اینترنت پرسرعت در مسیر ماه و مریخ!


اینترنت پرسرعت در مسیر ماه و مریخ!

MeetNewsپروژه اینترنت فضایی در مراحل اولیه اخیراً ۶۵۰۰۰۰ دلار بودجه برای توسعه و انجام مطالعات فنی برای اتصال زمین، ماه و احتمالاً مریخ با یک سیستم انتقال داده “باند پهن” دریافت کرد.

به گزارش اسپیس، Aquarian Space اخیراً از دریافت این بودجه خبر داده و آن را گامی در جهت دستیابی به هدف نهایی خود یعنی ایجاد اینترنت پرسرعت بین زمین، ماه و مریخ اعلام کرده است. این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ اولین سیستم ارتباطی را روی ماه مستقر کند.

آکواریان در بیانیه‌ای گفت: «چشم‌انداز این استارت‌آپ ساخت چیزی است که Solent می‌نامد، بر اساس «نرخ داده تجاری بالا و شبکه‌های ماهواره‌ای تحویل پرسرعت» با سرعت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه. در هر ثانیه تولید خواهد شد.

کلی لارسون، مدیرعامل Aquarius Space در بیانیه ای گفت: «تا سال ۲۰۲۱، ۱۳ فرودگر، مدارگرد و مریخ نورد روی ماه و اطراف آن وجود خواهد داشت و تا سال ۲۰۳۰، ما حدود ۲۰۰ فروند از آنها خواهیم داشت». اقتصاد

Aquarian Space بازرسی های فنی را با چندین شرکت شرکت کننده در برنامه Commercial Lunar Payload Services (CLPS) ناسا انجام می دهد.

طبق برنامه CLPS، تا پایان سال ۲۰۲۰، محموله ها، فرودگرها و سایر تجهیزات علمی برای حمایت از برنامه Artemis ناسا که هدف آن آوردن انسان به ماه است، به ماه خواهند رفت.

Aquarian امیدوار است تا سال ۲۰۲۴ با کمک بسیاری از شرکت هایی که با آنها تعامل دارد، “سرویس داده و ارتباطات” را راه اندازی کند.

این شرکت در نهایت قصد دارد یک سرویس داده مبتنی بر Solnet راه اندازی کند، اما جزئیات فنی کمی تا کنون منتشر شده است، مانند نوع ماهواره هایی که استفاده می شود یا نحوه ارسال آن ماهواره ها به فضا.