ادعای لاوروف: روسیه خواستار تغییر نظام در اوکراین نیست


ادعای لاوروف: روسیه خواستار تغییر نظام در اوکراین نیست

دیدارنیوز: وزیر امور خارجه روسیه در سخنانی مدعی شد که کشورش به دنبال تغییر نظام در اوکراین نیست و این تنها آمریکا است که تخصص این کار را دارد و برای آن تلاش می‌کند.

به نقل از العالم، وزیر امور خارجه روسیه در سخنانی گفت که این کشور قصد تغییر نظام در اوکراین را ندارد.

بر اساس این گزارش، «سرگی لاوروف» در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی ایتالیایی گفت که روسیه خواستار تسلیم شدن ولادیمیر زلنسکی نیست بلکه خواهان آزادی تمام غیرنظامیان و توقف درگیری است.

وزیر خارجه روسیه در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا روسیه خواستار تسلیم شدن زلنسکی است و آیا این شرط صلح است؟ گفت: ما خواستار تسلیم شدن وی نیستیم. بلکه می‌خواهیم دستور توقف درگیری و آزادی تمام غیرنظامیان را بدهد. زلنسکی اگر به نیرو‌های اوکراین دستور توقف درگیری و آزادی غیرنظامیان را دهد می‌تواند صلح را در کشورش برقرار کند.

لاوروف افزود: هدف ما تغییر نظام در اوکراین نیست. این تنها، تخصص آمریکاست. این تنها آمریکاست که برای این امر تلاش می‌کند. آن‌ها در سراسر جهان دست به این کار می‌زنند.

وزیر خارجه روسیه گفت: ما خواستار تضمین امنیت مردم در شرق اوکراین هستیم تا مورد تهدید نظامیان قرار نگیرند. همچنین می‌خواهیم که هیچ تهدیدی امنیت روسیه را از خاک اوکراین تهدید نکند.