استارباکس قصد دارد عینک های نمادین را به تدریج حذف کند – WSVN 7News


دبی، امارات متحده عربی (سی ان ان) – استارباکس با عینک او رابطه عاشقانه دارد.

لیوان‌های کاغذی سفید – یا گاهی اوقات جشن – برای نوشیدنی‌های گرم و لیوان‌های پلاستیکی شفاف برای نوشیدنی‌های سرد نمادهای برند هستند که فوراً قابل تشخیص هستند. اما این کاملاً خوب نیست.

مایکل کوبوری، مدیر بخش پایداری در استارباکس می‌گوید: «عینک‌های ما همه جا هستند و ما آن‌ها را دوست داریم». اما این نمادی است که در همه جا از جامعه کنار گذاشته شده است.

دلیلش این است که لیوان یکبار مصرف است. وقتی دور ریخته می شود، فنجان ها در محل های دفن زباله یا به عنوان زباله در خیابان ها و آبراه ها قرار می گیرند. برخی از آنها ممکن است بازیافت شوند، اما بازیافت یک گزینه ناقص است – اقلام قابل بازیافت هنوز در دفن زباله ها ختم می شوند.

بهترین راه حل؟ کوبوری گفت: به جز لیوان یکبار مصرف. او این فرصت را «جام مقدس» نامید.

تا سال ۲۰۲۵، این شرکت می خواهد که هر مشتری بتواند به راحتی از شیشه استفاده کند یا شیشه های سرامیکی یا قابل استفاده مجدد را از استارباکس محلی خود قرض بگیرد. این می تواند به معنای راه اندازی بیشتر برنامه های استقراض شیشه ای باشد که به سپرده گذاری نیاز دارند.

استارباکس همچنین قصد دارد به مشتریان تمام فروشگاه‌های استارباکس در ایالات متحده و کانادا اجازه دهد تا پایان سال آینده از عینک شخصی خود استفاده کنند، حتی اگر خودرو را پیش‌سفارش یا استفاده کنند.

اهداف به این معنی نیست که استارباکس لیوان های کاغذی و پلاستیکی را کنار می گذارد. اما آنها می خواهند آن را کمتر جذاب کنند. آسان نخواهد بود زیرا اکثر مشتریان Starbucks به این گزینه ساده یکبار مصرف عادت کرده اند. اما این شرکت برنامه ای دارد.

تست نرم افزار Borrow-A-Cup

برای حذف محصولات یکبار مصرف، استارباکس یک برنامه جامع اجاره شیشه راه اندازی کرد که در آن مشتریان برای شیشه های بادوامی که با خود می برند و پس از استفاده برمی گردند، مبلغی را به عنوان سپرده پرداخت می کنند.

آملیا لندر، معاون تجربه محصول، و تیم او که مسئول بسته بندی پایدار در استارباکس است، انتظار دارند این مدل محبوب تر شود. در مقایسه با سایر تلاش های پایداری.

او گفت: “من فکر می کنم که او رهبری را بر عهده خواهد گرفت.” ما برای تعدادی از شرایط مختلف آزمایش می کنیم [borrow-a-cup] برنامه های سراسر جهان، از جمله “۲۰ تکرار مختلف و هشت بازار مختلف”.

سال گذشته استارباکس در سیاتل نسخه بتای چنین برنامه ای را آزمایش کرد.

لندر توضیح داد: “ما یک فنجان جدید ساختیم که تاثیر بسیار کمی بر محیط زیست دارد، از پلی پروپیلن سبک ساخته شده است، در نهایت قابل بازیافت است و می تواند جایگزین ۱۰۰ لیوان یکبار مصرف شود.”

برای آزمایش، خریداران یک دلار سپرده پرداخت کردند و مجبور شدند شیشه را به ظرف هوشمند فروشگاه برگردانند تا دلارهای خود را پس بگیرند. مشتریان همچنین برای استفاده از شیشه جایزه دریافت کردند.

کیم دیویس، مدیر فروشگاهی که این اپلیکیشن در آن آزمایش شد، گفت که خریداران در مورد ضایعات کنجکاو بودند و بسیاری از آنها پس از توضیح صنعت قهوه برای آنها به این مفهوم پیوستند.

بین من و مشتریانم اشتیاق و تعهد زیادی وجود داشت [employees]او گفت. این فرآیند برای کارشناسان بسیار ساده بود – آنها از یک فنجان قابل استفاده مجدد به جای لیوان معمولی برای تهیه نوشیدنی استفاده کردند. یک شرکت شخص ثالث فنجان های کثیف را برای تمیز کردن جمع آوری کرد تا قهوه سازها نگران نباشند. بخشی از فرآیند.»

استارباکس برنامه های آزمایشی مشابهی را در ژاپن، سنگاپور و بریتانیا اجرا می کند.

این مدل امیدوارکننده ترین است زیرا ساده ترین مدل برای ادغام در زندگی روزمره مشتریان است.

لازم نیست به یاد داشته باشید که لیوان قابل استفاده مجدد خود را بیاورید، یا اگر بیاورید، تا پایان روز در یک فنجان کثیف گیر خواهید کرد. و شما مجبور نیستید در حالی که در استارباکس نشسته اید قهوه بنوشید، زیرا اکثر مردم زمانی برای صبح روز شنبه پیدا نمی کنند.

اما این مدل هنوز در حال آزمایش است، بنابراین شرکت می خواهد استفاده از شیشه های قابل استفاده مجدد را به روش های دیگر تشویق کند.

فنجان های شخصی سازی شده را برگردانید

در مراحل اولیه همه‌گیری، زمانی که مردم می‌ترسیدند که ویروس کرونا به راحتی روی سطوح پخش شود، استارباکس از آوردن عینک توسط مشتریان جلوگیری کرد. از آن زمان، شما دوباره از این فرصت استفاده کردید و اکنون در تلاش هستید که چگونه آن را جذاب تر کنید.

لندرز گفت: “ما در تلاشیم تا جام شخصی را تشویق کنیم که از ۱۰ سنت فعلی به ۵۰ سنت افزایش یابد.” قیمت لیوان یکبار مصرف را هم تست می کنیم. وی افزود که این زنجیره همچنین در حال آزمایش قیمت‌های تخفیف‌دار برای کسانی است که از لیوان‌های سرامیکی استارباکس در فروشگاه‌ها استفاده می‌کنند.

خیلی ساده است. اما وقتی مشتریان عینک خود را به خیابان می آورند یا از طریق برنامه Starbucks پیش خرید می کنند، وضعیت پیچیده تر می شود.

سال‌ها پیش، پیش‌سفارش یا تاشو یک موقعیت نادر بود. با این حال، از زمان شیوع، مشتریان بیشتری با خودرو وارد شده اند یا از قبل سفارش داده اند.

راشل راجر، مدیر ارشد مالی استارباکس در یک تماس تلفنی در ماه فوریه به تحلیلگران گفت، پورتال‌های استارباکس و سفارش‌های تلفن همراه با هم حدود ۷۰ درصد از فروشگاه‌های این شرکت در ایالات متحده را تشکیل می‌دهند.

بنابراین برای دستیابی به هدف خود مبنی بر عدم استفاده از عینک های یکبار مصرف، استارباکس باید چگونگی دسترسی به محصولات قابل استفاده مجدد را در اختیار مشتریانی که از قبل خریداری کرده اند، داشته باشد.

برای این منظور، استارباکس در حال آزمایش گزینه های مختلف در مرکز نوآوری خود است.

لندر گفت: «ما در حال درخواست فروشگاه هستیم. “نسخه های مختلفی از طرح بندی درایو وجود دارد.”

مشتریان می توانند به راحتی فنجان های خود را به قهوه ساز در پنجره ورودی تحویل دهند. با این حال، استارباکس به دنبال راه هایی برای ساده سازی این فرآیند است.

به گفته لندر، یکی از گزینه‌ها این است که مشتریان فنجان‌های خود را در نقطه‌ای روی میله درایو بیندازند تا نوشیدنی را در لیوان شخصی دم کنند و به سمت پنجره بروند. گزینه دیگر این است که باریستاها وقتی سفارشات خود را می دهند و آنها را در یک لیوان شخصی پشت ویترین قرار می دهند یا زمانی که برای تحویل گرفتن سفارش به فروشگاه می رسند، نوشیدنی را از قبل آماده کنند. استارباکس همچنین در حال آزمایش ایستگاه های شستشوی شیشه در فروشگاه است.

او گفت که تیم “چیزهای مختلف را بارها و بارها امتحان می کند” تا ببیند چه چیزی ممکن است کار کند. – ما الان در این وسط هستیم.

بسیار مهم است که سفارشات استارباکس در موبایل اجرا شود و تجربه رانندگی به خوبی انجام شود. پس از چند فهرست آهسته، مشتریان می توانند کسب و کار خود را تغییر دهند.

با این حال، استارباکس همچنین باید مراقب باشد که بار اضافی را بر دوش کارکنانی که قبلاً مجبور به انجام سفارشات شخصی پیچیده و با سرعت بالا هستند، وارد نکند.

این در حال حاضر اهمیت ویژه ای دارد. کارمندان در سراسر کشور در حال بررسی تشکیل اتحادیه بر خلاف میل شرکت هستند.

استارباکس در بوفالو، نیویورک، اولین شرکتی بود که در ماه دسامبر رای داد. از آن زمان، بسیاری از کارکنان فروشگاه تلاش های مشابهی انجام داده اند و بسیاری از استارباکس در سراسر کشور در حال آماده شدن برای رای دادن هستند.

اگر ابتکار این شرکت منجر به نابودی لیوان های کاغذی و پلاستیکی در استارباکس شود، این یک دستاورد بزرگ خواهد بود.

لندرز گفت: “ما می دانیم که حتی سرسخت ترین مشتریان قهرمان پایداری به این راحتی رفتار خود را تغییر نمی دهند.” حتی اگر واقعاً بخواهند.

The-CNN-Wire © & © ۲۰۲۱ Cable News Network, Inc. ، یک شرکت تایم وارنر. تمامی حقوق محفوظ است.

در خبرنامه ما مشترک شوید تا آخرین اخبار را مستقیماً در صندوق پستی خود دریافت کنید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر