افسران امنیتی به مظنون در بیمارستان نورث وسترن ابوت تیراندازی کردند – هفت نیوز ۲۵


مینیاپولیس – یک نفر پس از تیراندازی شبانه در خارج از بیمارستان ابوت نورث وسترن در مینیاپولیس بازداشت شده است.

به گفته پلیس مینیاپولیس، تیراندازی اندکی قبل از ساعت ۳:۳۰ بامداد دوشنبه بین نیروهای امنیتی بیمارستان و یک “شخص غیر گراتا در ملک” رخ داد. به گفته پلیس، مظنون پس از تیراندازی از محل متواری شد اما پس از مدتی شناسایی و دستگیر شد. یک اسلحه نیز کشف شد.

مربوط: هشدار وجود دارد: کارکنان مراقبت های بهداشتی در مینیاپولیس نگران ایمنی خود هستند

بیمارستان گفت که نگهبانان امنیتی با مردی مسلح در محوطه دانشگاه مواجه شدند که “به این نکته اشاره کرد که تحت تاثیر یک ماده کنترل شده قرار دارد.”

در جریان تیراندازی، پنجره موسسه توانبخشی گاراژ کنی و دیوار بیرونی بیمارستان آسیب دید. هیچکس صدمه نمی بیند.

این بیمارستان در بیانیه ای اعلام کرد: فراهم کردن یک محیط امن و مطمئن برای بیماران و کارکنان خود برای آلینا سلامت بسیار مهم است.

پلیس مینیاپولیس در حال تحقیق است.

هفته گذشته، پلیس مینیاپولیس اعلام کرد که در هفته های اخیر شاهد افزایش دزدی و سرقت خودرو در حوزه سوم بوده است. این پردیس چندین مرکز مراقبت های بهداشتی مهم مانند بیمارستان کودکان مینه سوتا و بیمارستان ابوت نورث وسترن را در خود جای داده است.

از اواسط ماه ژوئیه، دو کارگر کودک مینه‌سوتا با اسلحه بیرون از بیمارستان بازداشت شده‌اند. همچنین گلوله های سرگردان به شیشه های سالن اصلی اصابت کرده است. در این تصادفات به کسی آسیب نرسید.

ایمنی یکی از نگرانی‌های اصلی انجمن پرستاران مینه‌سوتا است که اخیراً به مجوز دادن به بزرگترین اعتصاب پرستاری در تاریخ ایالات متحده رأی داد.

بیمارستان ابوت نورث وسترن در بلوک ۸۰۰ خیابان ۲۸ شرقی، در محله فیلیپس واقع شده است.