افزایش مستمری متقاضیان اعلام شد


افزایش مستمری متقاضیان اعلام شد

دیدارنیوز: همزمان با تصویب قانون احیای حقوق کشوری، لشکری ​​و مستمری مستمری بگیران، مستمری مشمولان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی کشور ۳۰ ​​درصد افزایش یافت و به این ترتیب حدود ۱۳۰ هزار نفر افزایش یافت. تومان به مستمری مشمولی که خانواده یک نفره دارد اضافه می شود.

شانزدهم مهرماه معاونت امور مجلس با هدف ارتقای سطح معیشت شهروندان کارکنان دولت و بازنشستگان از رعایت عدالت در نظام پرداخت و ارتقای معیشت آنان و عدالت در توزیع خبر داد. اعتبارات، عادلانه‌کردن پرداخت‌ها و افزایش قدرت خرید شهروندان، لایحه شماره ۲ را ارائه کرد. وی به مجلس اعلام کرد که حقوق کارکنان دولت، بازنشستگان کشوری و نظامیان باید متناسب باشد. پیرو این موضوع، اعضای شورای اسلامی دیروز با جزئیات لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و احیای حقوق کارکنان کشوری، لشکری ​​و بازنشسته با اکثریت ۱۹۸ رای موافقت کردند.

در بخشی از این تصمیم به افزایش ۳۰ درصدی مستمری مشمولان مشمول تحت پوشش کمیسیون امداد و سازمان بهزیستی کشور اشاره شد. و همانطور که رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس نمایندگان درباره افزایش حقوق افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی گفت: ۲۰ درصد برای افزایش حقوق ابتدای سال اعمال شد و امروز افزایش یافت. ۳۰ درصد به آن اشاره می شود. بر این اساس از ابتدای سال افراد تحت پوشش کمیسیون امداد و سازمان بهزیستی مشمول ۵۰ درصد افزایش حقوق می شوند.

پیش از این میزان کمک هزینه معیشت مشمولان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی برای خانواده یک نفره ۴۲۰ هزار تومان در ماه، خانواده دو نفره ۶۰۰ هزار تومان و خانواده سه نفره ۸۴۰ هزار تومان بود. تومان خانواده چهار نفره یک میلیون و ۸۰ هزار تومان و خانواده پنج نفره یک میلیون و ۳۲۰ هزار تومان است که در نظر گرفته شد با این افزایش ۳۰ درصدی میزان مستمری خانوار از این طریق افزایش یابد.

در همین راستا سید مرتضی حسینی، معاون مدیریت و توسعه منابع سازمان بهزیستی کشور در خصوص تاریخ پرداخت معوقات مستمری پیری به مددجویان تحت پوشش به ایسنا گفت: همزمان با پرداخت آبان ماه یک مبلغ مستمری، دولت نیز قرار است واریانس مستمری پیری را به مشتریان پرداخت کند موسسات حمایتی، به حساب مشتری واریز می شوند.

به گفته وی، با افزایش ۳۰ درصدی مستمری مشمولان تحت پوشش، مستمری خانوارهای یک نفره ۵۵۰ هزار تومان، خانوارهای دو نفره ۷۸۰ هزار تومان، خانوارهای سه نفره یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ۴ نفر می شود. اعضا و خانوارها یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و برای پنج نفر به بالا یک میلیون و ۷۲۰ هزار تومان خواهد بود.