ایلان ماسک کنترل توییتر را در دست می گیرد و بلافاصله مدیرعامل را برکنار می کند – Raft25. اخبار


ایلان ماسک ماسک دارد کنترل توییتر را در دست بگیرید بر اساس گزارش های متعدد، این شرکت مدیر عامل خود و حداقل دو مدیر اجرایی دیگر را اخراج کرده است.

دو نفر از آشنایان با این معامله اواخر پنجشنبه به آسوشیتدپرس گفتند که پاراگ آگراوال، مدیر مالی و مدیر ارشد حقوقی توییتر، از در بیرون رانده شد.

این منابع نگفتند که آیا تمام اسناد معامله اولیه ۴۴ میلیارد دلاری امضا شده است یا اینکه آیا این معامله تکمیل شده است. اما آنها گفتند که ماسک مسئول پلتفرم رسانه های اجتماعی است. به دلیل حساسیت حرکت، هیچ یک از این دو منبع نخواستند شناسایی شوند.

توییتر بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد، اما خود ماسک اواخر پنجشنبه توییت کرد که “پرنده آزاد شده است”، اشاره ای به لوگوی محبوب توییتر، و به این معنی که او واقعاً مسئول است.

اقدام برای بستن معامله یک روز قبل از پایان مهلت دادگاه برای بستن معامله انجام شد که محدود بود جستجویی پر سر و صدا که شش ماه به طول انجامید این میلیاردر بهار امسال پیشنهاد خیره کننده ای به توییتر ارائه کرد، اما در ماه جولای اعلام کرد که این پیشنهاد را پس می گیرد.

اخراج سریع او از دو مدیر ارشد توییتر زمانی را نشان می دهد که انتظار می رود این شرکت رسانه های اجتماعی دستخوش تغییرات اساسی شود. جایی که ماسک – کارآفرین سریالی که شرکتش در پرداخت‌ها، ماشین‌ها و اکتشاف فضا اختلال ایجاد کرد – حدس می‌زند توییتر است.

حالا قسمت سخت فرا می رسد

دن ایوز، تحلیلگر Wedbush در یادداشتی گفت: همانطور که بحث کردیم، ساده ترین کار برای ماسک خرید توییتر است. بخش سخت و نبردی سخت مانند کوه اورست که به آینده نگاه می کند، این مشکل را حل خواهد کرد.

ایوز اضافه کرد که قیمت خرید ۴۴ میلیارد دلاری “یکی از سودآورترین خریدهای فناوری در تاریخ ادغام و ادغام” خواهد بود. توییتر حدود ۲۵ میلیارد دلار تخمین زده می شود.

با در راس ماسک، توجهات به این معطوف خواهد شد که او چه کاری می تواند برای احیای توییتر انجام دهد، توییتر که رشد خود را در سال های اخیر کاهش یافته است. در کوتاه مدت، این امر می تواند شامل اخراج سه چهارم نیروی کار توییتر باشد. واشنگتن پست هفته گذشته گزارش دادماسک صراحتاً در مورد پرداخت دلارهای کلان به توییتر صحبت کرده است و ممکن است کاهش هزینه‌های نیروی کار را به عنوان راهی برای متعادل کردن کتاب وسوسه‌انگیز بداند.

با نزدیک شدن به موعد مقرر، ایلان ماسک از دفتر مرکزی توییتر بازدید می کند

۰۵:۴۷

حتی دشوارتر از آن ایجاد یک استراتژی برای هدایت رشد توییتر است که نزدیک به ۲۳۸ میلیون کاربر عادی پشت سایر شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و تیک تاک دارد. در این راستا، ماسک قبلاً ایده ایجاد یک «ابزار برنامه» شبیه وی چت (که قبلاً ماسک از آن به عنوان «برنامه X» یاد می‌کرد) را مطرح کرد که در چین برای همه چیز از بانکداری گرفته تا تاکسی و خرید استفاده می‌شود. غذا استفاده می شود. همه مناطق. گفت و گو با دوستان.

ماسک شب گذشته وارد توییتر شد و اکنون سؤالات اصلی همچنان حول محور تغییرات پلتفرم، تلاش‌های کسب درآمد، سطح اخراج‌ها، استراتژی بلندمدت پیرامون برنامه X و مدل بالقوه آینده وی چت است. راه ایوز گفت.

آنچه باقی می ماند این است که ماسک چگونه می تواند سیاست های کاربری توییتر را تغییر دهد. او در ارائه ناخواسته خود در آوریل، “پتانسیل این شرکت برای تبدیل شدن به یک پلت فرم جهانی برای آزادی بیان” را برجسته کرد و خاطرنشان کرد که توییتر در شکل فعلی خود “رشد نخواهد کرد و این نیاز اجتماعی را برآورده نخواهد کرد.”

آیا دونالد ترامپ بازخواهد گشت؟

این اولویت می تواند شامل اجازه دادن به دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق ایالات متحده برای بازگشت به توییتر باشد. نظر دائمی پس از حمله به ساختمان کنگره ایالات متحده در ۶ ژانویه سال گذشته، این پلت فرم اعلام کرد که خطر خشونت بیشتر وجود دارد.

ترامپ در یک پست جمعه در Truth Social، یک شبکه اجتماعی تحت حمایت محافظه‌کاران، گفت: «خوشحالم که توییتر اکنون در دستان عاقل است و دیگر توسط دیوانه‌های چپ‌گرا و دیوانه‌هایی که واقعاً از کشور ما متنفرند، اداره نمی‌شود. شرکت رسانه ای او، توییتر، اکنون باید تلاش کند تا از شر تمام حساب های ربات و جعلی که آسیب زیادی وارد کرده اند خلاص شود. کوچکتر خواهد بود، اما بهتر است.

در همین حال، ماسک اشاره کرده است که یک معامله در حال انجام است و روز چهارشنبه به دفتر مرکزی این شرکت در سانفرانسیسکو رسید. سینی سینک بلبرینگ، نمایه توییتر خود را به “Chief Twit” تغییر داد و در توییتی نوشت: “Enter Twitter HQ – let it sink in!”

یک شبه، بورس نیویورک به سرمایه گذاران اطلاع داد که به دلیل خرید احتمالی شرکت تحت رهبری ماسک، معاملات سهام توییتر را تا روز جمعه متوقف می کند.

آلن شرتر در این گزارش مشارکت داشت.