ایرانسل. هنوز سطح اول مصرف داده – wsnlab


ایلنا نوشت: بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ایرانسل رتبه نخست مصرف دیتا را در بین اپراتورهای تلفن همراه دارد.

آمار فصلی که گزارش رسمی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از وضعیت شبکه های ثابت و سیار، شبکه های پهن باند ثابت و سیار، شاخص های کیفی شبکه، خدمات پستی و خدمات پخش در کشور است و هر سه ماه یکبار منتشر می شود. عدد ۴۱ آن مربوط به آمار سه ماهه اول ۱۴۰۱ در جدولی با عنوان مصرف اینترنت اپراتورهای تلفن همراه، آمار مصرف دیتا در شبکه سه اپراتور مخابراتی کشور است.

بر اساس این گزارش، ایرانسل به عنوان یک اپراتور جوان و رو به رشد، اگرچه از نظر تعداد مشترکین فعال، در حال حاضر سهم بازار کمتری نسبت به اپراتور قدیمی دارد. اما با مصرف ۱۵۷۶۵۷۴۹۳۴ ترابایت داده در شبکه خود توانست جایگاه اول را نسبت به سایر اپراتورها حفظ کند.

اگرچه ایرانسل در سال‌های اخیر عنوان «بزرگ‌ترین اپراتور داده ایران» را به خود اختصاص داده است، اما تمرکز اصلی آن بر تأمین زیرساخت‌های دیجیتال برای پشتیبانی از اکوسیستم فناوری اطلاعات و کمک به رشد دانش است. کسب و کار مردمی و توسعه اقتصاد دیجیتال اما از نظر مصرف دیتا در شبکه خود با توجه به حضور درصد بالایی از جوانان و علاقمندان به دنیای دیجیتال توانسته جایگاه اول را در بین مشترکین خود حفظ کند. . در مصرف داده و هنوز هم رتبه اول را به خود اختصاص داده است. .

در این جدول Hmol اول و رایتل به ترتیب با ۱۵۷,۱۷۲۵,۸۶۷ و ۱۳۶,۹۸۵,۸۲۸ ترابایت داده در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

همچنین در بخشی دیگر از این گزارش، تعداد سیم‌کارت‌های ارائه‌دهنده خدمات در سرویس‌های ماشین به ماشین (M2M) و اینترنت اشیا (IoT) تایید شده است و در این بخش تورنت ایران با یک میلیون و ۶۷۰ هزار و ۱۵۵ مشترک رتبه اول را دارد. پس از آن Hamavel Awl و Raitel با ۱,۲۱۷,۳۱۹,۱۱,۹۸۷ مشترک قرار دارند.