اصلی: وظیفه مقامات حفظ امنیت و امنیت کشور


پیام حضور مردم در تکریم شهدای شاهچیراگ، محکومیت حمله تروریستی و تامین امنیت کشور.

رئیس جمهور:

دیدارنیوز: رئیس جمهور پیام حضور مردمی در خیابان های شیراز و سایر شهرهای کشور را علاوه بر محکومیت حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچیراگ، مقابله قاطع با تروریست ها و تامین امنیت کشور دانست.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی با تسلیت شهادت جمعی از هموطنان عزیزمان در حادثه تروریستی حرم مطهر شاه چراغ شیراز، از حضور چشمگیر مردم در مراسم تشییع و تجلیل از مقام شامخ این شهیدان تجلیل کرد. زمینههای مختلف. شهرها

رئیس جمهور با اشاره به نفرت فزاینده عمومی از تروریست ها و اغتشاش گران، حادثه تلخ شیراز را تجسم بخشی از هدف دشمن در ایجاد ناامنی و اخلال در زندگی مردم از طریق اغتشاش، نزاع و وحشت دانست. مسئولان موظفند برای حفظ آرامش و امنیت کشور، خدمت به مردم و رفع موانعی که مانع کار، تحصیل و زندگی روزمره آنان است، نهایت تلاش خود را به کار گیرند.

رئیس جمهور پیام حضور مردمی در خیابان های شیراز و سایر شهرهای کشور را علاوه بر محکومیت حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچیراگ، مقابله قاطع با تروریست ها و تامین امنیت کشور دانست.

آیت الله رئیسی یکی از مهمترین وظایف مسئولان در مقابله با توطئه های دشمن را تلاش و تلاش مستمر و به موقع برای حل مشکلات مردم و پیشرفت کشور عنوان کرد تا کار انجام شده بهترین نتیجه را داشته باشد. افراد و تاخیر در انجام کارها باعث از دست رفتن فرصت ها نمی شود.

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود بر اجرای کامل قوانین با اشاره به مطالبه مردم و سازمان های مردم نهاد برای حل معضل آلودگی هوا تاکید کرد و تمامی مراجع ذیربط را موظف به اجرای بی قید و شرط قانون هوای پاک کرد. وی افزود: اگر نمایندگی به هر دلیلی باشد، اگر نتواند به وظایف قانونی خود عمل کند، باید دلیل را اعلام کند.

رئیس جمهور با اشاره به آغاز قریب الوقوع جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، وزارت امور خارجه را موظف کرد تا در این رویداد مهم ورزشی با مقامات قطری تعامل داشته و زمینه را برای پیش بینی و پیشگیری از مشکلات احتمالی فراهم کند.

آیت الله رئیسی با اشاره به گزارش معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، از اقدامات انجام شده در راستای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و همکاری معاونت رئیس جمهور با وزارت آموزش و پرورش برای تجهیز مدارس دخترانه قدردانی کرد.