اروند. توجه ویژه دولت را می طلبد


اروند.  توجه ویژه دولت را می طلبد

دیدارنیوز_خدمه خوزستان: گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، محمدرضا اسکندری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در نشست انعقاد تفاهم نامه با سازمان صنایع کوچک و شهرهای صنعتی ایران گفت: : نام منطقه آزاد اروند مطرح شد یعنی شهر من آبادان و خرمشهر با تمام مشکلات یا فرصت هایی که از این دو منطقه گرفته شد و حقوق و حقوقی که متعلق به این منطقه بود و آن را رها کرد و باعث شد اوضاع به شکلی درآید. مثل این. این که مردم نسبت به مسئولان پرخاشگر هستند، زیرا آنها مطالبات درستی دارند.
وی با اشاره به اینکه مردم معمولاً نسبت به مشکلات خود توقعاتی دارند، گفت: زمانی که دولتی روی کار می آید به ویژه دولت سیزدهم که مردمی است، انتظار می رود مسائل مردم بیشتر مورد توجه و پیگیری قرار گیرد و اگر برنامه ای وجود داشته باشد یا پروژه، با سرعت بیشتری اجرا می شود و آماده کار می شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: کارگروه ویژه ای برای رسیدگی به مسائل شهرهای آبادان و خرمشهر تشکیل شده است که برای تامین اعتبارات لازمه این کار است و دولت نیز این موضوع را پذیرفته و خلاصه لازم برای آن تهیه شده است. توسط معاونین محترم رئیس جمهور در صورت اطمینان از اعتبار آنها، مطمئناً کارها تسریع خواهد شد و انتظار می رود همه در این زمینه پیگیری لازم را انجام دهند.

و اسکندری ادامه داد: اصولا اقدامات شرکت شهرهای صنعتی به عنوان مرکزی با فعالیت در حوزه تولید و صنعت باید منجر به اشتغال شود. در بین سایر استان های کشور، استان خوزستان دومین یا سومین نرخ بیکاری را به خود اختصاص داده است. این فرمانداری به ویژه در شهرهای آبادان و خرمشهر رتبه اول بیکاری را دارد.

وی با بیان اینکه چنین منطقه صنعتی و کشاورزی نباید این تعداد بیکار داشته باشد، گفت: بیشتر این جامعه بیکار فارغ التحصیل دانشگاهی به ویژه در رشته های فنی هستند و نیاز به ایجاد فعالیت های فنی و سرمایه گذاری است، اما زمانی که زیرساخت ها فراهم شود. ناکافی. آماده نبودن، سرمایه‌گذار از کار در منطقه امتناع می‌کند و مشکل کمبود زیرساخت‌ها نه تنها به شهرک صنعتی، بلکه به فرودگاه، پروازها، جاده‌ها و… که باید مورد توجه ویژه قرار گیرند، کشیده شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند بیان کرد: آمارها نشان می دهد تعداد واحدهای صنعتی و تولیدی فعال در هر دو شهر صنعتی آبادان و خرمشهر چه مشکلاتی دارند و چگونه باید این مشکلات را برطرف کرد. برای حل مشکلات باید گام برداشت، برخی از این گام ها در استان و برخی در میانه است، قطعا نیروهای فعال در این دولت روحیه جهادی دارند و چشم انتظار انجام کاری هستند.

اسکندری بر انجام اقدامات لازم بر اساس پیگیری ها و سخنان جناب رئیس جمهور تاکید کرد و گفت: اگر علاقه بیشتر بود طی یک سال گذشته اتفاقات مثبتی در این منطقه رخ می داد. به هر حال انتظار ما این است که وقتی مدیر ملی به منطقه ای می آید، حداقل کاری در آن حوزه انجام دهد تا مردم در آینده از بیهودگی این سفرها صحبت نکنند.

وی با اشاره به شرایط پالایشگاه در سایت صنعتی خرمشهر، خاطرنشان کرد: تمام مطالعات این پالایشگاه به پایان رسیده است و پیمانکار نیز برای تجهیز این کارگاه انتخاب شد، اما به دلیل مشکلات دیگر این کار به اتمام نرسیده است. دور . در منطقه آزاد اروند از آنجایی که از بودجه دولتی استفاده نمی کنیم و به دلیل مشکلاتی که این منطقه داشت و در حالت نیمه تعطیل بود، باز هم فرصت افزایش درآمد را نداشتیم تا بتوانیم کارهای سنگینی انجام دهیم. پروژه ها.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: برآورد پروژه پالایشگاه ۳۵۰ میلیارد ریال است و یکی از شرکت های قدرتمند قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در آنجا مستقر است و برای تعیین تکلیف با ما تماس گرفت. سازمان منطقه آزاد نیز پاسخ داد و از آنها خواست در زمان حاضر در محل پروژه حضور داشته باشند تا بدانیم برای شروع این پروژه چه باید کرد تا کار شروع شود و مشکل رهایی از شهر صنعتی خرمشهر برطرف شود. حل شود.

اسکندری همچنین به سایت صنعتی آبادان اشاره کرد و گفت: در آبادان نیز قرار بود شرکت شهرخا به کار خود ادامه دهد و انتظار می رود این پروژه با منابع ملی به صورت ویژه از موارد مذکور کار خود را آغاز و به پایان برساند. یک شرکت.