رژیم لاغری سریع

بررسی میراث ژنتیکی – ۷ واقعیتی که باید بدانید [FEBRUARY 2022]


خلاصه بررسی میراث ژنتیکی

Gene Heritage یک سایت دانلود DNA است که به مشتریان نشان می دهد چگونه آلل ها تا سه نسل منتقل شده اند. در بررسی میراث ژنتیکی ما بیشتر بیاموزید!

فیین ابمیدیو، بی.اس.

خلاصه

Gene Heritage یک شرکت آپلود DNA مقرون به صرفه و سریع است که اطلاعاتی را در مورد آلل های منتقل شده از نسل های ۱ تا ۳ به مشتریان ارائه می دهد. استعداد ژنتیکی، سلامتی یا ویژگی های شجره نامه ای را پیش بینی نمی کند.

۱ فوریه ۲۰۲۲

۷ واقعیت از بررسی میراث ژنتیکی

 1. محل: نیویورک، ایالات متحده آمریکا
 2. محصولات: گزارش در مورد ژن ها و صفات افراد و در ارتباط با اعضای خانواده
 3. هزینه: ۸ دلار برای هر عضو خانواده
 4. گزارش ها: اطلاعاتی در مورد ژن ها، صفات و ریشه های باستانی خانواده شما
 5. چگونه کار می کند: مشتریان داده های DNA خام خود را از هر یک از شرکت های آزمایش کننده بزرگ آپلود می کنند. پس از پرداخت، گزارش آنها معمولا در عرض چند ثانیه آماده می شود
 6. دانلود داده ها: آره
 7. محصولات جایگزین: Nebula Genomics 30X توالی یابی کل ژنوم و دسترسی به ۱۰۰٪ داده های ژنتیکی مشتری را ارائه می دهد. این امر آن را به یک مدل ایده آل برای ارائه به شرکت های بارگذاری DNA مانند ژن Heritage تبدیل می کند

مقدمه ای بر میراث ژنتیکی

ژن هریتیج ۱۰۰% خدمات آنلاین ارائه می دهد و دفتر مرکزی آن در نیویورک، ایالات متحده آمریکا قرار دارد. با تجزیه و تحلیل داده‌های ژنتیکی خام، گزارش‌هایی در مورد ژن‌های ارثی مؤثر بر صفات مشترک ایجاد می‌کند. منبع داده‌های خام از شرکت‌های آزمایش شخص ثالث مانند Nebula Genomics، FamilyTreeDNA و سایر شرکت‌های آزمایش مرتبط است.

مدیر فنی این شرکت E. Castedo Ellerman است، یک متخصص فنی ژنتیک که ژنومولوژی را طراحی کرده است، یک برنامه منبع باز که DNA را در سه نسل از خانواده تجزیه و تحلیل می کند. جوزف سیلور مدیر خلاق و مدیر اصلی گزارشات میراث جین است.

علم پشت میراث ژنتیکی

ژن هریتیج داده‌های DNA تولید شده توسط شرکت‌های دیگر را می‌گیرد و یک گزارش فردی تهیه می‌کند که بر ژن‌ها و صفات خاص تمرکز دارد. سطح جزئیات در گزارش به میزان پوشش جمع آوری کننده DNA بستگی دارد.

پوشش ژن توسط جمع آوری کننده های DNA توسط ژن میراث پذیرفته شده است
پوشش ژن توسط جمع کننده DNA

مشتریان همچنین می‌توانند داده‌های یک والدین، فرزند یا پدربزرگ و مادربزرگ را آپلود کنند. این الگوریتم همچنین به مشتریان این امکان را می‌دهد که ببینند چگونه ژن‌ها از والدین به فرزند منتقل می‌شوند و کدام اعضای خانواده جفت‌های آلل یکسانی دارند. این گزارش‌ها آزمایش‌های بارداری یا پدری نیستند.

