از کارشناس بپرسید: به روز رسانی در SIBO


شماره آوریل ۲۰۲۰

از کارشناس بپرسید: به روز رسانی در SIBO
نوشته شده توسط Toby Amidor، MS، RD، CDN، FAND
متخصص تغذیه امروز
پرواز. ۲۲، شماره ۴، ص ۱۰

س: دستورالعمل های فعلی برای تشخیص و مدیریت تغذیه باکتری های روده کوچک (SIBO) چیست؟

پاسخ: تا به امروز، هیچ تست یا استراتژی تشخیصی استاندارد طلایی برای مدیریت رژیم غذایی برای SIBO وجود ندارد، اما RDs می‌توانند با روش‌های مورد استفاده کنونی همگام شوند و یاد بگیرند که چگونه عضوی مؤثر در تیم درمان مشتری باشند. در اینجا یک پرایمر در مورد SIBO و آخرین توصیه‌ها برای مشتریان مشاوره RDs و بیماران مبتلا به این بیماری آورده شده است.

رشد بیش از حد باکتری در روده کوچک چیست؟
SIBO با وجود باکتری بیش از حد در روده کوچک مشخص می شود. با این حال، توافق نظر در مورد تعریف SIBO وجود ندارد، احتمالاً به دلیل فقدان استاندارد طلایی برای تشخیص و علائم غیر اختصاصی این بیماری. به گفته کیت اسکارلاتا، MPH، RDN، متخصص سلامت روده که در سندرم روده تحریک پذیر (IBS) متخصص است و یکی از نویسندگان مقاله گام به گام رژیم کم FODMAPعلائم رشد بیش از حد باکتری در روده کوچک اغلب شبیه علائم IBS است، اما، ممکن است استدلال کنم، معمولاً شدیدتر است. علائم رشد بیش از حد باکتری ها در روده کوچک شامل نفخ شدید، سیری بعد از غذا خوردن، تغییر عادات روده مانند اسهال و/یا یبوست، نفخ بیش از حد، و در برخی موارد، استئاتوره به دلیل هضم ضعیف و سوء جذب است.

مشتریان ممکن است کاهش وزن و/یا تغییر سطح ریزمغذی ها را به دلیل عواقب منفی رشد بیش از حد باکتری ها تجربه کنند. اسکارلاتا می گوید: «برخی میکروب ها در روده کوچک اسیدهای صفراوی را تجزیه می کنند که می تواند منجر به سوء جذب چربی شود. سوء جذب چربی می تواند منجر به کمبود مواد مغذی محلول در چربی مانند ویتامین های A، D و E شود.

به گفته امیلی هالر، MS، RDN، متخصص تغذیه با بخش گوارش در پزشکی میشیگان در آن آربور، عوامل خطر SIBO ممکن است شامل تغییر آناتومی (به عنوان مثال، دیورتیکول روده کوچک، ایلئوستومی، یا بای پس معده)، کمبود هیدروکلروز باشد. به گاستریت، یا دیسکینزی روده کوچک، که می تواند در بیماری التهابی روده، انتریت پرتویی، IBS پس از عفونی، یا در نتیجه اسکلرودرمی و/یا دیابت رخ دهد.

تشخیص دادن
اگرچه هیچ آزمایش استاندارد طلایی برای تشخیص رشد بیش از حد باکتری در روده کوچک وجود ندارد، آزمایش تنفسی که هیدروژن و متان را کمی می کند، در حال حاضر پرکاربردترین روش است. با این حال، صحت آن در ادبیات زیر سوال رفته است. آسپیراسیون و کشت روده کوچک را می توان در طول آندوسکوپی انجام داد، اما ممکن است رشد بیش از حد باکتری های روده کوچک دوردست را بررسی کند و بنابراین معمولاً در عمل بالینی انجام نمی شود. اسکارلاتا می گوید که سطوح بالای فولات سرم در غیاب مکمل (یعنی به دلیل سنتز باکتری) و سطح پایین ویتامین B12 (به عنوان مثال، به دلیل مهار جذب طبیعی B12 توسط ارگانیسم های بی هوازی در ایلئوم انتهایی) ممکن است شواهد دیگری برای تشخیص باشد. هیپرپاراتیروئیدیسم رشد باکتری در روده کوچک.

هالر می گوید گزینه های بیشتری برای آزمایش SIBO در حال ظهور هستند، از جمله استفاده از نمونه هایی از روده کوچک برای غربالگری VOCs و اندازه گیری سولفات هیدروژن در تنفس.

