بایدن ۱۰۰۰۰ دلار بدهی وام دانشجویی را برای اکثر مردم لغو کرد و توقف پرداخت را تمدید کرد


نرخ بهره فدرال وام های دانشجویی از اول جولای افزایش می یابد

نرخ های بالاتر وام دانشجویی فدرال وام گرفتن از دانشگاه را گران تر می کند

۰۴:۰۴

واشنگتن پرزیدنت بایدن روز چهارشنبه اعلام کرد که هست بخشودگی حداکثر ۱۰۰۰۰ دلار بدهی وام دانشجویی فدرال برای میلیون‌ها آمریکایی و ۱۰۰۰۰ دلار اضافی برای وام‌گیرندگان کم‌درآمد با تمدید توقف پرداخت‌های ماهانه، که تنها چند هفته قبل از انتخابات میان‌دوره‌ای، تسهیلاتی را به ارمغان می‌آورد.

طبق برنامه رئیس جمهور در توییتر فاش شدوام گیرندگانی که کمتر از ۱۲۵۰۰۰ دلار در سال درآمد دارند می توانند تا ۱۰۰۰۰ دلار بخشش وام دریافت کنند. دریافت کنندگان بورسیه های Pell که به دانش آموزانی که نیاز مالی بیشتری دارند اعطا می شود، واجد شرایط کمک ۱۰۰۰۰ دلاری دیگر خواهند بود. رئیس جمهور در توییتر نوشت که بازپرداخت وام ها نیز به درآمد بستگی دارد و خاطرنشان کرد که پرداخت ها می تواند به ۵ درصد درآمد ماهانه محدود شود.

رئیس‌جمهور همچنین بازپرداخت وام‌های دانشجویی را تا پایان سال به تعویق می‌اندازد، که وزارت آموزش می‌گوید این آخرین تمدید وقفه ناشی از همه‌گیری خواهد بود. قرار بود از اول سپتامبر از سر گرفته شود.

کاخ سفید اعلام کرد که قرار است بایدن اظهارات خود را بعد از ظهر چهارشنبه بیان کند.

رئیس جمهور آمریکا در توییتر نوشت: به دنبال وعده های مبارزات انتخاباتی من، دولت من برنامه ای را اعلام می کند که به خانواده های طبقه متوسط ​​و طبقه کارگر استراحت می دهد، زیرا آنها برای از سرگیری بازپرداخت وام های دانشجویی فدرال در ژانویه ۲۰۲۳ آماده می شوند.

بخشودگی بدهی دانشجویان پس از ماه ها مذاکره داخلی بر سر قانونی بودن و هزینه های آن انجام می شود. بایدن بخشودگی وام های دانشجویی را یکی از اولویت های اصلی خود در طول مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری خود قرار داد و دموکرات ها دولت را تحت فشار قرار دادند تا به وعده خود عمل کند. جمهوری خواهان گفته اند که بایدن صلاحیت لغو بدهی را ندارد و برنامه او قطعا با چالش های قانونی روبرو خواهد شد.

تحلیل بن وارتون از مدل بودجه به این نتیجه رسید که بخشودگی وام دانشجویی ۱۰۰۰۰ دلار برای کسانی که سالانه تا ۱۲۵۰۰۰ دلار درآمد دارند در دسترس است. نزدیک به ۳۰۰ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت در طول سال اول، همچنین نشان داد که بیش از دو سوم بخشودگی بدهی ها به آمریکایی ها با ۶۰ درصد درآمد کمک کرد.

انتظار می رود میلیون ها وام گیرنده واجد شرایط دریافت تسهیلات تحت این طرح باشند. طبق داده‌های وزارت آموزش، در حالی که بیش از ۴۳ میلیون وام گیرنده بدهی وام دانشجویی فدرال دارند، فدرال رزرو می‌گوید که اکثر آنها کمتر از ۲۵۰۰۰ دلار و یک چهارم آنها کمتر از ۱۰۰۰۰ دلار بدهکار هستند.

منتقدان لغو بدهی دانشجویان خاطرنشان می کنند که آمریکایی های کم درآمدی که هرگز به دانشگاه نرفته اند و از نظر مالی در میان تورم بی سابقه دچار مشکل هستند، از لغو بدهی سود نخواهند برد. همچنین، لغو بدهی وام دانشجویی نمی تواند هزینه های فزاینده آموزش عالی را که به طور تاریخی از تورم در دهه های اخیر پیشی گرفته است، حل کند.

توقف بازپرداخت وام‌های دانشجویی در دولت ترامپ با شروع همه‌گیری آغاز شد و بایدن از زمان روی کار آمدن چهار بار بازپرداخت وام‌های دانشجویی را به حالت تعلیق درآورد. شکاف فعلی پس از ۳۱ اوت به پایان می رسد، پس از آن وام گیرندگان باید شروع به پرداخت بدهی خود در صورت عدم تمدید کنند.

استفن پورتنی و کریستن براون در این گزارش مشارکت داشتند.