آزمایش میراث ژنتیکی انجام دهید

میراث ژنتیکی یک سایت آپلود DNA است و آزمایش ژنتیکی را ارائه نمی دهد. مشتریان باید توالی های DNA خود را با استفاده از کیت تست DNA از یک شرکت دیگر دریافت کنند و در صورت موجود بودن، داده های خام را دانلود کنند. این آزمایشات معمولاً با ارسال نمونه بزاق و ارسال آن به آزمایشگاه شرکت انجام می شود تا به ترتیب ترتیب داده شود. این شرکت تعدادی از شرکت های آزمایش کننده بزرگ را در وب سایت خود فهرست می کند، از جمله ۲۳andMe، Ancestry DNA، MyHeritage و Living DNA.

هنگامی که مشخصات خود را دریافت کردید، در Gene Heritage ثبت نام کرده و یک حساب کاربری ایجاد خواهید کرد. در مرحله بعد، ۸ دلار بپردازید و اطلاعات خود را آپلود کنید – گزارش در عرض چند ثانیه در دسترس خواهد بود. گزارش ها برای دانلود در دسترس هستند. همچنین می توانید با استفاده از عملکرد اشتراک گذاری آن را با خانواده و دوستان خود به اشتراک بگذارید.

بررسی محصولات میراث ژنتیکی

گزارش ژن به افراد کمک می کند تا ژن هایی را که یک فرد از خانواده خود به ارث برده و ویژگی های مشترک آنها را کشف کنند و به آنها کمک می کند تا منشاء خود را بدانند. این گزارش مقرون به صرفه است و گزارش های مختلفی را بر اساس ویژگی های فردی و همچنین مقایسه والد-فرزند و پدربزرگ و مادربزرگ-نوه ارائه می دهد.

یک فرد

این گزارش به سادگی یک فرد را از نظر اینکه چگونه ژن‌های ارثی به ویژگی‌ها و ویژگی‌های آن‌ها کمک می‌کند، مورد خطاب قرار می‌دهد. برخی از ویژگی های ارائه شده در گزارش عبارتند از:

 • رنگ چشم
 • نوع جرم گوش
 • بوی بدن
 • مزه
 • بو
 • قرمزی پوست
 • عدم تحمل لاکتوز
 • قدرت و استقامت دویدن
 • سطح ملانین

یک پدر و مادر و فرزند

تجزیه و تحلیل گزارش والد-کودک ویژگی هایی را که کودک از والدین خود دریافت می کند و میزان مشارکت هر یک از والدین را در نظر می گیرد. همه صفات و عوامل در نظر گرفته شده در گزارش فردی دوباره مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند، اما این بار در رابطه با والدین بیولوژیکی برای کمک به کودک برای کشف اینکه چه کسی ژن هایی را که به آنها صفات و ویژگی های اصلی آنها را می دهد، منتقل می کند.

نوه پسر

این گزارش به یک نسل جلوتر از گزارش والد-فرزند باز می گردد و در نظر می گیرد که چه مقدار از ویژگی های یک فرد توسط ژن های هر پدربزرگ و مادربزرگ تعیین می شود.

نمونه تجزیه اجدادی از میراث ژنتیکی
نمونه تجزیه اجدادی

بررسی هزینه میراث ژنتیکی

ویژگی های ارثی و گزارش های حق بیمه فقط ۸ دلار برای هر سر هزینه دارد. با این حال، لازم به ذکر است که داده های خامی که برای دسترسی به گزارش نیاز دارید، شامل مبلغ ۸ دلار نمی شود. این بدان معنی است که شما باید هزینه آزمایش ژنتیک را از یک شرکت آزمایش کننده دیگر بپردازید و فایل DNA را در حساب خود آپلود کنید.

Nebula Genomics یکی از شرکت های آزمایش DNA است که به شما امکان دسترسی به ۱۰۰ درصد ژنوم خود را با ۲۹۹ دلار یا کمتر می دهد.

