بررسی جهت گیری اقدامات فرهنگی – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوز ضروری است – وسنلب


یک گزارش خبرگزاری مهر، جلسه شورای هماهنگی حقوقی این وزارتخانه با توجه به جشنواره تخصصی تقدیر از نخبگان منتقد قوه قضائیه و با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمدرضا حسینی دبیر قدردانی برگزار شد. جشنواره یکی از بهترین انتقادات به قوه قضائیه در این وزارتخانه مطرح شد.

سید محمد هاشمی معاون حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون حقوقی مجمع نمایندگان و امور استان ها در این نشست که با حضور دبیر جشنواره قدردانی قوه قضائیه، مدیرکل امور حقوقی و حقوقی برگزار شد. مالکیت معنوی در وزارت فرهنگ. و راهنمایی مدیران کل ارشاد اسلامی و حقوقی. ضبط شده بود وی درباره خاستگاه نهادها و زیرمجموعه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر لزوم بازنگری در روند کار فرهنگی گفت: معاونت فرهنگ و هنر دارای ویژگی ها و دقت هایی است که در این وزارتخانه اعمال می کنیم. . فرهنگ و ارشاد اسلامی. فرهنگ، جهت گیری و سطح جامعه اسلامی؛ اما بدون توجه کافی به این ظرافت ها می توان در دادگاه قضاوت کرد و در نتیجه دستاوردهای حوزه فرهنگ و هنر نادیده گرفته می شود.

وی افزود: تنظیم سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری. بیشتر به تفصیل بیشتر سیاست با سند اصلاحات قضایی پیوند خورده است و این موضوع بسیار مهمی برای اداره کشور تلقی می شود.

وی با اشاره به اینکه بر اساس نظرسنجی ها نظر مردم نسبت به قوه قضائیه مثبت است، افزود: به نظر می رسد با تلاش رئیس سابق و فعلی قوه قضائیه احساسی که مقام معظم رهبری درباره قوه قضائیه می فرمایند این است که قوه قضائیه باید پناه خداوند به مردم صبر بدهد این اتفاق مبارک محقق خواهد شد. علاوه بر این، این کار امیدوارکننده که به عنوان جشنواره بهترین منتقدان قوه قضائیه آغاز شد، نشان از هوش اداری بالایی دارد و مطمئناً تحول قوه قضائیه را تسریع خواهد کرد.

آقای محمد الهاشمی همچنین بر اهمیت بازنگری رویه های فرهنگی تاکید کرد و گفت: مسائل زیادی بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و قوه قضائیه وجود دارد که باید بررسی شود اما به نظر می رسد امروز مهمترین آنهاست. این یک امر فرهنگی است. اداره فرهنگ و هنر از دقت و دقتی که ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعمال می کنیم برخوردار است. این موضوعی است که بررسی روند رویه ای در حوزه فرهنگ و هنر را بیش از پیش اهمیت می دهد.

به گفته نماینده حقوقی وزارت فرهنگ: در فرآیند بررسی، مثلاً شاید الگویی مانند الگوی مدیریتی در حوزه روزنامه نگاری، با وجود اضافات و ایراداتی که دارد، مدل قابل قبولی باشد یا برای انتشار باید بیشتر بررسی شود. اگر بتوانیم موضوع اقدامات فرهنگی را به نقطه مطلوب برسانیم از ثمرات ویژه است آه تو بعداً از آن به عنوان یک میوه عالی یاد می شود.