توصیه هایی برای مشتریان
به گفته هالر، “پایه اصلی مدیریت رشد بیش از حد باکتری ها در روده کوچک، آنتی بیوتیک درمانی است و ریفاکسمین در حال حاضر کامل ترین آنتی بیوتیک مورد مطالعه برای درمان SIBO است. با این حال، رژیم غذایی می تواند به کاهش علائم و بهبود کیفیت زندگی و مصرف خوراکی خوراکی کمک کند. وضعیت تغذیه. اسکارلاتا و هالر هر دو یک رژیم غذایی با FODMAP کم را توصیه می کنند، که به طور حکایتی نشان داده است که علائم رشد بیش از حد باکتری ها در روده کوچک را تسکین می دهد. علاوه بر این، برای اینکه یک عضو موثر در تیم درمان باشند، RDs باید هنگام مشاوره به مشتریان با SIBO موارد زیر را انجام دهند:

• بررسی غذا خوردن بد یا بی نظم. اسکارلاتا می‌گوید این در بیماران مبتلا به اختلالات گوارشی بیشتر از افراد بدون چنین شرایطی است.

• از ایجاد ترس از غذا اجتناب کنید. بسیاری از مراجعان مبتلا به SIBO ممکن است یک رژیم غذایی حذف خودگردان را امتحان کنند، که می تواند منجر به محدودیت های غذایی شدید شود، به طوری که مشتریان از غذاهایی که می خورند بیشتر اجتناب می کنند. “در حالی که [RDs] هالر می گوید: از استراتژی های تغذیه ای می توان برای بهبود علائم استفاده کرد، و مهم است که از ایجاد یا تشدید ترس از غذا پرهیز شود و به بیماران کمک شود تا به رژیم غذایی متعادلی دست یابند که تحمل می کنند.

• شناسایی و درمان حالات بیماری در صورت لزوم و در صورت لزوم. هالر می‌گوید بیماران مبتلا به RD ممکن است علاوه بر SIBO، با بیمارانی با شرایط درمان‌نشده مانند بیماری سلیاک یا آنتروپاتی دیابتی مواجه شوند. این شرایط باید قبل از درمان رشد بیش از حد باکتری در روده کوچک مورد توجه قرار گیرد.

• ما خوردن وعده های غذایی جداگانه را به جای چندین وعده غذایی کوچکتر یا «چریدن» توصیه می کنیم. به گفته اسکارلاتا، خوردن وعده‌های غذایی جداگانه و روزه‌داری در بین آن‌ها ممکن است فوایدی داشته باشد، زیرا این وقفه‌ها می‌تواند به مجموعه حرکتی مهاجرتی کمک کند تا موج پاکسازی را بین زمان‌های غذا خوردن (کمک به خلاص شدن از شر باکتری‌ها، غذا و ترشحات باقی‌مانده از غذا) ایجاد کند. ). روده کوچک)، در نتیجه خطر رشد بیش از حد باکتری ها در روده کوچک کاهش می یابد.

• با یک متخصص گوارش یا ارائه دهنده مراقبت های اولیه کار کنید. در صورت امکان با پزشک مراجعه کننده در مورد نتایج آزمایش، درمان های پزشکی و شرایط مستعد کننده مانند استفاده از عوامل حرکتی یا قطع مصرف مواد افیونی یا مهارکننده های پمپ پروتون ارتباط برقرار کنید.

– Toby Amidor، MS، RD، CDN، FAND، بنیانگذار Toby Amidor Nutrition است.http://tobyamidornutrition.com) و الف روزنامه وال استریت نویسنده پرفروش شامل کتاب های آشپزی خودش است تهیه غذای هوشمند برای مبتدیانو کتاب آشپزی سالم با ۵ مادهو کتاب آشپزی غذای سالمو آشپزخانه یونانی ماستو بعدی بهترین کتاب آشپزی مرغ سوخاری و کتاب آشپزی دیابت را بسازید. او یک متخصص تغذیه برای FoodNetwork.com و یکی از همکاران است اخبار آمریکا بخور + اجرا و Muscle & Fitness.com.


مرجع
۱. Adike A، DiBaise JK. رشد بیش از حد باکتری های روده کوچک: پیامدهای تغذیه ای، تشخیص و مدیریت Gastroenterol Clin North AM. ۲۰۱۸; ۴۷ (۱): ۱۹۳-۲۰۸.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر