انفجار پل کریمه روسیه مسیر تدارکاتی مسکو را تهدید می کند – POLITICO – DL-IT


برای گوش دادن به این مقاله روی پخش کلیک کنید

کیف – پل کرچ در کریمه بامداد روز شنبه در اثر انفجاری جزئی تخریب شد و ضربه ای راهبردی و نمادین به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و کمپین او علیه اوکراین وارد کرد.

آسیب به پل، که با ادامه پیشروی اوکراین برای بازپس گیری مناطق تصرف شده توسط نیروهای روسی وارد می شود، مسیر حیاتی تجهیزات نظامی روسیه برای پشتیبانی از نیروهای خود در جنوب اوکراین را تهدید می کند.

سرگئی آکسیونوف، رئیس اداره کریمه روسیه، گفت که دو بخش از بخش جاده این پل در نتیجه یک “تصادف” فروریخته است. مخازن سوخت نیز آتش گرفت. آکسیونوف در پستی در شبکه های اجتماعی گفت.

به گزارش رسانه های روسی، کمیته ملی ضد تروریسم روسیه اعلام کرد که یک کامیون در این پل منفجر شده است. وی گفت که در نتیجه این انفجار دو منطقه “ریزش جزئی” رخ داده است. بر اساس گزارش رسانه ها، کمیته تحقیقات روسیه اعلام کرد که در این انفجار سه نفر کشته شدند.

بر اساس فیلم ها و عکس های منتشر شده توسط شاهدان عینی صبح شنبه، چندین مخزن سوخت در سمت راه آهن پل آتش گرفت، در حالی که حداقل یک جاده تا حدی به آب های تنگه کرچ که دریای سیاه را به هم متصل می کند، ریخته شده است. . و دریای آزوف

گزارش ها حاکی از آن است که مقامات روسی گفته اند که بخشی از جاده از پل در اواخر بعد از ظهر روز شنبه بازگشایی شد و وزارت حمل و نقل انتظار دارد تردد ریلی در اواخر روز از سر گرفته شود.

به گزارش رسانه های روسی، ولادیمیر کنستانتینوف، رئیس پارلمان منطقه ای روسیه در کریمه، “خرابکاران اوکراینی” را مسئول تخریب این پل دانست.

کیف مسئولیت آسیب رساندن به پل را بر عهده نگرفت، اما مقامات اوکراینی این انفجار را در شبکه های اجتماعی جشن گرفتند. وزارت دفاع اوکراین با اشاره به غرق شدن یک کشتی روسی در نزدیکی کیف در اوایل سال جاری در توییتر خود نوشت: “مسافر موشک هدایت شونده مسکو و پل کرچ – دو نماد بدنام قدرت روسیه در کریمه اوکراین – ناپدید شدند.

پوتین شخصاً پل ۱۹ کیلومتری کرچ را که کریمه را به سرزمین اصلی روسیه متصل می کند، در سال ۲۰۱۸ پس از اینکه مسکو شبه جزیره را از اوکراین در سال ۲۰۱۴ تصرف کرد، افتتاح کرد. کیف و حامیان غربی آن از ساخت این پل انتقاد کرده اند. به عنوان غیر قانونی در آن زمان

از زمان شروع جنگ کرملین علیه اوکراین در اواخر فوریه، این پل برای انتقال پرسنل، سلاح و سوخت برای واحدهای روسی که با نیروهای اوکراینی در جنوب اوکراین می جنگند، حیاتی بوده است.

رسانه های روسی به نقل از دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفتند که پوتین روز شنبه به کمیسیون دولتی دستور داد تا درباره “وضعیت فوق العاده استثنایی در پل کریمه” تحقیق کند و مقامات به محل حادثه اعزام شدند.

به گفته آکسیونوف، خدمات کشتی از روز شنبه در محل پل آسیب دیده از سر گرفته می شود.

در چند ماه گذشته، مقامات اوکراینی بارها از برنامه های کیف برای هدف قرار دادن پل کریمه خبر داده اند. در ماه آوریل، الکسی دانیلوف، دبیر شورای امنیت ملی و دفاع، در یک مصاحبه رادیویی گفت که اگر فرصت داده شود، کیف “مطمئنا” شکست خواهد خورد. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، اظهارات دانیلوف را “اطلاعاتی در مورد یک حمله تروریستی احتمالی” توصیف کرد.

پس از ریزش جزئی پل کرچ در صبح روز شنبه، میخائیلو پودولاک، مشاور دفتر رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی در مصاحبه ای گفت: دارم توییت می کنم همه چیز غیرقانونی باید نابود شود، هر آنچه به سرقت رفته باید به اوکراین بازگردانده شود و هر چیزی که توسط روسیه اشغال شده است باید اخراج شود.

زلنسکی شامگاه جمعه در یک سخنرانی گفت که اوکراین مناطق بیشتری را از اشغال روسیه تصرف کرده است. زلنسکی گفت: «تنها این هفته سربازان ما ۷۷۶ کیلومتر مربع از خاک شرق کشورمان و ۲۹ شهر را آزاد کردند.»