برای زندانیان معروف به امتیاز خاصی فکر نکردیم. – wsnlab


رئیس سازمان زندان ها گفت: امتیازات ویژه برای زندانیان شناخته شده به جرایم خاص در نظر نگرفتیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، غلامعلی محمدی در بازدید از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در بخشی از گفت و گوی تفصیلی خود با خبرنگاران خبرگزاری دانشجویان ایران، شرایط بازداشت را اعلام کرد. برای همه زندانیان هم همینطور است و می گوید: برای زندانیان امتیازات ویژه ای ارائه دهید و بر اساس آن امتیازات ویژه به دلیل کارهای فرهنگی است که انجام می دهند و اگر قرار است زندانیان از دوستی های قانونی بهره مند شوند، باید امتیازاتی مانند شرکت در کلاس های فرهنگی را کسب کنند. و اشتغال

طبق قانون کار اجباری برای زندانیان نداریم

ما امتیازات زندانیان بدنام را برای جرایم خاص در نظر نمی گیریم.

محمدی با بیان اینکه در قانون کار اجباری برای زندانیان نداریم اما از طرفی کار آموزشی انجام می دهیم. اگر معتاد هستید برای شرکت در کلاس های ترک اعتیاد باید امتیاز کسب کنید یا اگر سواد ندارید باید برای شرکت در کلاس های سوادآموزی امتیاز کسب کنید. اگر می خواهید از سیستم الکترونیکی استفاده کنید باید چندین امتیاز کسب کرده باشید. هرگونه استفاده از معاشرت قانونی در زندان مشمول امتیازات زندانی است.

تلفن همراه اقلام ممنوعه

ما امتیازات زندانیان بدنام را برای جرایم خاص در نظر نمی گیریم.

وی درباره ورود تلفن همراه به زندان ها نیز گفت: ورود تلفن همراه به زندان ممنوع است و اگر رفقای ما مرتکب این تخلف شوند با شدیدترین برخوردها با آنها برخورد می شود. هیچ زندانی نمی تواند تلفن همراه داشته باشد، اما اگر زندانی گهگاه از داخل زندان با تلفن همراهی که به صورت غیرقانونی وارد زندان شده تماس تلفنی برقرار کند، تلفن همراهی را که به صورت غیرقانونی وارد زندان شده است ردیابی و با آن برخورد می کنیم. به صورت قانونی ما تلفن همراه را حرام می دانیم، برای ارتباط زندانیان در خارج از زندان، اگر زندانی ممنوع الملاقات نباشد، وسیله ارتباطی تلفنی تهیه می کنیم، زندانی می تواند به راحتی از داخل با خانواده خود ارتباط برقرار کند. زندان

ما امتیازات زندانیان بدنام را برای جرایم خاص در نظر نمی گیریم.

ما امتیازات زندانیان بدنام را برای جرایم خاص در نظر نمی گیریم.

رئیس سازمان تعزیرات تاکید کرد: برای زندانیان معروف به جرایم خاص امتیاز خاصی در نظر نگرفتیم.

وی افزود: ما در زندان ها انبار داریم و انبارهایمان برای خدمت رسانی به زندانیان. علاوه بر آنچه در زندان ها موجود است، امکانات استراحت نیز به صورت رایگان در اختیار آنها قرار می گیرد. همه زندان های ما مجهز به تلویزیون است. ما امکاناتی را که داریم در اختیار برخی زندانیان قرار می دهیم و به آن امکانات ویژه نمی گویند.

مرخصی زندانی منوط به تشخیص قضایی است

ما امتیازات زندانیان بدنام را برای جرایم خاص در نظر نمی گیریم.

رئیس کانون اصلاح و تربیت گفت: مجوز توسط قوه قضائیه تعیین می شود و جزء شرایط عمومی زندانی است. ما در سیستم های زندان امتیاز خاصی نداریم. واحد نظارت ما بر تمام زندان ها نظارت دارد.

وی بیان کرد: از خیرین در ابعاد مختلف از جمله کمک در آزادی زندانیان و کمک به خانواده های زندانیان کمک داریم و حتی خیرینی داریم که به جای آزادی زندانیان برای خرید غل و زنجیر پول دادند. در این قانون به جذابیت کمک های مردمی نیز اشاره شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه ما و اصحاب رسانه در تعامل بسیار نزدیک با یکدیگر هستیم، گفت: همکاران ما در زندان نه تنها در معرض آسیب روحی هستند بلکه در معرض خطر جسمی نیز هستند. ما کم رفیقی داریم که در زندان مورد حمله چند زندانی غیور قرار گرفته و مانع رفقای ما شده اند. بنابراین، ما یک کار پرخطر داریم.

وی ادامه داد: در این دوره مسئولیت ساماندهی زندان ها رویکرد جدیدی ایجاد شده است و این رویکرد جدید تعامل حداکثری با رسانه ها است و معتقدم هرجا رسانه وارد شود قطعا می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی موثر باشد. ” .

رئیس سازمان زندان ها ادامه داد: زندان یک آسیب اجتماعی و واقعیت تلخ هر جامعه بشری است و تعامل ما با رسانه ها می تواند در کاهش بخشی از آسیب های مربوط به زندان ها موثر باشد و ثانیا این کار را انجام می دهیم. . چیزهایی که ما در زندان ها نیاز داریم آنقدر خوب است که این اقدامات مثبت گشایش اجتماعی و اقداماتی که حاصل تلاش همکاران ما در سراسر کشور است در جامعه منعکس می شود.

محمدی افزود: بخشی از زورگیری و تحریک در محوطه زندان توسط معارضان انجام می شود و باید با پوشش خوب رسانه ای، دیداری و شنیداری و تبلیغات مسموم علیه زندانیان از بین برود. محوطه زندان

درهای زندان به روی خبرنگاران باز است

ما امتیازات زندانیان بدنام را برای جرایم خاص در نظر نمی گیریم.

وی با تاکید بر اینکه رسانه ها نقش بسیار فعالی در جامعه دارند، افزود: درهای زندان ها به روی خبرنگاران باز است. برای مردم پیش می آید که زندان فقط محل بازداشت است. در حالی که اینطور نیست و بیشتر زندان ها در زمینه های آموزشی، کارگری و فرهنگی هستند، باید به مردم معرفی و تبلیغ شوند. ما مراجعینی داشتیم که با قرآن آشنایی نداشتند و در زندان حافظ کل قرآن شدند. ما افرادی را داشتیم که با بیکاری به زندان رفتند و در زندان حرفه ای آموختند و پس از آزادی راه درستی را برای خود در جامعه هموار کردند. فضای تاریک زندان باید مردم را روشن کند.

حتی اگر زندان در قصر باشد باز هم زندان است.

ما نکات خاصی را برای زندانیان معروف به جرایم خاص در نظر نمی گیریم.

محمدی در پایان گفت: علیرغم اقدامات خوبی که در زندان انجام شده است، اگر زندان در کاخ باشد باز هم زندان است و خوشحالیم که از جمعیت زندان ها تا حدی کم کنیم که اقدامات ما در زندان. آنها به گونه ای هستند که با بستن زندان با آن روبرو می شویم. جامعه باید طوری عمل کند که ورودی زندان کم شود و اصلاً نیازی به گسترش زندان نداریم.

انتهای پیام