ایران ۳ – مصر ۱; صعود مردان آتای به مرحله دوم


والیبال

دیدارنیوز: تیم والیبال ایران در دومین دیدار خود در مسابقات قهرمانی مردان جهان مقابل مصر نماینده قاره آفریقا شکست خورد و با دو برد و پنج امتیاز در رده دوم جدول گروه F باقی ماند تا صعود خود به این مقام را قطعی کند. از ۱۶.

به گزارش سایت فدراسیون والیبال، چهارمین روز از مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان امروز (دوشنبه ۷ شهریور) با برگزاری شش دیدار در دو کشور لهستان و اسلوونی پیگیری می شود.

تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در گروه F این رقابت ها و در چهارمین دیدار امروز در ورزشگاه استوگتس آرنا شهر لیوبلیانا پایتخت اسلوونی به مصاف مصر رفت و با نتیجه ۳ بر یک این تیم را شکست داد.

تیم ایران در گروه سوم ۲۵ بر ۲۲ مغلوب حریف شد اما در گروه های اول، دوم و چهارم نمایندگان سرزمین فراعنه را با نتایج ۲۵ بر ۱۴، ۲۵ بر ۱۹، ۲۶- شکست داد. ۲۴ امتیاز. به ترتیب برای دو برد و پنج امتیاز در جدول رده بندی در رده دوم گروه خود باقی ماندند و صعودشان به مرحله بعدی مسابقات قطعی شد.

والیبال

بهروز آتای مربی تیم ملی ایران در ابتدای این دیدار از ترکیب محمد طاهر وادی، امین اسماعیل نژاد، میلاد آبادی پور، مرتضی شریفی، امیرحسین توخت، علی اصغر مقدر و محمدرضا حضرت پور استفاده کرد.

حسن ابراهیم کامل مربی تیم ملی والیبال مصر نیز در ابتدای این دیدار از ترکیب حسام عبدالله، ردا هیکل، محمد مسعود، عربستان عبدالرحمن، محمد مصطفی، احمد شفیق و محمد حسن بهره برد.

تیم والیبال ایران در گروه اول این دیدار ۲۵ بر ۱۴ پیروز شد و این با برتری شاگردان آتای در دفاع و سرویس همراه بود. در این گروه تیم مصر عملکردی مشابه ایران در حمله ارائه کرد و دو تیم ۱۲ امتیازی شدند اما در این گروه والیبالیست های ایران چهار امتیاز دفاع، سه امتیاز سرویس و ۶ امتیاز از اشتباهات تیم را به دست آوردند. بازیکنان مصر، در حالی که مصر یک امتیاز دفاع و یک امتیاز اشتباه بازیکنان گرفت.

امتیاز اول گروه دوم نیز به ایران رسید و در این گروه رقابت دو تیم به ۱۶ امتیاز افزایش یافت و نماینده قاره آفریقا در چند امتیاز از ایران پیش افتاد. این گروه در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به سود ایران به پایان رسید تا تیم کشورمان با نتیجه ۲ بر صفر حریف را شکست دهد. در این گروه آمار حملات ایران نسبت به حریف بهتر شد و ملی پوشان با کسب ۱۵ امتیاز، تیم کشورمان را در همه عوامل بهتر از مصر کرد.

در ابتدای گروه سوم، تیم مصر سه امتیاز متوالی را به دست آورد و بازیکنان ایران در این گروه با اشتباهات فراوان مسابقه را دنبال کردند و مصری ها نیز از موقعیت های خود به بهترین نحو استفاده کردند. در این گروه آتای جواد کریمی و صابر کاظمی را نیز به میدان آورد اما در نهایت تیم ایران نتیجه این گروه را با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به حریف واگذار کرد تا نتیجه گروه ۲ – شود. ۱.

رقابت ایران و مصر در گروه D نیز نزدیک بود اما ملی پوشان کشورمان در این گروه یک بازی منطقی و بدون استرس انجام دادند و با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ مصر را از پیش رو برداشتند و در نهایت این دیدار را با نتیجه ۳ پیروز شدند: ۱ برای حضور در میدان و صعودش به مرحله یک هشتم نهایی از مسابقات قطعی خواهد شد. مهدی جلوح در گروه چهارم تیم ملی ایران وارد زمین شد.

ورا ماچان والتر هوگو از پرو و ​​هکتور اورتیز از پورتوریکو داوران اول و دوم این دیدار بودند.

دیدار ایران و مصر یازدهمین دیدار تاریخ والیبال دو کشور بود که هفتمین پیروزی ایران را به دست آورد و مصر در چهار مسابقه پیروز شد. ایران و مصر نیز دو بار در مسابقات قهرمانی مردان جهان به مصاف یکدیگر رفتند که در سال ۲۰۱۰ ایران با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب این تیم شد و در سال ۲۰۲۲ با نتیجه ۳ بر صفر پیروز شد تا شکست در آن دوره را جبران کند.

پیش از این دیدار تیم ملی والیبال ایران با ۲۸۴ امتیاز در رده هفتم رده بندی فیفا و مصر با ۱۵۸ امتیاز در رده نوزدهم قرار گرفتند و به نظر نمی رسد پیروزی ایران تغییری در جایگاهش ایجاد کند.

در دیگر دیدار گروه ایران (F)، تیم هلند با سه گل آرژانتین را شکست داد که دیدار روز چهارشنبه نهم شهریور ماه بین ایران و هلند در راس این گروه قرار گرفت.

در همین دیدار که از گروه A به میزبانی لهستان برگزار شد، تیم ملی صربستان با نتیجه ۳ بر صفر پورتوریکو را با امتیازهای ۲۶ بر ۲۴، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۱۶ شکست داد.

تیم ملی والیبال ایران در سومین دیدار خود در این رقابت ها از ساعت ۲۰ چهارشنبه ۱۸ شهریور به وقت تهران به مصاف تیم ملی مردان هلند نماینده سرزمین نیلوفر می رود.