ادسول مندوزا افسر سابق پلیس فیلادلفیا به قتل توماس سیدریو ۱۲ ساله متهم شد – سی بی اس فیلی


فیلادلفیا (CBS) – دفتر دادستانی منطقه فیلادلفیا اتهاماتی را علیه یک افسر پلیس سابق فیلادلفیا در قتل توماس “تی جی” سیدریو ۱۲ ساله اعلام کرد. ادساول مندوزا افسر سابق پلیس به قتل درجه یک، قتل درجه سوم، قتل عمد و سایر موارد در ارتباط با تیراندازی مرگبار اول مارس متهم شده است.

به گفته پلیس، مندوزا به سیدریو در جنوب فیلادلفیا شلیک کرد و او را به قتل رساند و در حین فرار به پشت او شلیک کرد. اندکی پس از آن، پلیس گفت سیدریو به شیشه عقب یک ماشین پلیس بدون نشان که حامل مندوزا و سه افسر لباس شخصی دیگر بود شلیک کرد. پلیس گفت سیدریو اسلحه خود را هنگام فرار رها کرد.

بیشتر بخوانید: پینک در کمپین جدید Dare to Share در مورد مبارزات سلامت روان شخصی صحبت می کند

لری کراسنر، دادستان منطقه فیلادلفیا، روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری گفت افسری که به سیدریو شلیک کرد، می‌دانست که پسر جوان قبل از شلیک به پشت، غیرمسلح است.

تحقیقات نشان داد که چهار افسر مخفی در یک خودروی بدون نشان در منطقه ۱۸ پارک شده بودند و باربر در حال تحقیق از یک نوجوان اسلحه دار بود که در شبکه های اجتماعی مشاهده کرد. آن نوجوان سیدریو نبود، بلکه یک جوان دیگر همراه او بود.

هیئت منصفه بزرگ متوجه شد که سیدریو، ۱۲ ساله، ابتدا به واحد بی نشان شلیک کرد. یک افسر پلیس با شیشه برخورد کرد. این باعث شد که سه نفر از چهار افسر مخفی خودرو را ترک کنند و یک مانور تاکتیکی را آغاز کنند که به عنوان نقض خط مشی بخش مورد انتقاد قرار گرفت. نتیجه گیری شد که افسر مندوزا، که بعداً توسط نیرو اخراج شد، بدون کاهش سرعت یا ارزیابی مجدد به سمت پیاده رو دوید تا سیدریو را بدون سلاح، بدون فرار، بیابد و از فاصله ۱۰ فوتی به پشت او شلیک کرد.

اسلحه درست پایین خیابان، زیر خط، حدود ۴۰ فوت دورتر بود. بنابراین وقتی افسر مندوزا سومین گلوله و مرگبار را شلیک کرد، او توماس ۱۲ ساله، ۵ فوتی قد و ۱۱۱ پوندی را شناخت. کراسنر گفت: سیدریو دیگر اسلحه نداشت و نمی‌توانست به او آسیب برساند.

بیشتر بخوانید: منبع: ترین نگوین، ۳۸ ساله، به ۳ قربانی، از جمله ۲ کودک، در شهرستان باکس شلیک کرد.

پزشکی قانونی نحوه مرگ را قتل تشخیص داد.

مندوزا صبح دوشنبه تسلیم شد. وی در حال حاضر بدون قرار وثیقه در بازداشت به سر می برد.

رئیس پلیس فیلادلفیا، دانیل اوتلاو، پس از تیراندازی، مندوزا را برکنار کرد و گفت که او دستورالعمل استفاده از زور توسط اداره پلیس فیلادلفیا را نقض کرده است.

در همین حال، شاهد عینی با مادربزرگ سیدریو مصاحبه ای انجام داد. او به حال و هوای اخبار روز دوشنبه اشاره کرد.

ماری سیدریو، مادربزرگ سیدریو، گفت: “خیلی خوشحالم. این تنها چیزی است که اکنون می توانم بگویم.” “من خیلی ناراحتم که نمی توانم بخوابم. هیچ کدام از ما نمی توانیم بخوابیم. خیلی بد است.”

اخبار بیشتر: داون استالی، مربی بسکتبال، سخنران مراسم افتتاحیه دانشگاه تمپل در سال ۲۰۲۲ خواهد بود.

ما این اخبار فوری را در طول روز برای شما دنبال خواهیم کرد، از جمله واکنش های بیشتری از طرف خانواده سیدریو. قرار است بعدازظهر امروز صحبت کنند. همیشه می توانید آخرین اطلاعات زنده و آنلاین را از طریق سرویس پخش CBS News Philly ما دریافت کنید.