اوباما: پوتین همیشه در خطر بود. او بی رحم است


اوباما: پوتین همیشه در خطر بود.  او بی رحم است

دیدارنیوز: رئیس جمهور سابق ایالات متحده ادعا کرد که “خطر مرتبط با ولادیمیر پوتین همیشه وجود دارد”، اگرچه او یک بار تهدید مسکو را در جریان مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری ۲۰۱۲ رد کرد.

باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه اختصاصی با برنامه «امروز» بی بی سی که قرار است روز چهارشنبه به طور کامل پخش شود، گفت: «پوتین همیشه با مردم خود و همچنین با دیگران سختگیر بوده است». او همیشه فردی بود که درگیر یک حس تحریف شده از نژاد و ناسیونالیسم بود.

اوباما گفت: “من فکر می کنم که این همیشه بخشی از پوتین بوده است.” چیزی که ما با تهاجم به اوکراین دیدیم این است که غیرقابل پیش بینی است و احتمالاً هشت یا ۱۰ سال پیش آن را پیش بینی نکرده بودید، اما می دانید، همیشه این خطر وجود داشته است.

با این حال، در جریان مناظره انتخاباتی سال ۲۰۱۲ با میت رامنی، نامزد جمهوری خواه، اوباما صحبت در مورد تهدید روسیه را رد کرد. اوباما در آن زمان به رامنی گفت: “چند ماه پیش، وقتی از من در مورد بزرگترین تهدید ژئوپلیتیکی برای ایالات متحده پرسیدند، گفتم روسیه، نه القاعده. گفتم روسیه. جنگ سرد بیش از ۲۰ سال پیش بود.” ..”

پوتین که حدود هفت هفته پیش به اوکراین حمله کرد، کریمه را در سال ۲۰۱۴ در دوران ریاست جمهوری اوباما ضمیمه کرد.

در مصاحبه ای با بی بی سی، از اوباما پرسیده شد که آیا می خواهد کاری در مورد کریمه انجام دهد یا خیر.

اوباما گفت: «وضعیت در هر یک از این موقعیت‌ها متفاوت است، اما من فکر می‌کنم آنچه که ما دائماً می‌بینیم، یادآوری می‌کند که دموکراسی خود را بدیهی ندانیم، و اینکه چرا ایستادگی برای ما بسیار مهم است.» یکی کاری را که قرار است انجام دهد انجام می دهد.