بررسی گزارش های میراث ژنتیکی

ژن هریتیج گزارش ویژگی جامعی را برای هر ژن آزمایش شده ارائه می دهد. توجه به این نکته مهم است که یافته‌های میراث ژنتیکی اهمیت بالینی یا برای تشخیص شرایط پزشکی ندارند، بلکه فقط برای اهداف اطلاعاتی هستند.

این شرکت تشخیص می‌دهد که امتیازات صفت می‌تواند تحت تأثیر عوامل ژنتیکی و محیطی قرار گیرد، و به این ترتیب، برای هر صفت پیش‌بینی‌شده امتیازی ارائه می‌کند تا به فرد اجازه دهد تا بداند یک ژن ارثی تا چه حد ممکن است یک ویژگی را تغییر دهد.

درجات قابل پیش بینی عبارتند از:

 • بسیار قابل پیش بینی
 • تا حدودی قابل پیش بینی
 • به سختی قابل پیش بینی

این نمرات به مشتریان کمک می کند تا تشخیص دهند کدام ژن تأثیر عمده یا جزئی بر ویژگی های آنها دارد.

گزارش فردی

فرم گزارش برای شخصی به نام “جین” در وب سایت شرکت موجود است. در این نمونه، گزارش ژن OCA2 را برجسته می‌کند که در پیش‌بینی روشن‌تر یا تیره‌تر شدن چشم‌ها بسیار قابل پیش‌بینی است.

امتیاز شامل انواع آلل (روشن و تاریک) است که آلل‌ها توسط ژن به ارث می‌رسند و اطلاعات مربوط به منشأ هر آلل. آلل های جهانی آنهایی هستند که ده ها هزار سال است که در سطح جهانی رایج بوده اند. در موارد دیگر، مانند آلل ملایم رنگ چشم، ممکن است مختص یک ناحیه خاص باشند.

توجه داشته باشید که نتایج آزمایش DNA فقط ژنوتیپ یک ژن یا آلل هایی را که به ارث برده اند ارائه می دهد. آنها یک فنوتیپ یا ویژگی فیزیکی که ژان واقعاً دارد را پیشنهاد نمی کنند.

گزارش فردی در مورد میراث ژنتیکی
گزارش فردی در مورد میراث ژنتیکی

برای هر ژن، این شرکت همچنین یک بخش “آیا می دانستید” و همچنین بخشی در مورد نحوه عملکرد ژن ارائه می دهد.

برخی از ژن های ارائه شده در این گزارش عبارتند از:

حساسیت های بو و طعم: این شرکت درباره ژن‌های مهم و اهمیت آن‌ها در نحوه تأثیرگذاری آن‌ها بر بوی و حساسیت افراد مطالعه می‌کند. این ژن ها عبارتند از TAS2R38، OR581، TAS1R3، TAS2R31، OR7D4، OR6B2، TAS1R1، OR2J3 و OR2M7. نتایج اغلب به عنوان آلل های حساس یا آلل های غیر حساس برای هر مشخصه فهرست می شوند.

خصوصیات فیزیکی: ناحیه ژن OCA2 رنگ چشم و رنگ پوست را در طی گزارش ABCC11 از جرم گوش و بوی زیر بغل گزارش می کند.

هضم و متابولیسم: دو منشا ژنتیکی در این زمینه تجزیه و تحلیل شده است، یعنی LCT برای تست عدم تحمل لاکتوز و ALDH2 برای تست قرمزی پوست پس از استفاده از یک پچ اتانول.ورزش و تناسب اندام: ژن ACTN3 ممکن است بر عملکرد اسپرینت تأثیر بگذارد.

گزارش والدین و فرزند

اگر والدین یا والدین و فرزند داده‌های خام خود را آپلود کنند، می‌توانند گزارش گسترده‌ای را ببینند که آلل‌های به ارث رسیده از هر والدین را نشان می‌دهد.

به ارث بردن یک آلل از والدین به فرزند
به ارث بردن یک آلل از والدین به فرزند

در این مورد می بینیم که جین یک آلل تیره را از پدرش و یک آلل روشن را از مادرش به ارث برده است. همانطور که در بالا ذکر شد، ما نمی دانیم که جین واقعاً چشم های تیره یا روشن دارد – ما فقط مشخصات ژنتیکی آنها را می دانیم. همچنین می بینیم که آلل تاریک منشأ جهانی دارد در حالی که آلل روشن به طور خاص یک ویژگی اروپایی است.

همانند گزارش فردی، نتایج شامل بخش نسب و اطلاعات مربوط به ژن و الگوهای وراثت آن است.

گزارش نوه

برای دریافت پیشینه بیشتر در مورد آلل های خود، می توانید با استفاده از داده های DNA پدربزرگ، مادربزرگ، والدین و فرزند به گزارش ها دسترسی داشته باشید. در این حالت یک نقشه آللی مشابه نقشه والد و فرزند تولید می شود و هر سه نسل را شامل می شود.

به ارث بردن یک آلل از پدربزرگ و مادربزرگ به نوه
به ارث بردن یک آلل از پدربزرگ و مادربزرگ به نوه

در این مورد می توان دید که پدر ژان یک آلل تیره را از پدرش، پدربزرگ ژان به ارث برده است.

همانند گزارش فردی، نتایج شامل بخش نسب و اطلاعات مربوط به ژن و الگوهای وراثت آن است.

بررسی حریم خصوصی میراث ژنتیکی

دفتر مرکزی این شرکت در نیویورک است و به قانون حفاظت از نیویورک و ایالات متحده وابسته است. هنگام آزمایش با ژن Heritage، می توانید مطمئن باشید که هویت شما همیشه به طور کامل محافظت می شود. این شرکت ادعا می کند که هرگز داده های شما را با هیچ شخص یا کارمند غیرمجاز به اشتراک نمی گذارد، بنابراین می توانید مطمئن باشید که فقط داده ها و نتایج شما در اختیار مقامات صحیح است.

سایر بررسی های میراث ژنتیکی

میراث ژن توسط نیکول دایر در وبلاگ Family Locket در سال ۲۰۱۸ مورد بررسی قرار گرفت. او خاطرنشان می‌کند که گزارش‌ها به او کمک کردند تا ویژگی‌های پیچیده را درک کند و این یک راه سرگرم‌کننده برای فهمیدن اینکه کدام ویژگی‌ها را از خانواده‌اش به ارث برده بود، بود. در سال ۲۰۱۹، گزارش نوه را اضافه کردم و آن را نیز بسیار جالب دیدم.

مزایا و معایب

موارد مثبت

 • گزارش جالب در مورد صفات ارثی و DNA
 • گزارش هایی از نسل های خاص
 • بارگذاری آسان داده های خام
 • برای مشتریانی که قبلاً داده‌های DNA خام دارند مقرون به صرفه است

موارد منفی

 • به کیت های DNA سایر شرکت های آزمایش تکیه کنید
 • نتایج ممکن است کمی پیچیده باشد
 • هیچ بررسی بهداشتی یا اطلاعاتی در مورد شجره نامه وجود ندارد
 • ابزاری برای شجره نامه ژنتیکی، تطبیق DNA، یا ساختن شجره نامه نیست

ژنومیک سحابی

ژن هریتیج آزمایش آلل ژنتیکی را به افراد و خانواده ها ارائه می دهد تا به آنها کمک کند تا متوجه شوند که چگونه ویژگی های خاصی از طریق نسل ها منتقل می شوند.

