الکنانی به اظهارات وزیر خارجه انگلیس پاسخ داد


کنعانی:

دیدارنیوز: ناصر کنعانی اظهارات توهم آمیز و مداخله جویانه وزیر امور خارجه انگلیس در خصوص تحولات داخلی ایران، حقوق ایران در بهره برداری صلح آمیز از انرژی هسته ای و نقش منطقه ای جمهوری اسلامی ایران را به شدت محکوم و رد کرد.

سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه تصریح کرد: این اظهارات بی اساس بخشی از کارزار سیاسی خصمانه ای است که این کشور و برخی کشورهای اروپایی دیگر علیه جمهوری اسلامی ایران به راه انداخته اند.

الکنانی افزود: انگلیس و برخی کشورهای اروپایی که باید پاسخگوی اقدامات ضد بشری خود علیه ملت ایران باشند و در مجامع بین المللی پاسخگو باشند، بی شک فاقد هرگونه اقتدار اخلاقی برای طرح ادعای حقوق بشر و اتهامات علیه جمهوری اسلامی هستند. ایران. .

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: لندن به جای اتهامات بی اساس مکرر درباره نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه، از تفرقه افکنی میان کشورهای منطقه و جنایت علیه بشریت با فروش میلیاردها سلاح مرگبار خودداری کند. به برخی از مشتریان منطقه ای.” صلح و ثبات منطقه ای را حذف کرده و به کشورهای منطقه بسپارید.

الکنانی همچنین تاکید کرد: برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران همواره کاملا شفاف و صلح آمیز بوده است، بنابراین انگلیس که به دلیل همکاری با آمریکا در زمره ناقضان برنامه جامع اقدام مشترک است، در موقعیتی قرار ندارد. برای زیر سوال بردن ماهیت آن برنامه هسته ای ایران با اتهامات بی اساس

سخنگوی سازمان دیپلماسی بار دیگر ادعای بی‌اساس لندن در خصوص ارتباط پهپادهای ایرانی با جنگ اوکراین را تکذیب کرد و افزود: این طرف‌های غربی هستند که در بحبوحه این بحران با ارسال سلاح‌های عظیم مدام فضای سیاسی ایجاد می‌کنند. و حل مسالمت آمیز مناقشه.

الکنانی در پایان تاکید کرد: به حاکمان لندن توصیه می کنیم به جای متهم کردن جمهوری اسلامی ایران، انرژی خود را خرج کنند، در حکومت خود ثبات پیدا کنند، به مطالبات گسترده مردم این کشور توجه کنند. رفع تبعیض و بی عدالتی علیه مهاجران و مسلمانان.