با حرکت طوفان ایان به سمت شمال، گارد ساحلی برای «جبهه دوم جنگ» آماده می شود


گارد ساحلی در مورد تلاش های نجات طوفان صحبت می کند

فرمانده گارد ساحلی درباره تلاش‌های نجات طوفان یان و چالش‌های پیش رو صحبت می‌کند

۰۵:۱۶

خدمه گارد ساحلی مشغول ادامه ماموریت های نجات در پی ویرانی ها هستند طوفان ایان. این طوفان قدرتمند باعث سیل فاجعه‌بار، وزش باد شدید و طوفان در بخش‌هایی از فلوریدا شده است و انتظار می‌رود روز جمعه کارولینای جنوبی را درنوردد.

دریاسالار برندان مک فرسون، که به عنوان فرمانده ناحیه هفتم گارد ساحلی خدمت می کند، جمعه صبح به CBS گفت: “این کار سختی است، اما خدمه ما برای آن به خوبی آموزش دیده و مجهز شده اند.” من دیروز با برخی از خدمه صحبت کردم که این ماموریت ها را انجام دادند و با شرایط ویرانگری مواجه شدند، می دانید، زمین واقعاً غیرقابل تشخیص است.

وی گفت ۱۶ هواپیمای گارد ساحلی ایالات متحده عملیات نجات را در مناطقی از آسمان انجام داده اند که هواپیماها معمولاً در آنجا پرواز نمی کنند. این آژانس روز پنجشنبه حدود ۹۵ نفر را نجات داد و یک روز کاری دیگر را صرف جستجوی افراد نیازمند بیشتر در روز جمعه کرد.

مک فرسون گفت: «آن‌ها به مناطقی می‌روند که ما نمی‌توانیم از راه دیگری به آن‌ها برسیم، نه با قایق یا جاده. اما من می گویم گارد ساحلی بخشی از یک رویکرد یکپارچه برای این است. این یک تلاش همه جانبه است.

او گفت که خدمه هواپیما مناطق آسیب دیده را “ایزوله” کرده و “به طور سیستماتیک از جعبه ای به جعبه دیگر برای ضدعفونی آن مناطق برای اطمینان از ایمنی مردم حرکت می کنند”.

مک فرسون گفت: «به یک عملیات نظامی فکر کنید.

گارد ساحلی علاوه بر امداد هوایی، در حال تلاش برای بازگشایی بنادری است که در طول طوفان بسته شده بودند. مک فرسون گفت که انتظار دارد بندر تامپا بعد از ظهر جمعه بازگشایی شود.

او گفت: «ما برای بلندمدت اینجا هستیم.

فرمانده گفت که تلاش برای واکنش در فلوریدا “بیش از اهمیت است.” او گفت که بیش از ۴۰۰۰ نفر از ساکنان گارد ساحلی تحت تأثیر قرار گرفتند و بیش از ۳۰۰ نفر از آنها در برخی از مناطقی بودند که بیشترین آسیب را دیده اند.

خدمه همچنین در حال آماده شدن برای چیزی هستند که مک فرسون آن را “جبهه دوم جنگ” می نامد، زیرا طوفانی قدرتمند به سمت کارولینای جنوبی می رود.

او افراد طوفان‌زده را تشویق کرد تا با ۹۱۱ تماس بگیرند و از استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای تماس با اولین پاسخ دهندگان جلوگیری کرد.

وی گفت: ما جزء این جامعه هستیم و با همسایگان خود هستیم. ما از آن عبور خواهیم کرد و بهبود خواهیم یافت.