است؟

این شرکت بیان می کند که اطلاعات شخصی یا داده های ژنتیکی را بدون اجازه در اختیار اشخاص ثالث قرار نمی دهد. با این حال، با رضایت شما، فیتنس ژن بقیه نمونه DNA شما را تا ۱۲ سال برای تحقیق و توسعه بالقوه نگه می دارد.

Fitness Genes اطلاعات شخصی را با نمونه ذخیره نخواهد کرد. شما می توانید در هر زمان از تحقیق و توسعه انصراف دهید. با این حال، حتی اگر مطالعه درآمد تجاری ایجاد کند، خسارتی به شما تعلق نخواهد گرفت.

در حالی که می توانید رضایت خود را پس بگیرید، اگر مطالعه قبلاً در حال انجام باشد، DNA شما حذف نمی شود. شرکت اطلاعات شخصی شما را در صورت لزوم طبق قانون یا در صورت لزوم برای جلوگیری از اعمال مجرمانه با دولت به اشتراک می گذارد.

آیا ژن های تناسب اندام ایمن هستند؟

داده های شخصی مطابق با قوانین حفاظت از داده های بریتانیا و اتحادیه اروپا محافظت می شود. داده ها در حین ذخیره سازی و در حین انتقال رمزگذاری می شوند. رمزگذاری End-to-End AES نوعی است که در بانکداری آنلاین استفاده می شود.

ژن های تناسب اندام در اخبار

ژن های تناسب اندام توسط لس آنجلس تایمز، فوربس، مجله مردان و دیگران پوشش داده شده است. علاوه بر این، این شرکت در جولای ۲۰۱۸ با Gold’s Gym همکاری کرد تا برنامه های آموزشی شخصی مبتنی بر DNA را راه اندازی کند.

فیتنس ژنز همچنین با متخصص تناسب اندام و ستاره یوتیوب اسکات هرمان همکاری کرده است تا تجزیه و تحلیل DNA را همراه با یک برنامه عضله سازی ۸ هفته ای ارائه دهد. این طرح شامل گزارش نتایج FitnessGenes، پشتیبانی آنلاین، آموزش شخصی و نمودار اقدام تغذیه است.

بررسی سایر ژن های تناسب اندام

وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید به بررسی‌ها و گواهی‌های Fitness Genes دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال، بیش از ۹۰۰ بررسی از FitnessGenes در Trustpilot وجود دارد که دارای امتیاز ۴.۵ از ۵ ستاره است. در DNAtestingchoice.com، بیش از ۳۰۰ نفر به آن امتیاز متوسط ​​۵/۵ داده اند.

در فیس بوک، بررسی های فیتنس ژنز بر اساس بررسی های بیش از ۸۰ نفر دارای امتیاز متوسط ​​۴.۲ از ۵ است. در آمازون، فیتنس ژنز به طور متوسط ​​۵ ستاره را توسط پنج نفر بررسی می کند. بررسی های فیتنس ژنز نیز در وب سایت این شرکت موجود است.

ژنومیک سحابی

بخش آخر بررسی ژن تناسب اندام ما آن را با Nebula Genomics و دیگر شرکت های آزمایش DNA مقایسه می کند.

Nebula Genomics با شرکت های آزمایش ژنتیکی مانند Fitness Genes، ۲۳andMe و AncestryDNA متفاوت است. Nebula Genomics بر حریم خصوصی تمرکز می کند، از فناوری پیشرفته تری برای آزمایش DNA استفاده می کند و داده های ژنتیکی بیشتری را نسبت به سایر شرکت های آزمایش DNA در اختیار شما قرار می دهد.

خدمات ارائه شده چیست؟

گسترش سحابی

Nebula Extended DNA Report رایگان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که داده های خود را از ۲۳andMe یا Ancestry آپلود کنید!

