امتیاز را پیش بینی کنید، فناوری CreditMiner به عوامل کمک می کند تا با تقلب مبارزه کنند


فرانک مک کنا، استراتژیست ارشد کلاهبرداری در Point Prediction، در سپتامبر گفت اخبار خودرو تقریباً هر عاملی که شرکتشان با آنها صحبت کرده بود، تقلب بیشتری را گزارش کردند.

او گفت: “آنها به ما گفتند که میزان تقلب آنها کمی افزایش یافته است.”

او گفت خرده فروشانی که پیش از این هرگز شاهد تقلب نبوده‌اند، گزارش‌های زیادی می‌دهند – و این حوادث اغلب منجر به این می‌شود که وام‌دهندگان به طور غیرمستقیم نمایندگان را مجبور به پس گرفتن وام می‌کنند. او گفت که بازخرید وام می تواند ده ها هزار دلار را به دلال بازگرداند، ضرری که برای جبران آن مستلزم فروش چندین خودرو است.

مک کنا می گوید: «این کارگزاران اکنون بیشترین ضربه را خورده اند. آنها به دنبال راه هایی برای متوقف کردن آن هستند.

مک کنا گفت که این بازپرداخت ها زمانی آغاز می شود که وام دهندگان سرقت هویت را کشف کنند که به گفته او پیچیده تر می شود. او گفت که کلاهبرداران “شناسنامه های جعلی واقعا خوب” دارند و “همه چیز را در مورد مشتری می دانند.”

مک کنا گفت که این دانش به حدی رسیده است که کلاهبرداران می توانند به سؤالات تأیید صحت پاسخ دهند، مانند محل زندگی قربانی در یک سال معین و آخرین وام دهنده خودرو. او گفت که کلاهبرداران این اطلاعات را از منابعی مانند Credit Karma دریافت خواهند کرد.

یکی دیگر از روند رو به رشد در کلاهبرداری وام خودرو شامل کلاهبرداران ایجاد هویت جعلی به جای سرقت هویت موجود است، جرمی که به عنوان کلاهبرداری فانتوم شناخته می شود.

Satian Merchant، معاون ارشد TransUnion در بیانیه ای گفت: «کلاهبرداران قلابی شبیه افراد واقعی با امتیازهای اعتباری بالا و مشاغل ثابت هستند، که شناسایی آنها را برای کارمندان آژانس بسیار دشوار می کند.

مرچنت در ژانویه گفت که نرخ کلی تقلب در وام خودرو در مقایسه با سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است.

او در بیانیه‌ای گفت: «نرخ کلی کلاهبرداری وام خودرو سریع‌تر از هر بخش مالی دیگری رشد کرده است، زیرا ما از این همه‌گیری بهبود می‌یابیم.»

مشکل دیگر چیزی است که Point Prediction آن را “کلاهبرداری خودکار” می نامد، که در آن مصرف کنندگانی که به حمل و نقل نیاز دارند در مورد درآمد یا شغل خود دروغ می گویند تا واجد شرایط دریافت وام خودرو باشند. به گفته این شرکت، چنین دروغ هایی می تواند در موارد «کلاهبرداری سود» نیز رخ دهد.