اعدام آلاباما به دلیل زمان بندی و نگرانی های پزشکی متوقف شد – DL-IT


ATMORE، نه. – مقامات آلاباما پنج شنبه تزریق کشنده به مردی را که به دلیل تیراندازی در محل کار در سال ۱۹۹۹ محکوم شده بود، به دلیل نگرانی های آب و هوایی و مشکلات دسترسی به رگ های زندانی لغو کردند.

جان هام، کمیسر زندان آلاباما، گفت که مقامات زندان پس از این که تصمیم گرفتند قبل از پایان مهلت نیمه شب اعدام، «بر اساس پروتکل ما به رگ های زندانی آرتور میلر دسترسی ندارند» اعدام را لغو کردند. هام گفت که میلر به سلول خود در زندان آلابامای جنوبی بازگردانده شد.

توقف اجرای حکم سه ساعت پس از آن صورت گرفت که دادگاه عالی آمریکا راه را برای شروع اعدام باز کرد. قطعنامه ۵-۴ پس از اینکه وکلای میلر گفتند که ایالت اسنادی را گم کرده است که او را ملزم به اعدام با هیپوکسی-نیتروژناسیون، روشی که به طور قانونی در دسترس او بود اما قبلاً در ایالات متحده استفاده نشده بود، لغو کرد.

میلر ۵۷ ساله در سال ۱۹۹۹ به دلیل قتل سه نفر در محل کارش به اعدام محکوم شد.

این یک به روز رسانی خبری است. داستان قبلی AP را دنبال می کند.

اتمورو، آلا (AFP) – دادگاه عالی ایالات متحده حکم داد که آلاباما می تواند پنجشنبه شب با تزریق آمپول کشنده به زندانی متهم به تیراندازی در محل کار در سال ۱۹۹۹ ادامه دهد و دو حکم دادگاه بدوی را که در کنار محکومیت قرار گرفته بودند، لغو کرد. جمله متفاوت روش

تصمیم ۴-۵ حکم دادگاه استیناف ناحیه یازدهم ایالات متحده و یک قاضی فدرال مبنی بر عدم امکان ادامه تزریق کشنده را پس از اینکه وکلای آلن میلر گفتند که ایالت شواهدی را که خواستار اعدام قانونی وی برای هیپوکسی نیتروژن بود را از دست داده است، لغو کرد. داد، لغو شد. . در دسترس او بود اما در ایالات متحده استفاده نمی شد

میلر ۵۷ ساله به کشتن سه نفر در حین کار در سال ۱۹۹۹ محکوم شد که منجر به مجازات اعدام شد. یک قاضی در اوایل این هفته طرح اجرای ایالت را مسدود کرد.

میلر شهادت داد که چهار سال قبل از آن اوراق را تحویل داده، هیپوکسی نیتروژن را به عنوان روش اعدام انتخاب کرده و آنها را در درب سلول خود در مرکز اصلاح و تربیت هولمن قرار داده تا کارگر زندان جمع آوری کند.

روز سه شنبه، قاضی دادگاه منطقه ای ایالات متحده آر. آستین هاوکر جونیور دستور اولیه ای صادر کرد که در آن ایالت از کشتن میلر به هر وسیله ای غیر از هیپوکسی منع شد، پس از آن که “به احتمال قابل توجهی” میلر “انتخابات به موقع را ارائه کرد، حتی اگر ایالت می گوید هیچ سابقه فیزیکی از فرم ندارد.” “.””

تصمیم دیوان عالی عصر پنجشنبه به درخواست ایالت این ممنوعیت را لغو کرد. قضات حوالی ساعت ۹ شب اقامت را لغو کردند و به ایالت سه ساعت فرصت دادند تا قبل از پایان حکم اعدام نیمه شب اعدام را اجرا کند. اعدام جو ناتان جیمز در ماه ژوئیه، بیش از سه ساعت بعد از اینکه ایالت در راه اندازی خط IV دچار مشکل شد، طول کشید.

اگرچه ایالت آلاباما هیپوکسی نیتروژن را به عنوان یک روش اعدام تأیید کرده است، اما هرگز کسی را که از آن استفاده می کند اعدام نکرده است و سیستم زندان این ایالت استفاده از مجازات اعدام را نهایی نکرده است.

هیپوکسی نیتروژن روشی پیشنهادی برای اعدام است که در آن مرگ یک زندانی با وادار کردن زندانی به نفس کشیدن فقط نیتروژن اتفاق می‌افتد و در نتیجه او را از اکسیژن مورد نیاز برای حفظ عملکردهای بدن محروم می‌کند. به عنوان یک روش اعدام در سه ایالت قانونی است، اما هیچ ایالتی یک زندانی را با استفاده از روش تایید نشده اعدام نکرده است. مقامات آلاباما به قاضی گفتند که در حال کار برای نهایی کردن پروتکل هستند.

پس از اینکه شرکت‌های داروسازی آمریکایی و اروپایی شروع به ممنوعیت استفاده از محصولات خود در تزریقات کشنده کردند، چندین کشور برای خرید داروهای اعدام با مشکل مواجه شده‌اند. این باعث شده است که برخی به دنبال روش های جایگزین بگردند.

زمانی که ایالت آلاباما هیپوکسی نیتروژن را به عنوان یک روش اجرایی در سال ۲۰۱۸ تایید کرد، قانون ایالتی به زندانیان فرصت کوتاهی برای انتخاب آن داد. میلر شهادت داد که وقتی فرم حکم اعدام توزیع شد، نیتروژن را انتخاب کرد زیرا سوزن را دوست نداشت.

فقط به این دلیل که دولت هنوز آماده اعدام فردی از طریق نیتروژن هیپوکسیک نیست، به این معنی نیست که برای احترام به انتخاب به موقع نیتروژن هیپوکسیک میلر به دولت یا مردم آسیبی وارد خواهد کرد. هاواکر می‌نویسد: «در مقابل، اگر قضاوتی صادر نشود، میلر برای همیشه از انتخاب نحوه مرگش محروم خواهد شد – انتخابی که قانونگذار آلاباما به او داده است.»

میلر روز پنجشنبه با اعضای خانواده و یک وکیل ملاقات می کرد و منتظر بود که ببیند آیا اعدام او ادامه خواهد داشت یا خیر. رژیم زندان گفت به او سینی گوشت، واگن چاک، پاستا و سیب زمینی سرخ کرده داده شد.

دادستان ها گفتند که میلر، یک راننده کامیون تحویل، لی هولدبروکز و اسکات یانسی را در یک تجارت در حومه بیرمنگام قبل از تیراندازی به تری جارویس، سرپرست سابق شرکت میلر، کشت. هر مرد چندین بار مورد اصابت گلوله قرار گرفت و میلر پس از تعقیب و گریز در بزرگراه دستگیر شد.

شهادت دادگاه حاکی از آن بود که میلر معتقد بود که مردان شایعاتی را درباره او منتشر می کنند، از جمله اینکه او همجنس گرا است. روانپزشکی که توسط دفاع استخدام شده بود متوجه شد که میلر دارای بیماری روانی شدید است، اما همچنین گفت که وضعیت میلر آنقدر بد نیست که بتوان از آن به عنوان مبنایی برای دفاع از جنون تحت قوانین ایالتی استفاده کرد.

———

این داستان تصحیح شده است تا نشان دهد که آخرین اعدام در آلاباما در ماه ژوئیه بود.