Nebula Genomics از یک تکنیک آماری به نام “Embedding” برای پر کردن شکاف‌های آزمایش‌های DNA معمولی مانند ژن‌های تناسب اندام استفاده می‌کند. بر اساس این داده های توسعه یافته، به گزارشی از صدها ویژگی ژنتیکی خواهید رسید.

توالی یابی کل ژنوم

خدماتی مانند Fitness Genes، ۲۳andMe و Ancestry تنها کمتر از ۰.۱ درصد از ژنوم شما را می خوانند.

از سوی دیگر، Nebula Genomics از توالی یابی کل ژنوم برای رمزگشایی ۱۰۰ درصد از ژنوم شما استفاده می کند. همچنین به کتابخانه سحابی که به طور منظم به روز می شود و ابزارهای کاوش ژنوم ما برای جستجوی ژن ها یا گونه های ژنتیکی خاص در ژنوم خود دسترسی خواهید داشت.

حریم خصوصی یک اولویت است

شما مجبور نیستید حریم خصوصی خود را به خطر بیندازید تا فرصتی برای یادگیری در مورد ژنوم خود داشته باشید. Nebula Genomics اولین سرویس ژنومیک شخصی‌شده متمرکز بر حریم خصوصی است.

برخلاف شرکت‌هایی مانند Fitness Genes، شما مالکیت داده‌های ژنتیکی خود را حفظ می‌کنید. ما شما را مستقیماً به خریداران بالقوه داده شخص ثالث متصل می کنیم تا در صورت اشتراک گذاری داده های ژنتیکی خود، بتوانید درآمد کسب کنید. در مورد رویکرد ما به حفظ حریم خصوصی DNA در اینجا بخوانید.

در اینجا نحوه مقایسه توالی ژنوم ۳۰ برابری Nebula Genomics با ژن های ۲۳andMe، Ancestry و Fitness آمده است.

۲۳ و من نزول ژن های تناسب اندام ژنومیک سحابی
داده های تولید شده ~۶۰۰۰۰۰ سایت در ژنوم ۷۰۰۰۰۰ محل در ژنوم ~۶۵۰۰۰۰ سایت در ژنوم ~ ۳,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ مکان در ژنوم (توالی DNA کل ژنوم)
آموزش تغذیه و تناسب اندام نه نه آره نه
به روز رسانی های منظم بر اساس آخرین اکتشافات نه نه مضامین جدید منتشر شد، اما نه لزوما بر اساس تحقیقات جدید بله (بیشتر بیاموزید)
گزارش اجداد بله، اما بر اساس گونه های ژنتیکی نسبتا کمی بله، اما نیاز به اشتراک گذاری داده ها با سایر مشتریان Ancestry دارد هیچ کس گزارش منشا عمیق با توالی کروموزوم Y کامل و mtDNA در ارتباط با FTDNA
روی حریم خصوصی تمرکز کنید نه نه آره بله (بیشتر بیاموزید)
هزینه ۹۹ دلار یا ۱۹۹ دلار ۹۹ دلار یا ۱۱۹ دلار ۴۹ دلار یا ۱۹۹ دلار با امکان خرید برنامه های توسعه یافته ۰ دلار، ۹۹ دلار، ۲۹۹ دلار

سایر خدمات آزمایش DNA مشابه Fitness Genes عبارتند از:

شرکت‌های مکمل‌های بزرگ زیادی وجود دارند که می‌توانند به کاهش وزن و سلامتی شما کمک کنند (شما می‌توانید در مورد بسیاری از آنها در وبلاگ ما بخوانید!) اما مراقب باشید! همچنین داروهای آزمایشی خطرناکی مانند SR9009 و RAD 140 وجود دارند که برای مصرف انسان تایید نشده اند.

همه بررسی‌های ما را بررسی کنید و راهنمای کامل ما را برای بهترین کیت تست DNA و سایر آزمایش‌های خانگی بررسی کنید! یا اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، می توانید در مورد آزمایشات رژیم غذایی DNA اطلاعات بیشتری کسب کنید!