ایران ۱ – هلند ۳; ما نبرد برای برتری را باختیم!


ایران 1 - هلند 3;  ما نبرد برای برتری را باختیم!

دیدارنیوزتیم ملی والیبال ایران در سومین دیدار خود در مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی مردان جهان مقابل هلند شکست خورد و با دو برد به عنوان تیم دوم به مرحله حذفی این مسابقات راه یافت.

و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی جهان ۲۰۲۲ که از روز جمعه ۱۳ شهریورماه با حضور ۲۴ تیم در شش گروه در دو کشور لهستان و اسلوونی از امروز (چهارشنبه) آغاز شد. . ۹ سپتامبر) شش مسابقه در پایان آن برگزار خواهد شد.

در سومین دیدار آخرین روز از مرحله مقدماتی، تیم های ایران و هلند از گروه F به مصاف هم رفتند که شاگردان بهروز آتای در نتیجه این دیدار مقابل حریف قدرتمند خود با نسبت ۳ بر ۱ شکست خوردند.

ملی پوشان کشورمان در ست دوم این دیدار ۲۵ بر ۲۱ هلند را شکست دادند اما در گروه های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۱۸ مغلوب حریف خود شدند. .

بهروز آتای مربی تیم ملی ایران در ابتدای این دیدار از ترکیب محمد طاهر وادی، امین اسماعیل نژاد، میلاد آبادی پور، مرتضی شریفی، امیرحسین توخت، علی اصغر مقدر و محمدرضا حضرت پور استفاده کرد.

روبرتو پیاتزا مربی هلندی والیبال نیز در ابتدای این دیدار از ویزل کامنک، نامیر عبدالعزیز، میچل پارکینسون، فابیان بلک، تس تیرهورست، جونیور توینسترا و رابرت آندرینگا استفاده کرد.

ایران 1 - هلند 3;  ما نبرد برای برتری را باختیم!

اولین امتیاز این دیدار برای تیم ایران به دست آمد اما پنج امتیاز متوالی برای هلند با سرویس های قوی نمر عبدالعزیز برای این تیم به دست آمد و آتای برای تقویت پذیرش ایران مجبور به آوردن شهروز همایون مانیش شد و بعد. آگوست به خدمت این بازیکن هلندی رفت

خدمات قدرتمند و هدفمند طرف هلندی نقطه قوت این گروه بود و ایران با مشکل جدی مواجه شد. امیرحسین اسفندیار نیز با نتیجه ۱۴ بر ۹ به سود هلند به میدان آمد. در امتیاز ۱۵:۱۱ به سود هلند، سرویس دوباره به تایگر رسید و دو امتیاز متوالی گرفت تا اینکه آتای به بهانه تایید تصویری به بازیکنان استراحت داد و سرویس بعدی این بازیکن فرود آمد. شبکه او و در حوزه هلندی.

محمد طاهر وادی با نتیجه ۲۱ بر ۱۴ برای تیم ملی ایران خدمت کرد و تیم ایران چهار امتیاز متوالی را کسب کرد. در نهایت این گروه ۲۵ بر ۲۲ به سود هلند به پایان رسید.

در گروه دوم امتیاز اول به تیم ملی ایران رسید اما هلندی ها کم کم به سود خود امتیاز گرفتند تا با هفت بر چهار امتیاز ایران را از آن خود کنند. تیم ایران با ۹ امتیاز برابر هلند قرار گرفت و تیم دفاع توخت نهمین امتیاز را کسب کرد. رقابت دو تیم بسیار نزدیک بود تا اینکه نتیجه ۱۶ بر ۱۴ به سود ایران شد و سرمربی هلند درخواست وقت استراحت کرد. در امتیاز ۲۲ بر ۱۹ به سود ایران، صابر کاظمی نیز وارد دیدار شد و این ست در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به سود ایران به پایان رسید تا دو تیم در شمارش گروهی برابر شوند.

گروه سوم با امتیاز سرویس عبدالعزیز برای هلند آغاز شد و دو تیم در دور سوم به تساوی رسیدند. آتای با نتیجه ۱۰ بر ۷ به سود هلند درخواست تایم اوت کرد تا اختلاف امتیاز دو تیم بیشتر نشود و در ادامه تیم ایران دو امتیاز متوالی به دست آورد. با نتیجه ۱۸ بر ۱۶ به سود هلند، پیاتزا تایم اوت گرفت و عطایی با دو امتیاز گرفتن هلندی ها درخواست تایم اوت کرد. این ست در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود هلند به پایان رسید تا این تیم با نتیجه ۲ بر یک از ایران پیش بیفتد.

تیم ملی والیبال ایران در گروه D با وجود داشتن چندین امتیاز از حریف با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ شکست خورد تا با نتیجه ۳ بر یک مغلوب هلند شد و با دو برد و پنج به عنوان تیم دوم جدول راهی مرحله یک هشتم نهایی شد. نکته ها.

احمدی حامد محمد روسی از امارات متحده عربی و گروتودروس اپامنوداس از آلمان داوران اول و دوم این مسابقات بودند.

دیدار ایران و هلند سومین دیدار والیبال دو کشور بود که دو برد و یک باخت برای نماینده لیلی لند به همراه داشت. آخرین دیدار هلند و ایران در هفته اول لیگ ملت های ۲۰۲۲ بود که شاگردان آتای در برزیل با نتیجه ۳ بر صفر این تیم را شکست دادند.

پیش از آغاز این دیدار تیم والیبال ایران با ۲۸۵ امتیاز در رده هفتم جهان قرار گرفت و تیم هلند با ۲۳۲ امتیاز در رده سیزدهم قرار گرفت.

در دیگر بازی گروه ایران، آرژانتین با نتیجه ۳ بر ۲ مصر را شکست داد و با یک برد و چهار امتیاز در رده سوم جدول قرار گرفت.

در همین دیدار که از گروه A به میزبانی لهستان برگزار شد، تیم صربستان با نتیجه ۳ بر صفر تونس را با امتیازهای ۲۹ بر ۲۷، ۲۵ بر ۱۵ و ۲۵ بر ۱۷ شکست داد.