ایالات متحده بیست و یکمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر را جشن می گیرد – اخبار Raft25


بیست و یک سال پس از مرگبارترین حمله تروریستی در خاک آمریکا، آمریکایی ها روز یکشنبه ۱۱ سپتامبر را با ادای احترام و التماس یاد کردند که «هرگز فراموش نخواهند کرد».

بونیتا مینتس در مراسم افتتاحیه شروع به خواندن اسامی قربانیان کرد و گردنبندی با عکس خواهر کشته شده اش شووین مینتس، مهاجر ۲۵ ساله از گویان که برای یک شرکت مالی کار می کند، به گردن داشت.

۲۱ سال گذشته، اما برای ما ۲۱ سال نیست. آخوندک گفت: انگار دیروز است. جراح هنوز تازه است.

او افزود: “مهم نیست چند سال گذشته باشد، هیچ کس نمی تواند واقعاً بفهمد که در آن روز چه اتفاقی افتاده است.”

بستگان قربانیان و مقامات عالی رتبه نیز در دو محل حمله دیگر، پنتاگون و میدان پنسیلوانیا تجمع کردند.

با گذشت بیش از دو دهه، ۱۱ سپتامبر هنوز اذهان حملات هواپیماهای ربوده شده را که نزدیک به ۳۰۰۰ نفر را کشتند، سیاست امنیت ملی را تغییر داد و به “جنگ علیه تروریسم” آمریکا در سراسر جهان دامن زد. جشن های یکشنبه، پس از سالگرد تاریخی سال گذشته، یک ماه پس از حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا برگزار می شود. شخصیت اصلی «القاعده» را بکشید. ایمن الظواهری، که به طراحی حملات ۱۱ سپتامبر کمک کرد.

حملات ایالات متحده - 11 سپتامبر - سالگرد
اعضای سازمان آتش نشانی شهر نیویورک پرچم آمریکا را به یاد حادثه ۱۱ سپتامبر در نیویورک در ۱۱ سپتامبر ۲۰۲۲، در بیست و یکمین سالگرد حملات به پنتاگون و شانکسویل، پنسیلوانیا برافراشتند.

یوکی ایوامورا/ خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

وقتی اسامه بن لادن در حمله سال ۲۰۱۱ به ایالات متحده کشته شد، پیر رولدان که پسر عموی خود کارلوس لیلو را که یک امدادگر بود از دست داد، گفت: “ما عدالت را اجرا کردیم.”

رولدان گفت: «اکنون که الظواهری رفته است، حداقل ما به دنبال این عدالت هستیم.

حملات ۱۱ سپتامبر حس غرور ملی و اتحاد را در بسیاری القا کرد، در حالی که مسلمانان آمریکایی را در معرض سال ها سوء ظن و تعصب قرار داد و به بحث در مورد تعادل بین امنیت و آزادی های مدنی دامن زد. پیامدهای ۱۱ سپتامبر در زندگی عمومی و سیاسی آمریکا تا به امروز به شیوه‌های ظریف و آشکار بازتاب می‌یابد.

اما مانند برخی از بستگان سایر قربانیان، جی سالومون می‌ترسد که آگاهی آمریکایی‌ها از ۱۱ سپتامبر از بین برود.

در آن روز این یک اقدام تروریستی علیه کشور ما بود. و در تئوری، همه باید به خاطر داشته باشند که، می دانید، اقدامات احتیاطی را انجام دهید و مراقب باشید.

برادرزاده جیمی ریچس آتش نشان، که تعداد فزاینده ای از نام ها را در سطح صفر دوست دارد، حتی زمانی که بستگانش فوت کردند، به دنیا نیامد. اما پسر به احترام او روی سکو رفت.

“تو همیشه در قلب من هستی. می دانم که مرا تماشا می کنی.” وی پس از خواندن اسامی تعدادی از قربانیان گفت.

بیش از ۷۰ کارمند Sekou Siby در رستوران ویندوز در رستوران جهانی در بالای برج شمالی مرکز خرید کشته شدند. قرار است سیپی همان روز صبح سر کار باشد تا اینکه آشپز دیگری از او بخواهد شیفت خود را عوض کند.

مهاجر ساحل عاج تلاش کرد تا این وحشت را در کشوری که در جستجوی زندگی بهتر به آن آمده بود، درک کند. و پیدا کردن دوستانی مانند کسانی که در Windows on the World داشت سخت بود. او آموخته است که وقتی “کنترلی بر اتفاقاتی که برای آنها می افتد” نداری، ارتباط با مردم آزاردهنده است.

سبی پیش از این سالگرد گفت: “هر ۱۱ سپتامبر یادآور چیزهایی است که از دست داده ام و نمی توانم برگردم.” او اکنون رئیس و مدیر عامل ROC United است، یک گروه مدافع کارگران رستوران که از مرکز امداد رسانی پس از ۱۱ سپتامبر رشد کرده است.

روز یکشنبه، رئیس جمهور بایدن تاج گلی در پنتاگون گذاشت و به کشته شدگان این حملات ادای احترام کرد و گفت که زمان «یک عمر است و اصلاً زمانی وجود ندارد».

