بررسی رابطه بین اختلالات خواب و مرگ – آزمایشگاه آفتاب


نتایج یک مطالعه جدید از دانشگاه فلیندرز نشان می دهد که افرادی که علائم زیادی از بی خوابی و آپنه انسدادی خواب دارند در مقایسه با افراد بدون این شرایط، در معرض خطر بیشتری برای مرگ هستند.

به گزارش ایسنا و به نقل از TNمحققین این مطالعه دکتر الکساندر سویتمن و دکتر یوهانس مالاکوف می گویند، این مطالعه بر اهمیت شناسایی علائم و عوامل خطر گزارش شده توسط خود و توسعه ابزارهایی که می تواند ارزیابی سریع تری را در جمعیت هایی که مطالعات خواب شبانه امکان پذیر یا آسان است، ارائه دهد. ، تایید می کند. تایید می کند که در دسترس نیست.

بی خوابی و آپنه انسدادی خواب (OSA) دو مورد از شایع ترین اختلالات خواب هستند که هر کدام در ۱۰ تا ۳۰ درصد از جمعیت عمومی رخ می دهند، اما در بسیاری از بیماران مبتلا به این شرایط می توانند با هم بروز کنند. (COMESA).

حدود ۵۰ درصد از افراد مبتلا به بی خوابی و آپنه انسدادی خواب، از نظر بالینی بی خوابی قابل توجهی دارند، در حالی که ۳۰ تا ۴۰ درصد از افراد مبتلا به بی خوابی مزمن، بی خوابی و آپنه انسدادی خواب دارند. بی خوابی و آپنه انسدادی خواب به طور مستقل با کاهش کیفیت زندگی مرتبط هستند، در حالی که نشان داده شده است که افراد مبتلا به پلی خواب و آپنه انسدادی خواب بدتر می خوابند و عملکرد روزانه، سلامت روانی و بهره وری ضعیف تری دارند. بیماری ها

دکتر سویتمن گفت: «از آنجایی که مطالعات خواب شبانه به راحتی برای همه در دسترس نیست، هدف ما بررسی تأثیر علائم بی خوابی پلی کیستیک و آپنه خواب بر خطر مرگ و میر است».

در این مطالعه که در ژورنال Sleep Epidemiology منتشر شد، محققان داده‌های نزدیک به ۷۰۰۰ شرکت‌کننده را بررسی کردند که از این تعداد ۷۴ درصد هیچ بیماری نداشتند، ۳ درصد به تنهایی بی‌خوابی داشتند و ۲۰ درصد به تنهایی آپنه انسدادی خواب داشتند. ۳.۳ درصد از بی‌خوابی ناشی از چندقلویی. مردم. بیماری ها آپنه خواب

تجزیه و تحلیل نشان داد که بی خوابی همراه و علائم آپنه انسدادی خواب (COMISA) با افزایش ۵۶ درصدی خطر مرگ به هر دلیلی در مقایسه با افراد بدون بیماری در طول دوره پیگیری ۱۱ ساله، پس از کنترل عوامل اجتماعی مرتبط است. عواملی مانند دموگرافیک، رفتار و شرایط مزمن مرتبط بودند.

تحقیق و پایش مشکلات بی‌خوابی، به‌ویژه بی‌خوابی چندخوابی و آپنه انسدادی خواب، به دلیل هزینه‌های بالا، محدودیت در دسترس بودن و زمان انتظار طولانی برای آزمایش‌های خواب متعدد، تا حدودی چالش برانگیز است.

در حال حاضر، درمان توصیه شده برای بی خوابی چند مسیره و آپنه خواب، ترکیبی از CBT برای درمان بی خوابی، قبل از شروع درمان فشار مثبت مداوم راه هوایی (CPAP) برای آپنه خواب است. فشار مثبت مداوم راه هوایی یا به اختصار، نوعی فشار مثبت راه هوایی است که به طور مداوم فشار هوای ملایمی را اعمال می کند تا راه هوایی را برای بیمارانی که قادر به نفس کشیدن خود نیستند باز نگه دارد.

دکتر سویتمن یک برنامه تحقیقاتی را در دانشگاه فلیندرز برای توسعه و اجرای درمان های بهتر برای بی خوابی چند بیماری و آپنه خواب در سراسر سیستم مراقبت های بهداشتی رهبری می کند.

از آنجایی که مطالعات نشان می‌دهد که پلی میالژیا و آپنه انسدادی خواب می‌توانند ترکیبی کشنده باشند، توسعه روش‌های مدیریت مؤثرتر و مناسب‌تر برای بی‌خوابی چندجنسی و آپنه انسدادی خواب و بهبود اثربخشی درمان پلیما و آپنه انسدادی حائز اهمیت است. دیدن.” چگونه. برای کاهش خطر مرگ.

انتهای پیام