با این حال، میراث ژنتیکی بر ژن‌های یک فرد، ویژگی‌های موروثی و اطلاعات نزدیک مرتبط تمرکز دارد. این باعث می‌شود که گزارش‌ها از این نظر محدود شوند که سایر شرکت‌های آزمایش می‌توانند اطلاعاتی در مورد سلامتی و منشأ و همچنین ارزیابی‌های کمی از استعدادهای ژنتیکی داشته باشند. علاوه بر این، از آنجایی که شرکت آزمایش‌های خود را ارائه نمی‌کند، مشتریان باید هزینه کامل را بپردازند تا داده‌های خام خود را از یک شرکت دیگر دریافت کنند.

به طور کلی، ژن Heritage می تواند یک محصول جالب و مقرون به صرفه باشد، به خصوص برای کسانی که قبلاً داده های DNA از یک شرکت دیگر را دارند. انتخاب مکان برای دریافت داده های خام برای دسترسی به سایر اطلاعات ژنتیکی مرتبط مهم است.

Nebula Genomics توالی ۳۰ برابری کل ژنوم را برای ارائه اطلاعات کامل و دقیق در مورد DNA یک فرد ارائه می دهد.

این روش آزمایش تمام ۲۰۰۰۰ ژن و مناطق تنظیمی را برای ارائه نتایج دقیق توالی می کند. این با قیمت ۲۹۹ دلار یا کمتر در دسترس است، که آن را برای اطلاعات جامع بسیار مقرون به صرفه می کند.

در نهایت، Nebula Genomics گزارش‌های شجره نامه را پیاده‌سازی می‌کند، که می‌تواند در صورت درخواست مشتریان برای شرکت‌هایی که به گزارش‌های شجره‌نامه‌ای مانند ژن Heritage متکی هستند، استفاده شود.

میراث ژنتیکیژنومیک سحابی
روش تست DNAهیچ کستمام ۲۰۰۰۰ ژن و نواحی تنظیمی توالی یابی می شوند
گزارش اجدادهیچ کسگزارش ریشه های عمیق را با توالی یابی کامل کروموزوم Y و mtDNA انجام می دهد
گزینه های دانلودبله – ۸ دلار برای هر نفربله – رایگان
گزارش برای تصمیم گیری پزشکیعددخیر، اما داده ها دارای بالاترین کیفیت هستند و می توانند توسط پزشکان و مشاوران ژنتیک استفاده شوند
هزینه۸ دلار برای هر نفر۰ دلار، ۹۹ دلار، ۲۹۹ دلار
میراث ژن در مقابل ژنوم سحابی

آیا بررسی ما در مورد میراث ژنتیکی را دوست داشتید؟ می‌توانید بررسی‌های بیشتر را در وبلاگ ما بخوانید و راهنمای کامل ما را برای بهترین کیت تست DNA و سایر آزمایش‌های خانگی بررسی کنید.

همچنین ممکن است به این سایت های آپلود DNA دیگر علاقه مند باشید:

 • DNA Land (دانلود رایگان DNA برای تجزیه و تحلیل صفات و دارایی)
 • DNA Animator (برای شجره نامه – اول رایگان است، اشتراک برای دیگران در دسترس است)
 • Genesis GedMatch (دانلود DNA رایگان، گزینه های پیشرفته پولی)
 • GeneFood (80 دلار برای گزارش تغذیه شخصی)
 • Genetic Gene (رایگان برای گزارش سلامت)
 • LifeDNA (99 دلار برای دانلود، گزارش های سلامت، کیت DNA و به روز رسانی ها با هزینه اضافی موجود است)
 • LiveWello (19.95 دلار برای گزارش واریانس و اشتراک گذاری جامعه)
 • DNA زنده (دانلود سویه رایگان)
 • MyHeritage (دانلود رایگان Genealogy)
 • MyTrueAncestry (ارتباط خود را با ساکنان باستانی بدانید – دانلود رایگان – ۳۹۷ دلار)
 • WeGene (تمرکز بر جمعیت آسیایی، هزینه گزارش)

اگر داده های توالی ژنوم کاملی دارید، به YFull نیز نگاهی بیندازید (۲۵ تا ۴۹ دلار برای Y-DNA و mtDNA).

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر