اعتراض معلمان کالج شهری سانفرانسیسکو به اخراج کارکنان و کاهش کلاس ها در بحبوحه بحران بودجه


سان فرانسیسکو (CBS SF) – هیئت کالج شهری سانفرانسیسکو جمعه شب با اکثریت قاطع رأی به تعلیق حدود ۳۰۰ کلاس و ۱۷۶ عضو هیئت علمی برای سال تحصیلی آینده داد.

هیئت مدیره مدعی است کاهش بودجه برای جبران کسری عظیم بودجه لازم است. پنج معتمد با این پیشنهاد موافقت کردند و آلن وانگ تنها رای مخالف را داشت.

در طول مناظره، جمعی از معلمان و دانش آموزان CCSF به تماشا نشستند و نگرانی های خود را بیان کردند. برخی دیگر خواستار برگزاری این نشست شدند تا مخالفت خود را با کاهش پیشنهادی اعلام کنند.

پاتریشیا میلر، مربی نمایش تئاتر گفت: من یک پدر و مادر مجرد هستم. “این بدان معناست که من نمی دانم (چه اتفاقی قرار است بیفتد) زیرا کارکنان منابع انسانی به ما نگفتند که بیمه درمانی دخترم و من چه زمانی از بین می رود.”

میلر در دهه ۱۹۹۰ در کالج سیتی درام تحصیل کرد. او برگشته و در هفت سال گذشته در بخش نمایش تدریس کرده است.

میلر گفت: «من در همان ماه تصدی و لیست صورتی را گرفتم.

سیتی کالج ۳۸ معلم تمام وقت را برای سال تحصیلی آینده اخراج می کند و از استخدام مجدد ۱۳۸ معلم پاره وقت خودداری می کند. مدرس تمام وقت انگلیسی آلیسا باکلی نیز اخراج شده است.

باکلی گفت: “من شخصاً ناامید هستم زیرا دوست دارم اینجا کار کنم. من عاشق دانش آموزانم هستم.” “اما این به من مربوط نمی شود. بلکه در مورد فرصت هایی است که از دست خواهند رفت. اگر کارکنان را کاهش دهید، مجبور خواهید شد دوره های آموزشی را کاهش دهید. دانش آموزان فرصت های مورد نیاز خود را نخواهند داشت.”

قبل از رای گیری، ده ها معلم و دانش آموز از روز سه شنبه در مقابل ساختمان خدمات دانشجویی کالج شهر در اعتراض به کاهش هزینه ها اردو زده بودند. روز پنجشنبه، پلیس حدود ۱۰ معترض را که خیابان ها را مسدود کرده بودند، دستگیر کرد.

در سال ۲۰۱۲، سیتی کالج تقریباً به ۷۳۰۰۰ دانشجو خدمات ارائه کرد. امروز آنها کمتر از ۲۵۰۰۰ دانش آموز دارند. پس از اینکه کالج تقریباً اعتبار خود را در سال ۲۰۱۳ از دست داد، بسیاری آن را ترک کردند.

مقامات دانشگاه می گویند اگر به نگرانی های بودجه رسیدگی نکنند ممکن است بودجه خود را از دست بدهند و مجبور به تعطیلی شوند.