اسلامی: ببخشید گروسی طبق قوانین آژانس صحبت کرد!


اسلامی: متاسفم

دیدارنیوزرئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: از هیچ اقدامی در راستای منافع ملت ایران در رفع تحریم ها دریغ نخواهیم کرد.

محمد اسلامی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: موضع آمریکا در قبال سیاست فشار حداکثری شکست خورده است و امیدی به نتیجه ای از این سیاست ندارند، اما شاهد رفتار دوگانه یا چندگانه آنها هستیم. بیست سال است که به کشور تهمت های واهی می زنند و در مسائل مورد خواسته رژیم صهیونیستی و ضدانقلاب بر ملت و جمهوری اسلامی فشار می آورند.

وی افزود: اگر در مذاکرات به معنای واقعی کلمه حسن نیت داشتند، بعد از این همه سال مذاکره، نتیجه معامله راهگشای برون رفت از این وضعیت بود. ما مذاکره کردیم که این اتهامات را کنار بگذاریم و اعتماد سازی کنیم، به همین دلیل ایران محدودیت ها را پذیرفت و نظارت ها را تشدید کرد.

و رئیس سازمان انرژی اتمی یادآور شد: متأسفانه به تعهدات خود عمل نکردند، علاوه بر آن هر روز دست به کارهای جدید می زنند و اتهامات را به شدت تکرار می کنند. جمهوری اسلامی تاکید می کند که تمامی فعالیت های هسته ای بر اساس معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای و پادمان ها انجام می شود.

اسلامی اضافه کرد: در اجرای قانون راهبردی رفع تحریم ها و در پاسخ به این تحریم ها اقدام به گازگیری در سانتریفیوژهای پیشرفته کرده ایم تا نشان دهیم اراده ما اراده قوی است.

وی در پاسخ به سوالی درباره اظهارات اخیر گروسی گفت: از آقای گروسی انتظار داریم که طبق قوانین آژانس و اظهاراتش در چارچوب قوانین و مقررات صحبت و اظهار نظر کند و از رفتار سیاسی متاثر از صهیونیسم جلوگیری کند. فشار. من برای آنها متاسفم، زیرا آژانس وجود دارد و بر همه عملیات ما مطابق با پادمان ها نظارت می کند و عملیات عملیاتی ما در حوزه سازمان انرژی اتمی در بخش های مختلف مرتبط با مواد هسته ای تحت نظارت بوده و خواهد بود. آژانس.

رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به سوال دیگری درباره اظهارات جان کربی مبنی بر اینکه آمریکا برنامه ای برای حذف سپاه پاسداران از لیست تحریم ها ندارد، گفت: این موضوع اصلی در مذاکرات نیست. FTO موضوع اصلی نیست و سخنگوی به طور مرتب به این موضوع اشاره کرده است.

اسلامی تاکید کرد: دوربین هایی که جمع آوری کردیم JAMA یا دوربین های فوق امنیتی بود. با تایید برنامه جامع اقدام مشترک جمهوری اسلامی ایران به منظور سنجش حدود فعالیت، ظرفیت فعالیت و سرعت فعالیت هسته ای ما نصب شد. وقتی طرف مقابل در برجام حضور ندارد و به تعهدات خود عمل نمی کند، دلیلی وجود ندارد که ما به طور یکجانبه بر تعهدات تقریباً منسوخ خود پافشاری کنیم. تا زمانی که به تعهدات خود برنگردند و اتهامات واهی را کنار نگذارند هیچ دوربینی نصب نخواهد شد.