برخی از صدف هایی که از ماسا به کانادا فرستاده می شوند ممکن است به نورویروس آلوده باشند


سلامت

تمام صدف های وارد شده از بریتیش کلمبیا را بررسی کنید.

سینی صدف در نیویورک در ۱۰ دسامبر ۲۰۲۱. (جوئل گلدبرگ/نیویورک تایمز)

سازمان غذا و داروی ایالات متحده به رستوران‌ها و خرده‌فروش‌ها هشدار می‌دهد که صدف‌های کانادایی مرتبط با شیوع نوروویروس را نفروشند.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده روز چهارشنبه گفت که با سایر آژانس های بهداشت عمومی برای بررسی شیوع ویروس عصبی در چندین کشور مرتبط با صدف خام همکاری می کند. او گفت که تحقیقاتی را برای یافتن محل توزیع صدف خام انجام داده است.

سازمان غذا و دارو تایید کرده است که صدف های خام بالقوه آلوده برداشت شده در جنوب و مرکز پاین ساوند، بریتیش کلمبیا، در رستوران ها و خرده فروشان در ماساچوست و چندین ایالت دیگر توزیع شده است.

خرده فروشان نباید صدف خام برداشت شده از محل های برداشت زیر در بریتیش کلمبیا را عرضه کنند: ۸-۱۴ قبل از میلاد. از ۱۴ تا ۱۵ قبل از میلاد، فصل برداشت از ۳۱ ژانویه ۲۰۲۲ آغاز می شود. این اطلاعات روی برچسب محصول چاپ شده است.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده اعلام کرد که خرده فروشان باید محصولات خود را با دور انداختن یا بازگرداندن آنها به توزیع کننده برای دفع، دور بریزند.

آنها همچنین باید از هرگونه آلاینده ای که ممکن است در نتیجه کار با صدف ها ایجاد شود، ظروف یا سطوح قابل استفاده مجدد روی آنها یا داخل آنها و ظروف تمیزی که با آنها در تماس هستند را تمیز کنند.

به همین ترتیب، FDA گفته است که مردم نباید صدف خام را از مکان های ذکر شده در بالا بخورند و در صورت داشتن هر یک از این محصولات، آنها را در سطل زباله بیندازند.

سازمان غذا و داروی آمریکا گفت مهمتر از همه، غذای آلوده به نوروویروس ممکن است ظاهر، بو و طعم طبیعی داشته باشد. علاوه بر این، باید توجه داشت که نوروویروس ها نسبتاً مقاوم در برابر حرارت هستند و می توانند تا دمای ۱۴۵ درجه فارنهایت را تحمل کنند. فرآیندهای تبخیر سریع که اغلب برای پختن صدف استفاده می شود ممکن است غذا را به اندازه کافی گرم نکند تا نوروویروس ها را از بین ببرد.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) می گوید که صدف در صورت خام خوردن می تواند باعث بیماری شود، به ویژه در افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند. کودکان زیر پنج سال و افراد مسن بیشتر در معرض خطر هستند.

با این حال، FDA گفت که افراد در هر سنی می توانند به نوروویروس آلوده شوند. شایع ترین علائم یک نوروویروس اسهال، استفراغ، حالت تهوع و درد شکم است. علائم دیگر عبارتند از تب، سردرد و بدن درد.

FDA می گوید که فرد معمولاً ۱۲ تا ۴۸ ساعت پس از قرار گرفتن در معرض نوروویروس علائمی را بروز می دهد. اکثر افراد مبتلا به بیماری عصبی در عرض یک تا سه روز بهبود می یابند.

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) می گوید اگر به ویروس نوروبلاستوما مبتلا هستید، ممکن است چندین بار در روز دچار بیماری شدید، استفراغ یا اسهال شوید. این می تواند منجر به کم آبی بدن، به ویژه در کودکان خردسال، سالمندان و افراد مبتلا به سایر بیماری ها شود.

علائم کم آبی بدن شامل کاهش ادرار، خشکی دهان و گلو و سرگیجه هنگام ایستادن است. نوزادان کم آبی ممکن است با اشک کم یا بدون اشک گریه کنند و ممکن است به طور غیرعادی خواب آلود یا بد خلق باشند.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده گفت که هر کسی که مشکوک است که یکی از اعضای خانواده، از جمله خودش، ممکن است به ویروس عصبی مبتلا باشد، باید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرد.