ایالات متحده: اقدامات کره شمالی احتمالا تا چند ماه ادامه خواهد داشت


ایالات متحده: اقدامات کره شمالی احتمالا برای چندین ماه ادامه خواهد داشت

MeetNewsمشاور امنیت ملی آمریکا گفت کره شمالی در حال حاضر در حال گذراندن یک “چرخه تحریکات” است که ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا گفت که کره شمالی به توسعه برنامه های هسته ای و موشکی خود ادامه خواهد داد، اما توانایی موشک های این کشور برای رسیدن به سرزمین اصلی آمریکا همچنان در هاله ای از ابهام است.

سالیوان گفت که این کشور چند هفته پیش یک ICBM را راه اندازی کرد که از سال ۲۰۱۷ بی سابقه بود. بنابراین می توانم بگویم بله، آنها در همان سبک انگیزه و آزمایش هستند.

او گفت: فکر می‌کنم در هفته‌ها و ماه‌های آینده، بیشتر درباره تلاش‌های کره شمالی برای توسعه برنامه‌های هسته‌ای و موشکی‌اش خواهید شنید.

پیونگ یانگ در سال جاری ۱۲ پرتاب آزمایشی انجام داده است که یکی از آنها در ۲۴ مارس یک موشک بالستیک قاره پیماست.

مقامات کره جنوبی همچنین اشاره کرده اند که کره شمالی در حال بازسازی تونل های زیرزمینی در سایت آزمایش هسته ای خود است که ظاهراً از سال ۲۰۱۸ استفاده نشده است. این می تواند نشان دهنده آماده شدن شرایط برای آزمایش های هسته ای باشد.

سالیوان در پاسخ به این سوال که آیا کره شمالی موشک اتمی برای رسیدن به خاک آمریکا خواهد داشت، گفت: “بدیهی است که آنها سلاح هسته ای دارند، (اما) آنها می توانند یک موشک زمین به هوا با کلاهک هسته ای بسازند، آن را پرتاب کنند و در نهایت “پرتاب کنند”. آن را.» به هدف در قاره آمریکا بزند. این هنوز ثابت نشده است.

این مقام کاخ سفید همچنین گفت که ایالات متحده در حال همکاری نزدیک با چین، کره جنوبی و ژاپن در مورد کره شمالی است.

اظهارات سالیوان اندکی پس از تولد ۱۱۰ سالگی کیم ایل سونگ، بنیانگذار کره شمالی، بدون بررسی منظم بیان شد. این مهم است زیرا آزمایش‌های تسلیحاتی بزرگ کره شمالی در گذشته اغلب با تعطیلات بزرگ در این کشور همزمان بود.