“این وحشت درخشان صبح آبی ما را تحت تاثیر قرار داد. هوا پر از دود شد، سپس آژیرها و داستان ها، و داستان های کسانی که از دست داده بودیم، و داستان های قهرمانی شگفت انگیز از آن روز وحشتناک. خود تاریخ آمریکا در آن روز تغییر کرد.” . اما آنچه را که ما تغییر نخواهیم داد، و نمی توانیم و هرگز تغییر نخواهیم داد، شخصیت این ملت است که تروریست ها تصور می کردند ممکن است آن را تحقیر کنند.»

رئیس جمهور از غیرنظامیان و پرسنل نظامی که به سرعت به حمله پنتاگون پاسخ دادند و آمریکایی هایی که پس از ۱۱ سپتامبر به نیروهای مسلح پیوستند، تشکر کرد و اعلام کرد: “ما به شما مدیونیم.”

وی گفت: آنچه در ۲۱ سال گذشته تغییر کرده است، عزم تزلزل ناپذیر مردم آمریکا برای دفاع از خود در برابر کسانی است که به دنبال آسیب رساندن به ما هستند و عدالت را برای کسانی که مسئول حملات به مردم ما هستند، به اجرا درآورند.

آقای بایدن همچنین درباره اهمیت دموکراسی آمریکا صحبت کرد و گفت که مردم آمریکا وظیفه دارند از آن محافظت و دفاع کنند. رئیس دارد صدای زنگ در مورد آنچه که آن را نوعی نقض دموکراسی با امتناع حزب جمهوری خواه از به رسمیت شناختن نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ می داند.

او گفت: «دموکراسی آمریکایی به عادات قلبی، به «ما مردم» بستگی دارد.» این کافی نیست که سالی یک بار یا هرازگاهی برای دموکراسی بایستیم. این کاری است که ما باید هر روز انجام دهیم. پس نه تنها روز ذکر، بلکه روز تجدید و عزم همگان است. آمریکا و تعهد ما به این کشور، به اصول موجود در آن، به دموکراسی ما.»

بانوی اول جیل بایدن همچنین قرار بود در شانکسویل، پنسیلوانیا سخنرانی کند، جایی که یکی از هواپیماهای ربوده شده پس از تلاش مسافران و خدمه برای حمله به کابین خلبان هنگام حرکت هواپیماربایان به سمت واشنگتن سقوط کرد. توطئه گران القاعده هواپیماها را برای استفاده به عنوان موشک های مسافربری تصرف کرده بودند.

معاون رئیس جمهور کامالا هریس و همسرش داگ ایمهوف به جشن بپیوندید اما در یادبود ملی ۱۱ سپتامبر در نیویورک، طبق سنت، سیاستمداران صحبت نمی کنند. تمرکز این مراسم بر روی بستگان قربانیان است که با صدای بلند اسامی کشته شدگان را قرائت می کنند.

نیکیتا شاه با پیراهنی با یادبود سالانه – “فراموش نکن” – و نام پدر مقتولش جیش شاه به آنجا رفت.

شاه گفت که خانواده بعداً به هیوستون نقل مکان کردند، اما اغلب در این سالگرد به نیویورک بازمی‌گردند تا در کنار افرادی باشند که پس از ۱۱ سپتامبر از همان نوع غم و اندوه و احساسات مشابه گذشتند. او ۱۰ ساله بود که پدرش را به قتل رساندند.

خوانندگان اغلب نظرات شخصی خود را اضافه می کنند که منعکس کننده ترکیبی از احساسات آمریکایی در مورد ۱۱ سپتامبر است: غم و اندوه، خشم، انعطاف پذیری، قدردانی از اولین پاسخ دهندگان و ارتش، توسل به میهن پرستی، امید به صلح، و شایعات گاه به گاه سیاسی. حساب تصادفی و دردناک فارغ التحصیلی. عروسی ها، تولدها و زندگی روزمره قربانیان.

برخی از نزدیکان نیز از این که ملت تا حدودی پس از این حملات متحد شده اند، از آن زمان متفرق شده اند ابراز تاسف می کنند. به عنوان مجری قانون و آژانس های اطلاعاتی فدرال، که پس از ۱۱ سپتامبر دوباره پیکربندی شدند تا بر تروریسم بین المللی تمرکز کنند، اکنون تهدید افراط گرایی خشونت آمیز داخلی را ضروری می دانند.

اندرو کولابلا که پسر عموی او، جان دی جیووانی، در سال ۱۹۹۳ درگذشت، گفت: “یک تراژدی لازم بود تا ما را متحد کند. نباید یک تراژدی دیگر طول بکشد تا ما را به هم برگرداند.”

علاوه بر مکان‌های حملات، سایر جوامع در سراسر کشور این روز را با شمع‌افشانی، خدمات بین‌ادیانی و دیگر یادبودها جشن گرفتند. برخی از آمریکایی ها به پروژه های داوطلبانه پیوسته اند که در فدرال به عنوان روز ملی، روز ملی خدمات و یادبود شناخته می شود.