الکس جونز، راجر استون و چرا کمیسیون J6 «پیام‌های صمیمی» را دریافت می‌کند بیش از یک شوخی در توییتر است.


در سمت چپ، الکس جونز، بنیانگذار Infowars و نظریه‌پرداز توطئه جناح راست.  درست است، راجر استون، مشاور دونالد ترامپ

در سمت چپ، الکس جونز، بنیانگذار Infowars و نظریه‌پرداز توطئه جناح راست. درست است، راجر استون، مشاور دونالد ترامپ.سمت چپ، برایانا سانچز/آسوشیتدپرس. خوب، خولیو کورتز / آسوشیتدپرس.

  • محققان J6 هر پیامی را که الکس جونز و راجر استون طی دو سال گذشته برای یکدیگر ارسال کرده اند به خاطر می آورند.

  • با توجه به نقش اصلی این دو دوست در راهپیمایی های «سرقت را متوقف کنید»، متن ها حائز اهمیت خواهند بود.

  • رونوشت ها تنها به این دلیل منتشر شد که وکلای جونز به اشتباه این پست را در ایمیلی ارسال کردند.

این هفته، توییتر مملو از اخباری بود مبنی بر اینکه آخرین پیام‌های تلفن همراه الکس جونز، بنیانگذار Infowars، به‌طور تصادفی توسط وکیل او فاش شده است و به زودی در اختیار پنل ۶ ژانویه قرار خواهد گرفت.

حافظه پنهان بزرگ – ۲.۳ گیگابایت مطالب – “پیام های صمیمی” جونز با دوست خوبش راجر استون – شامل حکایات جالبی است که در آن “خب، یک قرار ناهار هست.” و شاید شام،» یک پاسخ معمول توییت بود.

اما با توجه به نقش‌های بزرگی که جونز و استونز در ۶ ژانویه ایفا کردند، تبادل صریح بین نظریه‌پردازان توطئه تقلب در رای، پیشرفت بزرگی است زیرا کمیته منتخب مجلس نمایندگان به کار خود ادامه می‌دهد.

این پیام‌های متنی می‌توانند سرنخ‌های بسیار مورد نیاز درباره جونز و استون، بازیکنان کلیدی J6 را ارائه دهند که دوستی خود را پس از ملاقات در سال ۲۰۱۳ در جریان رویدادی در دالاس به مناسبت پنجاهمین سالگرد ترور JFK آغاز کردند.

استون، متحد دیرینه ترامپ، بارها ادعاهای بی اساس رئیس جمهور وقت در مورد تقلب در رأی دهندگان را مطرح کرد. او به برنامه ریزی و سخنرانی در راهپیمایی های Stop the Steal کمک کرد و در عین حال با افراطی هایی که بعداً به ساختمان کنگره حمله کردند، همدردی کرد.

جونز که محاکمه‌اش با سندی هوک در زادگاهش آستین تگزاس به پایان می‌رسد، از Infowars برای پخش فراخوان ترامپ برای مبارزه با انتخابات «دزدیده‌شده» برای میلیون‌ها شنونده استفاده کرد.

همانطور که نیویورک تایمز در ماه مارس گزارش داد، جونز در پاسخ به درخواست های ترامپ برای اقدام، حداقل ۶۵۰۰۰۰ دلار بودجه برای راهپیمایی های شهری که به سرعت برنامه ریزی شده بود، به دست آورد.

در آستانه قیام، جونز در هتل ویلارد اینترکانتیننتال، مرکز فرماندهی بود که متحدان کلیدی ترامپ مانند رودی جولیانی، استیو بنن و جان ایستمن برای استراتژی با هم ملاقات کردند. در ۶ ژانویه، جونز در کنار آشوبگر راست افراطی، علی الکساندر، از الیپس به سمت کاپیتول راهپیمایی کرد.

متون قبل از گردهمایی جونز و استونز می توانند همه این فعالیت ها را روشن کنند. همچنین می تواند عواقب فوری برای ترامپ داشته باشد.

به هر حال، طبق گزارش ها، ترامپ در آستانه قیام با متحدان نامشخص ویلارد در تماس تلفنی بود. همانطور که در جلسه استماع عمومی تلویزیونی کمیسیون در ۱۳ ژوئیه فاش شد، ترامپ شخصاً خواستار حضور جونز جونز در سخنرانان این گردهمایی بود.

کاترینا پیرسون، دستیار سابق ترامپ به کمیته گفت: «او دیوانه هایی مانند جونز و الکساندر را با وجود «پرچم های قرمز» دوست دارد.

پیرسون توضیح داد: «او عاشق افرادی بود که به شدت از او در جمع حمایت می کردند.

دلیل دیگر اهمیت متون آنها: جونز و استون هنوز با محققان همکاری نکرده اند.

استون به مدت ۹۰ دقیقه قبل از جلسه دادگاه ۶ ژانویه در ماه دسامبر حاضر شد به سوالات پاسخ دهد.

بازرسان نتوانستند از او در مورد هرگونه تماس با ترامپ در مورد تظاهرات یا در مورد یک گروه چت به نام Friends of Rock سؤال کنند، جایی که کمیسیون می گوید او با پسران مغرور و نگهبانان سوگند تماس داشته است.

جونز همچنین به Infowars مباهات کرد که به جای پاسخ دادن به سؤالات پانل، بیش از ۱۰۰ بار متمم پنجم را مورد استناد قرار داد.

جونز مانند دوستش استون با این دو گروه افراطی همراه بود.

استفن رودز، بنیانگذار سوگند، مهمان مکرر Infowars بود، و جوزف بیگز، رهبر پسران مغرور مستقر در فلوریدا، که گفته می‌شود یکی از بازیگران اصلی شورش‌ها بود، کارمند سابق Infowars است.

رودز و بیگ هر دو در زندان فدرال هستند و در انتظار محاکمه به دلیل توطئه برای شورش به اتهام توطئه با دیگر اعضای گروه خود برای توقف شمارش اجباری آرا در ۶ ژانویه هستند.

اما در حال حاضر، استون به Truth Social پاسخ داد که هیچ “ماده J6” – املای او – در فیلمنامه های الکس جونز وجود ندارد.

استون روز پنجشنبه نوشت: «پیام های متنی من با الکس جونز برای مدت طولانی توسط FBI و وزارت دادگستری مشاهده می شد. هیچ چیز نامناسب یا آشنا در مورد آنها وجود ندارد.» الکس جونز در طول محاکمه مولر اتحاد جماهیر شوروی و همچنین در دوران نبرد همسرم با سرطان، دوستی وفادار بود.

در همین حال، جونز نگرانی‌های مبرم‌تری در مورد ۲.۳ گیگابایت پیام‌های متنی خود دارد – تهدید به شهادت دروغ و تا ۱۰ سال در زندان تگزاس.

مقاله اصلی را در Business Insider بخوانید