افشای نیویورک تایمز؛ ترامپ ۳۰۰ سند را به خانه برد!


افشای نیویورک تایمز؛  ترامپ بیش از 300 سند محرمانه را به خانه برد!افشای نیویورک تایمز؛  ترامپ بیش از 300 سند محرمانه را به خانه برد!

دیدارنیوزنیویورک تایمز گزارش داد که رئیس جمهور سابق آمریکا حداقل ۳۰۰ سند محرمانه را در مار لاگو، عمارت خود در فلوریدا نگهداری می کرد.

این مجله آمریکایی توسط: «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا که اخیرا پس از حمله پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) به اقامتگاهش در فلوریدا جنجال به پا کرده بود، حداقل ۳۰۰ سند محرمانه را نزد خود نگه داشته است.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، ترامپ در ماه ژانویه ۱۵۰ سند محرمانه را به اداره بایگانی و اسناد ملی آمریکا تحویل داد، در حالی که بقیه اسناد توسط نماینده وی در ماه ژوئن به وزارت دادگستری آمریکا تحویل داده شد. یا در آخرین حمله اف بی آی به مار لاگو دستگیر شد.

دولت ایالات متحده در حال حاضر ۲۶ جعبه حاوی اسناد مصادره شده، شامل ۱۱ مجموعه اسناد طبقه بندی شده، که یکی از آنها با برچسب “فوق سری” از بقیه جدا شده است، دارد. گفته می شود که این اسناد طبقه بندی شده شامل اسناد آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، سازمان امنیت ملی و FBI است.

ماموران FBI در ۸ آگوست به مار لاگو یورش بردند و اسناد فوق الذکر را در اقامتگاه ترامپ ضبط کردند. بر اساس حکم بازرسی که در تاریخ ۱۲ اوت (۲۱ اوت) در اختیار مردم قرار گرفت، تحقیقات در مورد استفاده غیرقانونی از اطلاعات دفاعی و سرقت و تخریب اسناد آغاز شده است.